Rejestracja i logowanie

Transparenty, trąbki i okrzyki pod siedzibą PGE GiEK. Górnicy i energetycy znów przypomnieli o Złoczewie! [FOTO, AKTUALIZACJA]

Wydarzenia 10-07-2020 Autor: Greg
179

Związki zawodowe z kopalni i elektrowni po raz kolejny zorganizowały pikietę pod siedzibą koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Pracownicy kopalni i elektrowni domagają się decyzji w sprawie budowy odkrywki Złoczew, a także sprzeciwiają wobec planów wydzielenia zakładów z PGE.

Pod siedzibą koncernu PGE GiEK przy ulicy Węglowej zebrało się około 150 osób. Na protest przyszło pewnie by więcej, jednak ze względu na pandemię i obowiązujące przepisy dotyczące zgromadzeń, tylko tyle osób mogło wziąć udział w demonstracji. Warto przypomnieć, że to kolejna w ciągu zaledwie tygodnia akcja związkowców pod siedzibą spółki. Tydzień temu protestowali związkowcy z Porozumienia Związków Zawodowych „Miedza” i Federacji Związków Zawodowych GK PGE wraz z organizacjami z Turowa. Tym razem przy ulicy Węglowej pojawiły się wszystkie organizacje związkowe działające w kopalni i elektrowni Bełchatów.

Postulaty związkowców wciąż się nie zmieniają. Górnicy i energetycy domagają się koncesji i budowy odkrywki Złoczew, bo jak przekonują, tylko ta inwestycja pozwoli utrzymać miejsca pracy w regionie. Protestujący po raz kolejny głośno dali do zrozumienia, że są przeciwni pomysłom wydzielenia kopalni i elektrowni z PGE.

- Konotacje polityczne nigdy nam nie były potrzebne i nie będą potrzebne. Cały czas mówimy i mówić będziemy o obronie miejsc pracy (...) Obojętnie czy to będzie elektrownia Bełchatów czy kopalnia, albo też podmioty, które funkcjonują na rzecz jednej czy drugiej firmy. W każdym momencie dawaliśmy dowody ku temu, aby wskazać jakie są nasze intencje. Zależy nam na wszystkich, zarówno młodych, jak i tych starszych pracownikach – mówił Waldemar Lutkowski, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w KWB Bełchatów.

Podkreślił, że związkowcy walczą przede wszystkim o miejsca pracy dla załogi, ale też chcą dbać o bezpieczeństwo energetyczne kraju.

- Świadomość pracowników jest na tyle duża, że nie odważymy się myśleć inaczej, jak dla dobra ogólnonarodowego – powiedział Waldemar Lutkowski.

Adam Olejnik, szef MZZ „Odkrywka” przypomniał, że jest to historyczny protest, bo w końcu razem w obronie miejsc pracy stanęły razem wszystkie organizacje związkowe z kopalni i elektrowni.

- Tutaj chodzi o przyszłość nas, naszych dzieci i wnuków. To szansa na przejście suchą nogą przez transformację energetyczną. To zależy tylko od dobrej woli rządu – od wydania koncesji na Złoczew. Ta koncesja jest niezbędna nam pracownikom, ale także dla tego regionu i zabezpieczenia Polski w energię elektryczną – powiedział Adam Olejnik.

Jak dodał, Unia Europejska narzuca „zielony ład” krajom członkowskim i dlatego rząd chce odejść od energetyki opartej na węglu. Zaznaczył, że na wydzielenie kopalni i elektrowni z PGE zgody nie będzie. Odniósł się też do polityki i starającego się o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy.

- Nie czas na politykę? Ale nie uda się od niej uciec. Ta polityka, to słowa pana prezydenta Dudy, wypowiedziane pięć lat wcześniej na uroczystościach Barbórki – gdy mówił, że obejmie patronatem polskie górnictwo. Mówił, że darzy szczególnym zaufaniem pracowników naszych firm, spółek. I co? Wszystko zmieniło się to od tego roku. Tak jak prezydent pamiętał o nas co roku, to w tym roku o nas zapomniał. Mógł przyjechać i powiedzieć normalne przepraszam, że nie da pogrążyć tego regionu. Pan prezydent po prostu do nas nie przyjechał. W sprawie Bełchatowa musimy być razem! - zwrócił się do protestujących Adam Olejnik.

