Rejestracja i logowanie

Zakończył się największy remont w historii bełchatowskiego szpitala. Zobacz, jak teraz wyglądają sale operacyjne [FOTO]

Wydarzenia 09-07-2020 Autor: Emste Foto: Szpital Bełchatów
31

Wielki remont w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie właśnie dobiegł końca. Podczas trwającej blisko dwa lata inwestycji, zmodernizowane zostały m.in. sale operacyjne,oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a także główny blok operacyjny. Koszt to ponad 33 mln zł.

Bełchatowski szpital stał się jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w kraju. Wszystko za sprawą największego w historii placówki remontu, który właśnie się zakończył. Szpital został też doposażony w nowoczesny sprzęt.  Prace związane z inwestycją ruszyły w 2018 roku, a rozpoczęły się na salach zabiegowo – operacyjnych na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, następnym krokiem była modernizacja głównego bloku operacyjnego. Zdaniem ówczesnego wicemarszałka województwa łódzkiego, gdyby nie ten remont, część oddziałów mogłaby zostać zamknięta.

-  Remont był niezbędny, w tym szpitalu znajdują się bowiem takie oddziały, których nie znajdziemy w żadnej innej innej placówce, w żadnym innym powiecie, poza stolicą województwa. Niestety w ostatnich czasach tak się stało, że koncentracja kapitału, fachowców jest w stolicach województw - i to dotyczy nie tylko łódzkiego. Gdyby nie ten remont, gdyby nie te nakłady naprawdę z wieloma oddziałami musielibyśmy się pożegnać w kolejnym etapie tworzenia sieci szpitali, więc wszyscy byliśmy w pewien sposób "na musie" - mówił ówczesny wicemarszałek Dariusz Klimczak. 

Jakie prace wykonano w szpitalu? Modernizacja została podzielona aż na cztery etapy: modernizacja sali operacyjnej oddziału chirurgicznego dla dzieci, a następnie sali operacyjnej oddziału otorynolaryngologicznego, utworzenie 16-łóżkowego oddziału anestozjologii i intensywnej terapii, a na koniec modernizacja głównego bloku operacyjnego szpitala. 

Całość prac budowlanych kosztowała 23,7 mln zł, zakupiono też sprzęt o łącznej wartości 9,3 mln zł. Co trafiło do bełchatowskiego szpitala?

Sprzęt zakupiony na oddział anestezjologii i intensywnej terapii to m.in. kardiomonitory, sprzęt do bezpośredniego monitorowania pacjenta, defibrylatory, systemy ogrzewania pacjenta, stół operacyjny przezierny, diatermia - koagulacja, przyłóżkowy aparat RTG, respiratory, aparat do terapii nerkozastępczej, bronchofiberoskop, ramię C, aparaty do znieczulenia. Z kolei na odrestaurowane bloki operacyjne trafiły m.in. wiertarki ortopedyczne, stoły i lampy operacyjne, lampy czołowe,diatermie chirurgiczne,ultrasonograf, ramiona C, zestaw do laparoskopii, sprzęt do laparoskopowych zabiegów urologicznych,

Cała inwestycja kosztowała 33.4 mln zł z czego aż 26,5 mln zł to unijne dofinansowanie. Pozostałą kwotę czyli 7,4 mln zł przekazał Samorząd Województwa Łódzkiego. 

komentarze (31)
Dodaj komentarz

Po operacji w Koperniku, powiedziałem lekarzowi że tacy lekarze jak Pan byli by pożądani w Bełchatowie, wiecie co mi odpowiedział " żaden szanujący się lekarz nie pójdzie do zacofanego szpitala i miasta"

A patron szpitala ile kasy na ten remont wyłożył nie napisano.

Pan lekarz Czarek z chirurgii dziecięcej spoko gość wielki szacun prawdziwy lekarz dla dzieci

Szpital piękny, tylko jak chcesz specjalistę to i tak do Łodzi jedziesz. Lekarze w Bełchatowie to tragedia, jak coś poważnego to od razu szukaj pomocy gdzie indziej.

Chcesz umrzeć wcześniej idź do szpitala i wezwij karetke.

Tak dokładnie niektórzy, pracują tam jak za karę, np. ta od ortopedii z "czerwonymi" włosami niejaka Beata, to już dno jeśli chodzi o kulturę i image!

Szkoda ze mamy dobry sprzęt, tylko specjalistów brak. Żadnej wybitnej jednostki. Poziom ponizej przeciętnej. Cokoliwek sie dzieje trzeba do Lodzi jechac.

Jeszcze izbę przyjęć niech chociaż trochę wyremontują i wyrzuca ta okropną plachte na wejściu

Izba jest w remoncie

A sprzęty są podłączone? Czy będą stały 2 lata bo nie ma kto uruchomić???

Teraz wymienić od salowych po lekarzy i bedzie ok. Bo tam wszyscy pracuja za kare.

Dokładnie a swoje humorki wyładowują na pacjentach.... Lekarze i pielęgniarki pacjent w szpitalu nie leży tam bo ma "widzi mi się", więc szacunek by się przydał!

Unia Europejska przecież jest zła według pisu. Pajace. Bez Uni byśmy byli zacofanym narodem. Trzeba odnowić dobre relacje z Unią Europejską, a nie szukać konfliktów.

