Rejestracja i logowanie

Małżeństwo złodziei w akcji. Była szarpanina, ucieczka, a nawet próba przejechania policjanta!

Wydarzenia 08-07-2020 Autor: Emste Foto: KPP Bełchatów
12
Małżeństwo złodziei w akcji. Była szarpanina, ucieczka, a nawet próba przejechania policjanta!

Włamywacze którzy dopuścili się kradzieży 2,5 tys zł są już w rękach bełchatowskiej policji. Dwoje mieszkańców Bydgoszczy w wieku 24 i 27 lat "wpadło" na gorącym uczynku – zauważył ich policjant, który był wtedy w czasie wolnym od służby. Początkowo, złodziejom udało się uciec, jednak działania policji okazały się skuteczne, a sprawcy zostali już namierzeni i zatrzymani.

Sytuacja miała miejsce 12 maja na terenie jednej z posesji w miejscowości Słupia. Będący tego dnia w czasie wolnym od służby policjant, który na co dzień pracuje w łódzkim oddziale prewencji spacerował ze swoim psem. W pewnej chwili zwrócił uwagę na dwie osoby, które wychodziły przez tylne okno budynku – wzbudziło to jego policyjną czujność.

 

- Kiedy stróż prawa zauważył, że mężczyzna trzyma w ręku duży metalowy klucz oraz ...słoik z banknotami natychmiast zareagował. Okoliczności jasno wskazywały, że będący w czasie wolnym od służby policjant ma do czynienia z włamywaczami. Podbiegł do podejrzewanych i podjął interwencję – informuje KPP Bełchatów.

 

Złodzieje byli wyraźnie zaskoczeni sytuacją i natychmiast rzucili się do ucieczki – kobiecie udało się zbiec, a mężczyzna wplątał się w szarpaninę z policjantem. W jej trakcie, funkcjonariusz odzyskał słoik ze skradzionymi pieniędzmi i obezwładnił włamywacza. Wtedy stało się coś, czego policjant się nie spodziewał. Na miejsce podjechała osobówka, której kierowca zachowywał się, jakby chciał rozjechać policjanta, by pomóc swemu towarzyszowi.

 

- Ostatecznie sprawcy udało się oswobodzić i uciec z miejsca zdarzenia. Włamywacze odjechali czarnym oplem. Mieli jednak pecha ponieważ stróż prawa zapamiętał wiele szczegółów, które były pomocne w późniejszym procesie wykrywczym – informują policjanci.

 

Na miejscu pojawili się policjanci z KPP Bełchatów, którzy natychmiast zajęli się sprawą. Przeprowadzono oględziny miejsca włamania, zabezpieczono ślady kryminalistyczne, a skradzione mienie wróciło do właściciela.

 

W wyniku działań przeprowadzonych przez kryminalnych z bełchatowskiej komendy, sprawa wkrótce znalazła swój finał. Policjanci wytypowali sprawców i rankiem, 6 lipca złożyli im wizytę.

- Małżonkowie w wieku 24 i 27 lat zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Kobieta odpowie za włamanie, jej mąż również za kradzież rozbójniczą - podaje KPP Bełchatów.

Decyzją prokuratora, 24 -latka została objęta policyjnym dozorem, jej mąż trafił natomiast do policyjnego aresztu. Za kradzież i rozbój grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Z fotki widac ze.to jakis ciapaty luj.do parcy zlodzieju ?

Ryzykanci.Teraz do złodziei się strzela.Warto życie ryzykować?Do roboty i 500+brać a nie komuś z domu.

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

Czyżby uchodźcy z Bydgoszczy? Nie ma się co dziwić , tam rządzi od lat PO i brak perspektyw na poprawę - w wyborach prezydenckich wygrał czaśnięty.

Tyle lat był spokój, widać za długo, to ktoś wymyślił nowy plac zabaw. Od ponad roku za oknem nic tylko wrzaski, krzyki. Ja rozumiem małe dzieci muszą więc gdzieś wyszalec, ale czy muszą tak się drzec? Nie potrafią normalnie rozmawiać, bawić się? W domu też tak się zachowują? A rodzice chyba coś ze słuchem mają skoro nie zwracają na to uwagi. Bo te wrzeszcace maluchy powinny być pod ich opieką. Taki 4latek nie może być sam, więc jak to jest? Potrafią już o 7 przyjść na plac i zwoływać: Szymek, Szyymeeeek, Szymeeeek, Szyyyymeeeeek!!!!! A Szymek ma gdzieś wołanie kolegi, bo pewnie jeszcze śpi jak i rodzice skoro w żaden sposób nie reaguja. Nikt tu nie mówi, że mają nic nie mówić, ale KULTURY uczy się od małego. Dlatego drodzy rodzice do dzieła, długa droga przed Wami, macie nad kim pracować. Dookoła Was mieszkają ludzie, oni nie muszą wysluchiwać Waszych drących się dzieci.

Ktoś tu chyba nigdy młody nie był, albo dzieciństwo w piwnicy spędził. Jedno z dwóchemoji

Nie nażekaj, ja mam za ścianą rozwodzących się sąsiadów. Awantury , klótnie i wyzwiska od najgorszych (z wulgaryzmami) o kazdej porze dnia, a czasem i w nocy. Zamienisz się. Chętnie sobie dzieciaczków posłucham...

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

A lubisz obfite wtryski na twarz?

Jak żona galanta to dawać ją do mnie. Pokażę jej łyżwy, narty i sanki.

Dopiero by cie wysmiala. Z czym do ludzi? Z tymi 11 cm?

No galanta, 160kg i 151cm. Bierz nie pytaj.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także