Katarzyna Daszkowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Elektrowni Bełchatów podkreśliła, że choć pikieta liczyła tylko 150 osób, to związkowcy reprezentują interesy tysięcy pracowników.

- W imieniu załogi pytamy decydentów: jeśli nie będzie odkrywki Złoczew, to co z miejscami pracy dla pracowników, dla ludzi, którzy swoją przyszłość i nadzieje związali z tym regionem. Tutaj zbudowaliśmy swoje domy, kupiliśmy mieszkania. Co z rozwojem tego miasta i regionu? Czy to jest skazanie ich na agonię?- mówiła Katarzyna Daszkowska.

Związkowcy odnieśli się w swoich wystąpieniach do ostatniej wizyty w Bełchatowie premiera Mateusza Morawieckiego, który nie zgodził się na rozmowę z organizacjami związkowymi.

- Bał się spotkać z nami, zapraszamy premiera od miesięcy, aby jasno przekazać mu, jak tutaj jest naprawdę w Bełchatowie. Nie ma dialogu, żądamy spotkania z nami w Bełchatowie – powiedział Czesław Maconko z „Sierpnia 80” w KWB Bełchatowie.

Andrzej Nalepa, szef ZZPRC w Elektrowni Bełchatów stwierdził z kolei, że premier widocznie nie zna się na energetyce i górnictwie i dlatego nie znalazł czasu na spotkanie ze związkami.

- To po co będzie się spotykał z górnikami i energetykami, aby rozmawiać o tutejszych problemach. Zna się za to na masarstwie. Kiełbasę wyborczą do urzędu przywiózł, bon samorządowy dał i pojechał. Dziś nie liczy się nasza przyszłość, miejsca pracy, ale walka dwóch tygrysów o władzę w Polsce – powiedział Andrzej Nalepa.

 

 

komentarze (179)
Dodaj komentarz

Kiedy to zamknięcie. Lipa na cały reguon.

No to p Prezes dalej gonić misiewiczów!!!

A gdzie się podział Daro??

Wielcy "uczeni" z pisu wydedukowali że farmy wiatrowe są szkodliwe dla kur i nie niosą jajek, dlatego odstąpiono od rozbudowy farm wiatrowych.

I dlatego tak owacyjnie wszyscy poszli do wyborów aby zagłosować na Pana Prezydenta.

Większość piszących to inteligentni bezobjawowo nic dziwnego że myślą PRL- m/PIS-m

Czy naprawdę na tym forum są sami idioci i nieudacznicy ? Ludzie , zacznijcie myśleć ! Chcecie się pozbawić prądu ? Przecież Bełchatów ma 20% rynku i po zlikwidowaniu naszej elektrowni jak myślicie ile będzie kosztować energia za którą nikt inny tylko Wy zapłacicie ? Czy może ktoś z was zastanowił się czemu Niemcy uruchomili kilka miesięcy temu nową elektrownię węglową a kilka dni temu nową kopalnię ? Oni mocno liczą na likwidację konkurencji czyli Bełchatowa przy pomocy przekupnych polityków. Dla nich to czysty biznes . Czy naprawdę jesteście aż tak bardzo zaślepieni jakąś niezrozumiałą nienawiścią ? Opamiętajcie się bo czy chcecie czy nie to to i tak jedziemy na tym samym wózku.

Wszyscy na was leją. Kwestia czasu jak tlen,acetylen przywiezie pani Wiola a najemnicy zniszczą to co remontowali za nierobów. Teraz też robimy za nich po 10h i dłużej. A te łażą uśmiechnięte.