Jak uważasz że wg PiS-u UE jest zła to jesteś debil. Doczytaj trochę to będziesz więcej wiedział i mniej głupot opowiadał.

A to nie za ten czek , który przywiózł były Doradca Tuska.Ambasador elit PO i Pis bo w obu był i jest?

Są takie kraje co nie należą do uni , bo nie chcą np.Szwajcaria poza Unią też jest życie trzeba brać przykład z narodów które się dobrze rządzą polecam historię Singapur ,a przecież do unii nie nalezy ,przez 30 lat do czego doszli co ?a my do czego ?trzeba sobie to porównać .kiedyś Piłsudski Józef powiedział naród wspaniały, tylko ludzie ****.... ,Coś w tym musi być

Po pierwsze Singapur nie jest demokracją i nie ma tam wyborów, po drugie w Singapurze za rządzenie nielojalne względem narodu grozi kara śmierci. Po trzecie w Singapurze rządzą bankierzy i ekonomiści wybrani po wsze czasy z najlepszych studentów tych kierunków. Co do Szwajcarii tam jest zupełnie inna mentalność, nie dostaniesz obywatelstwa od urzędnika. Obywatelstwo przyznawane jest przez sąsiadów. Jeśli skarzysz się na dzwonki krów swoim sąsiadom to nie licz że poprą twój wniosek o obywatelstwo. Ceny nieruchomości są kosmiczne jak i wszystkiego innego. Moi znajomi pracowali tam za taki hajs że głowa mała a i tak nie stać ich było na zakup nieruchomości. Ludzie nie posiadający obywatelstwa szwajcarskiego są tam traktowani z dużym dystansem i mają ograniczone ścieżki rozwoju, podobnie zresztą w Singapurze. No chyba że jesteś jednym z najlepszych specjalistów w swojej branży (głównie IT) to przyjmą cię chętnie. U nas są zbyt duże podziały w społeczeństwie żeby tego dokonać. Niestety cały czas jesteśmy targani pomiędzy jednych a drugich i napuszczania na siebie nawzajem przez media głównego ścieku.

To w naszym kraju pozostaje tylko model,, ala Singapur" lepiej by było ,żeby rządzili najzdolniejsi ,niż ulica ,menele i korzystający z pomocy socjalnej,takich to można łatwo przekupić ,,wydaje mi się ,że dla nich liczy się tylko to żeby ,, wypić i zakąsić"

Jeszcze do tego, trzeba brać pod uwagę uwarunkowania, położenie geograficzne.

Sprawdź sobie jakie podatki placa ludzie w tych krajach albo jakie ceny są w sklepach. Nie ma nic za darmo.

W Wenezueli jest tanio ,ale nie wiem czy ludzie tam chcą mieszkać...nic za darmo

Jak chcesz wiedzieć to Szwajcaria czy Norwegia nie należą do Unii ale są z nią stowarzyszone i stosują jej standardy

A dlaczego nie należą , bo nie chcą się dzielić swoim bogactwem ,, my natomiast wierzymy , że ktoś nam sypnie pieniędzmi i urządzi nam świat tak za friko? Nie to ma swoją cenę trzeba się słuchać co pani nauczycielka z Berlina powie co nam wolno,co nie wolno co możemy produkować a co nie ps.w Szwajcarii było z8 referendum w sprawie wejścia do uni , z każdym liczba przeciwników się zwiększała ,ale ten naród jest rozsądny a my wierzymy ,że bogate kraje nam pomogą ,ta pomoc ma swoją cenę, możemy tylko produkować miotły i kije do szczotek, bo już nawet śmiesznych maseczek nie umiemy wyprodukować ,trza z Chin sprowadzać ,nowocz snem technologie i przemysł precyzyjnyemoji

Szwajcaria to banki , przemysł precyzyjny i wysokie technologie a zwłaszcza patenty o zegarkch już nie wspomnę to kraj od wieków neutralny.My to producenci jabłek , ziemniaków i marchwi .Reszta produkuje na komponentach zachodnich więc pomyśl zanim coś napiszesz.

Gdzie jest taki zakaz ,że nie wolno nam mieć przemysłu precyzyjnego i wysokich technologii w konstytucji ? Jest taki człowiek Roman Kluska ,co to miał firmę Optimus państwo polskie go zniszczyło ,sąd go po jakimś czasie uniewinnił ,,ale niestety już po firmie ps.Patek co to wyjechał z naszego pięknego kraju do Szwajcarii właśnie tam ,stworzył swoje dzieło sławny zegarek,, w naszym pięknym kraju tu się nic nie udaje ,czyżby za dużo kolaborantów i tw .?

To jeszcze fachowy personel by się przydal!

Jeszcze izba przyjęć i będzie git

Nie będzie bo nadal brak dobrych lekarzy! Co po remoncie szpitala skoro i tak trzeba tłuc się do Łodzi do specjalistów?

Nie plujcie na bełchatowski szpital.Chyba nie byliscie pacjentami łódzkich.Nie polecam

A gdzie w Łodzi są jacyś specjaliści?? Może jakieś pojedyncze przypadki. Reszta to przerost formy nad treścią i miernota.

Jak wszędzie, jak wszędzie jak zapłacisz to będzie fachowiec, jak nie zapłacisz to nawet fachowiec nie pomoże.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także