Rejestracja i logowanie

Coraz więcej grzybów w lasach pod Bełchatowem. Grzybiarze chwalą się niezwykłymi okazami! [FOTO]

Wydarzenia 14-07-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum prywatne
3

Choć do pełni sezonu na grzybobranie pozostało jeszcze kilka tygodni, to zapaleni grzybiarze już chwalą się dorodnymi okazami. Piękne okazy "czerwonych" koźlarzy, prawdziwków, stojaków czy kurek coraz częściej pokazują się w podbełchatowskich lasach. 

Opady deszczu i dość ciepłe nocy sprawiły, że w lasach zaczęło pojawiać się coraz więcej grzybów. Grzybiarze z pierwszymi okazami prawdziwków, kurek czy stojaków zaczęli pojawiać się także na bełchatowskim targowisku. A to oznacza, że sezon na grzyby powoli się zaczyna. Choć, tak naprawdę oczywiście prawdziwe „żniwa” dla grzybiarzy zaczną się późnym latem i wczesną jesienią, jeśli… pogoda dopisze.

Tymczasem prawdziwy zapaleńcy zbierania grzybów i leśnych spacerów już teraz chwalą się pięknymi okazami. W podbełchatowskich lasach pojawią się już bowiem czerwone koźlaki, stojaki, kurki czy nawet prawdziwki.

Remigiusz Dobrzyński z Bełchatowa podczas jednego krótkiego spaceru w lesie pod Bełchatowem znalazł kilkanaście czerwonych koźlarzy.

- Tak, dla nas też to był szok. Spacer z psem i...taki zbiór – śmieje się pan Remigiusz. - Inne wyjścia dla lasu to tak po 3-5 sztuk takich średnich grzybów, ale głównie stojaków, prawdziwków. Czasami zdarzają się kurki, ale niezbyt duży wysyp.

Jak dodaje, w lasach obrodziły natomiast maliny leśne i jest również bardzo dużo ładnych jagód.

- Ludzie masowo wyjeżdżają i zbierają jagody. litrowy słoiczek osoba bez wprawy jest w stanie zebrać w ciągu 20 minut – mówi Remigiusz Dobrzyński.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

A ty z W-wy jestes?

A ja wolę grzybki halucypki

ja tam wole tylko naturalne maślaki

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także