Bardzo dużo tu nieprzychylnych komentarzy. Skoro inni krytykują działania i są przeciw zależności energetycznej Polski, to pracownicy elektrowni i kopalni nie powinni się martwić o znaczne podniesienie cen za energię, nas będzie stać zapłacić. A inni niech nadal wierzą w tani prąd z wiatraków lub z zachodu. Mądry Polak po szkodzie...

Likwidować nie ma co się mazać . Po wyborach to 50% nierobów powinno mieć przepustki poblokowane.

Ciekawe czy po wyborach dalszy ciąg czystek kadrowych czy to były tylko pozory? Jak się mają kadrowcy którzy dopuścili do przyjęcia kilkuset niepotrzebnych pociotków bez ogłaszanych naborów i uzasadnienia celowości? A lud patrzy i wie co się działo...oj działo

Czyli co? Strategia HR była do niczego, czy jej po prostu nie było?

Strategia HR skierowana na Pajęczno i Radomsko?

To może czas troszkę przewietrzyć ten cały HR.? co?

Trza zagłosować! Odpowiednio, a nie kolejny raz pisiorom oddać wszystko! Nie sprawdzili się, za to do kwb i elb sprowadzili z 500 osób. I nie na najniższe krajowe. Czas trza z nimi skonczyc

Chyba wrócę z Appeldorn . Bo Polska idzie na dobry tor. Ale nie będę tu dlugo.

Wiola bierz im blokuj przepustki tym niezadowolonym .

Olejnik niczym Wałęsa jeden kierowca drugi elektryk haaha

Ale jazda zarabiać 10 tyś a tu nagle zonk zero buhhhaaa jak taka osoba odnajdzie się w rzeczywistości?

Ziomek u mnie pół rodziny pracuje ale nie ja i żona bo my czarne owce i tylko się śmieje w Sunday jedząc rosół.

Tyle kasy zarabiaja to już powinni być ustawieni na całe życie a jeszcze im mało i wyszli na ulice Brak słów Zamknąć kopalnię a inwestować w świeże powietrze ogromne dotacje i ekologia fermy wiatrowe tego potrzebujemy

Olejnikowi widocznie brakuje kasy bo ruszył tyłek

Lizać tyłki premierowi i złodziejowi macarewiczowi, rząd zrobił z was durni , okradł a teraz mają was w **** haha

A chytra baba z Radomska najpierw znajomków do kopalni poupychała a w sprawie Złoczewa nie odzywa się. Za to po południu w piątek z crazy antoinem w Muzeum do Muzeum przybyli i agitka wyborcza.

Byście się nie ośmieszali. Nikt z wami z rządu nie będzie rozmawiał, żaden Poseł. Już was spisano na stratę. Nikt was nie potrzebuje. Możecie zagłosować, w niedzielę. To wypijecie po piwie w tym Combrze, z kimś ważnym. Za darmo.

Ooo związki ruszyły grube d.upska z foteli, czyli jednak nie umarły, muszą zachować pozory że coś robią żeby "ludzie widzieli" a później po całym tym cyrku pójdą do prezesa walną po lufie i będą się śmiać z naiwnych roboli.

Dlaczego nie protestowali dzień wcześniej pod MCK iem kiedy premier rozdawał wirtualne pieniądze szczęśliwym samorządowcom??

Hipokryci. PiS ich w konia robi a i tak pójdą na nich głosować.

Zwiazkowcy sprzedali Kwb jak spolki powstaly. Dostali kase i siedzieli cicho. A ich rodziny posadki

Zwiazkowcy zarabiają po 12.000zl miesiecznie. Dostali podwyzki mega jak spółki twożyli , żeby siedzieli cicho. A teraz boją się o miejsca pracy swoich rodzin w pentagonie i protestują

Prauje ponad 20 lat w kwb i nigdy nie byłem zapisany do żadnych związków. Ludzie wypiszcie się a nie utrzymujecie nierobów. Oni dbają tylko o swoje interesy a nie o pracowników.

W poniedziałek wypisuję się ze związków. Rocznie odciągają mi na zz ponad 1000 zł. to przez 30 lat proszę policzyć. A na koniec roku parasolkę albo komplet pościeli za 25 zł. wysmrodzą. bawią się za nasze pieniądze darmozjady.

