Rejestracja i logowanie

Żołnierze WOT w białych kombinezonach na ulicy Staszica. Kolejny raz badali mieszkańców na koronawirusa

Wydarzenia 09-07-2020 Autor: Greg Foto: Urząd miasta w Bełchatowie
9

Ponad 60 osób skorzystało z mobilnego punktu pobrań do badań na koronawirusa, który po raz kolejny stanął w Bełchatowie. Wojskowy ambulans wraz z żołnierzami WOT, ubranymi w białe kombinezony, po raz kolejny pojawili się w okolicach parkingu przy ulicy Staszica.

Drive-thru czyli mobilny punkt pobrań do badań na koronawirusa w okolicach hali widowiskowo-sportowej i boisk treningowych stanął już po raz trzeci. Punkt powstał dzięki wspólnej inicjatywie sanepidu, miasta i wojewody łódzkiego. Jak tłumaczy magistrat, w ten sposób ma być ułatwiona szybsza i bezpieczna diagnostyka mieszkańcom, którzy zostali skierowani na kwarantannę.

Łącznie do badania bełchatowski sanepid skierował ponad 60 osób. Informację o wyniku testu otrzymają w ciągu kilku dni. Zasada działania drive-thru jest bardzo prostu. Do wyznaczonej strefy badań każdy podjeżdża własnym autem, z którego nie musi nawet wysiadać. Do samochodu podchodzi ubrany w biały kombinezon żołnierz WOT, który najpierw ustala tożsamość badanego, a następnie pobiera potrzebny wymaz do badań. Wszystko trwa ok. 3-5 minut.

- Zanim rozpoczną się badania, teren na którym stoi mobilne laboratorium WOT, musimy właściwie przygotować i zabezpieczyć. Pomagają nam w tym bełchatowscy strażnicy miejscy. W strefie nie mogą przebywać osoby postronne. Wszystko musi przebiegać sprawnie i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności - mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespółu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie.

Łącznie w mobilnym punkcie drive-thru w Bełchatowie do tej pory zostało przebadanych już ponad 200 osób z terenu miasta i okolic.

komentarze (9)
Dodaj komentarz

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

Tyle lat był spokój, widać za długo, to ktoś wymyślił nowy plac zabaw. Od ponad roku za oknem nic tylko wrzaski, krzyki. Ja rozumiem małe dzieci muszą więc gdzieś wyszalec, ale czy muszą tak się drzec? Nie potrafią normalnie rozmawiać, bawić się? W domu też tak się zachowują? A rodzice chyba coś ze słuchem mają skoro nie zwracają na to uwagi. Bo te wrzeszcace maluchy powinny być pod ich opieką. Taki 4latek nie może być sam, więc jak to jest? Potrafią już o 7 przyjść na plac i zwoływać: Szymek, Szyymeeeek, Szymeeeek, Szyyyymeeeeek!!!!! A Szymek ma gdzieś wołanie kolegi, bo pewnie jeszcze śpi jak i rodzice skoro w żaden sposób nie reaguja. Nikt tu nie mówi, że mają nic nie mówić, ale KULTURY uczy się od małego. Dlatego drodzy rodzice do dzieła, długa droga przed Wami, macie nad kim pracować. Dookoła Was mieszkają ludzie, oni nie muszą wysluchiwać Waszych drących się dzieci.

Ty nie byłaś kiedyś dzieckiem,nie masz dzieci ,albo wnuków ??? Dzieciom bawić się nie wolno ???

A Pan potrafi czytać? Tam nie ma nic o zakazach zabawy tylko o Tym że rodzice słabo je wychowują

A czemu nie ma informacji, że coś takiego będzie organizowane tylko piszecie po fakcie?

a PO co? i tak cie nie zbadaj nie umiesz czytac? to jest dla osob skierowanych przez sanepid ktorzy byli na kwarantannie a nie dla kazdego kto sobie chce

A czemu nie dla każdego ???

ale przecież pan premier i pan prezydent mówili, że już po pandemii...

Pandemia jest wyciszona warunkowo... do 12.07.2020.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także