Jeśli płacisz składkę 83 zł miesięcznie, to napisz ile zarabiasz .Jeśli się orientuje to średnio ok 10000 zł na ręke. Kto załatwił ci tą prace i taki zarobek.chyba że kłamiesz.

Daj znać w poniedziałek czy się wypisałeś, czy poczekasz na kolejny parasol.

Patrze na komentarze i nie wieze!!!! Jak tutaj ludzie zarabiaja to boli somsiadow. Jak zlikwiduja i prad od niemcow 3xdrozszy bedziemy kupowac i niemiec bedzie zarabial to bedzie dobrze. Polak to menda jak nikt. Sami sobie wrogami...

Dlaczego cenzura redakcji DD Bełchatów wyłączyła komentarze do artykułu o wizycie chorego człowieka Antoniego M w Bełchatowie Czyżby ulubieniec bełchatowskich PIS-owskich wyborców aż tak był tutaj kochany Czy już teraz wszyscy wstydzą się ,że głosowali na niego

My torfiarze zarobilismy już tyle kasy ze będziemy żyć z oszczędności Zdecydowanie Stop dla Złoczew Ważniejsza jest przyroda więc teraz tylko wyłącznie fermy wiatrowe tego potrzebujemy to jest ekologia Dbajmy o środowisko

Idz umyj sie. Tyle ci zostalo. Cialo odswiezysz , bo na łeb za poźno :-(

Zamknąć wszystko i postawić fermy wiatrowe tego potrzebujemy to jest przyszłość ekologia Stop dla Złoczew

Jak pikieta w obronie miejsc pracy to do 150 osób z, maseczki i zachowanie odległości między uczestnikami, a jak spotkanie wyborcze z A. Macierewiczem to 200 uczestników bez maseczek i bez zachowania odległości między uczestnikami. To jak to w końcu jest. Obowiązuje ograniczenie co do ilości uczestników, maseczki i odległość czy nie????????

Byłem wczoraj na wiecu przez niecałą godzinę; stałem na końcu, z boku (ot, przjezdzalem rowerem i zajrzałem, co się tam dzieje) i 200 osób tam nie było. Jeżeli już to około 100-120, w porywach. Te 200, to wymysły.

Oj,oj,oj wstrząsające. Związkowcy i osoby pracujące w PGE obsadzili swoje całe rodziny w PGE lub spółkach. Sami specjalisci jak na miasto przystało. Sprawdźcie zależności i zakończcie to. Równe szanse dla wszystkich a głównie dla młodych osób w tym mieście. Pozdrawiam.

Wezta się nie kompromitujta . Co za pazerstwo żeby zarabiajac ponad 4500 na rękę, iść tam narzekać.

Zwiazkowcy maja spokojnie po 12.000 zł. Jak spółki powstawały to im dali mega podwyżki , żeby siedzieli cicho. A teraz jak układy im pani prezes miesza , to protestują. TARGOWICA!!!!!

Wypad ****u ty.

Taki zakład daje wszystko a tera chcą mi go zamknąć. Co ja mam robić

Działania pozorowane i grubo spóźnione

Brawo związkowcy

Szli w pampersach, oni wszyscy tam już byli u poprzednich prezesów, których całowałli po rączkach ,

Jak w pampersach to co od Pieluchy?

Idź do psychiatry bo cos ci sie odkleiło

Znają ten biurowiec lepiej niż swoje domy, hej niech żyje demokracja

Dlaczego w TVPis o tym cisza? Żadnej relacji w telewizji. Dramat...

Przestań się mazac. To tylko my swoich kradniemy.

Stop dla Złoczew Teraz tylko fermy wiatrowe Same oszczędności na wieki Czyste powietrze przede wszystkim

Mieszkam w Bełchatowie całe życie, jak dla mnie to mogą zaorać zamknąć kopalnie i elektrownie chociażby jutro, dziękuje.

Rodzice na razie karmią?

Bo ty jesteś jednym z tych co myślą że prąd jest z gniazdka a mleko z kartonu!!!!!!

Czyli wrócisz do tego co robiłeś dawniej - będziesz plótł koszyki, zbiroł kartofle, może będziesz cieciem w bawełniance.

Wyobraź sobie cieciu kopalniany ze sa dziesiątki nnych profesji i zajec którymi sie mozna zając. Tylko takiecicecie kopalniane i elektrowniane i ich synki do niczego sie nienadajace myślą ze istnieje tylko zawód energetyka i bez tego nie da sie zyc! Ja nigdy nie pracowałem w bot, pge itp nawet tam nie składałem podania i sobie radze i sobie poradzę bez tych zakładów jak miliony ludzi w innych miejscach w Polsce pajacu . 

Cieciem w bawełniance ? Ot odezwał się,, inteligent" Znam takich ,, cieciów" po studiach i kopalnioków po niepełnym podstawowym. Sądząc po Twojej wypowiedzi , to zapewne oderwali Cię od rozrzucania gnoju, bo 30 lat temu brali jak leci.

BRAWO!!!!!Prewencja.

Typowy kopalniok...Opluwać kazdy zawod i kazdego kto zarobi mniej jak ON . Za to nikt was tu nie lubi i płakać za wami nie będzie.

Niech zaorają. Prądu sobie w polu ukopiesz.

0ty się o mój prąd nie martw

O Twoją też walczą

no związki walczą o te swoje posadki,każdy by walczył 25 grupy i pierdzenie w stołek

O a co to się tu dzieje ?Dlaczego nie popieraMY tego. ?.

A miniaturowy dziś z Mariola drinki sonczyl i tyle sobie robił z protestujących. Zero szacunku do współpracowników.

Ja też pije żeby wkońcu ten folwark złodziei pod przykrywką prądu obudzić i zagonic do pracy godnej tego wynagrodzenia które pobierają.

Jak żeś cymbał i alkoholik to w końcu wywalili dyscyplinarnie. A teraz do Pani Wioli płaczesz. Pani Wioli to możesz jedynie lampy wypucować jak na czerwonym będzie stała.

Te płaczki to od Pieluchy, gonić dziadostwo. Oni tylko na kasę idą.

Od kiedy tzw. działacze związkowych "biur podróży" przyjęli stawki od jaśnie panującego Jacka K. tak skończyła się działalność związków zawodowych w KWB. Przypomnę jedynie, że nikt z działaczy nie odmówił. Pozmieniano statuty wygodne dla ścisłych członków zarządów. Nie myślcie, że ktoś zdrowo myślący pójdzie za Wami za parasolkę, kocyk, czy też kalendarz etc. Gdybyście mieli twarz, to bylibyście poza pentagonem. Zapomnieliście co to znaczy prawdziwa praca. Pomimo oddelegowania pobieracie deputaty odzieżowe i macie nienależny(!!!) przywilej pracy górniczej dzięki PiS. Nie chce mi się nawet Was olać. Żałosny protest. Too late, Too late, Too late..

Tak było, i wtedy związki przeszły na stronę pracodawcy.

Napisz jakie stawki skoro jesteś tak dobrze poinformowany. Chyba, że tylko gdzieś słyszałeś...

Autor artykułu zapomniał dodać, że wywołano do tablicy bydgoskiego wojewodę łódzkiego. Jak wygląda zaangażowanie tego pana w sprawy Bełchatowa?

A gdzie Krystyna z gazowni? Znowu uciekła ? Pewnie do Żubrów, chodź chodzą słuchy, ze tez jej tam nie chcą. Pewnie w suponie z mężulkiem lody kręci. W końcu mąż w dwóch miejscach prezesem, a żonka w dwóch radach madzorczych go kontroluje, a jeszcze fundacja, co kasę przynosi. Rodzinka oszustów i zlodziei

Kręci to twoja stara **** żeby przyciągnąć klientów

A kryska z gazowni na urlopie, sączy drona z żubrówką w tej swojej puszczy i z pobłażaniem pozdrawia protestujących. Panowie ona tu tylko przyszła zrobić interes życia.

Sączy to twój stary sok ze śmieci bo się dowiedział, że ma alkohol

Miniaturowy eko zielony był dziś w EBE. Ale wolał zajrzeć do pani prezydent. To się nazywa szacunek dla współpracowników którzy przyszli pogadać. No cóż pewnie z panią prezydent maja więcej wspólnych tematów.

Razem whisky sączyli. Pijak i pijaczka.

Spokojnie przyjdziemy do niego z wizytą skoro taki strachliwy.

A teraz kochane Torfy pokrzyczeliście ok ..... a w niedziele głosować na Dude hahahaha

Jacy pracownicy taki protest. Łapać ich w poniedziałek i na dywanik. Tacy odważni i myślą że to się odbije bez echa. Jakim trzeba być debilllem żeby gryźć rękę która jeszcze chce go karmić.

Możecie pikietowac i tupac jak dzieci w sklepie. Prawda jednak jest taka że to już was koniec powolny albo szybszy. Wkońcu zrzuca was na ziemie i zaczniecie uczyć się żyć poza tym przytułkiem. Każdy pracownik ukradł minimu 2godziny dziennie . Teraz proszę pomnożyć to wyjdzie wynik w godzinach . A teraz razy stawka średniego zatrudnionego i wychodzi wynik wspólny do którego każdy zatrudniony się przyczynił. Niech prokuratura tam wejdzie to jeszcze sto razy tyle udowodni.

Stare komuchy (związkowcy) na proteście...rynce łopadajom...Związki zawodowe można oddać do utylizacji.Adam jour the bezt!

To nie był żaden protest tylko jakaś parodia pikniku z chorągiewkami i trąbkami, gdzie najpierw Lutkowski poucza zgromadzonych gdzie mają stać, co robić a czego nie, wykonywać polecenia (sic!) kilku dziadków z tzw. służby porządkowej, a później 1,5 godziny smutne kazania przewodniczących związków, uważając aby przypadkiem nie powiedzieć czegoś nie w smak partii rządzącej. Więcej charyzmy mają kondukty pogrzebowe. Z takimi "protestami" to lepiej od razu gaśmy światło.

A tymczasem tajemniczy Don Pedro czyli antoin z chytrą babą z Radomska niebawem cichaczrm pojawią się w Bełchatowie...a za nimi nepotki z tej firmy i co? I nic... Belchatów prowincją na wieki wieków zostanie.

Dzisiaj będą tylko wieczorkiem, po kryjomu, ukradkiem przemieszczą się do dworku olszewskich z panią minister i europosłanką z łodzkiego

Jak długo będą nas traktować jak przygłupów? My Konfederaci też jesteśmy na scenie politycznej poprzez wybór suwerena. Szkoda, że nie udało się przekonać społeczeństwa do programu Bosaka. Ale spokojnie poczekamy i dojdziemy do władzy. Co robić dzisiaj? Kogo poprzeć? Wybór między sraczką a katarem. Jak poprzemy PIS to ja pamiętam takie mariaże PISu z Samoobroną i LPR. Już ich dzisiaj nie ma. Przepadli z kretesem. Oni niszczą wszystko i wszystkich wokoło. Czy nam zależy na takiej dyktaturze? Natomiast popierając tego Trzaskowskiego to grozi zbytni kurs liberalny ale jednak możliwość dialogu i uszanowania naszych poglądów i możliwość realizacji choć części naszego programu. Na pewno tego wolnościowego. Może dobre i tyle na początek. Bez radości ale pragmatycznie poprę Trzaskowskiego by móc trwać….

Głupiś kucyku, że hej !!!

Co to za brednie? Nikt o normalnych poglądach nie zagłosuje na trzaskowskiegolgbt!!!

Ja zagłosuje

bo jestes idiota hahah konfederata głosuje na trzaskowskiego ktory powiedzial ze nalezy zdelegalizowac konfederacje buahahah konfederaci to IDIOCI wieksi od lewaków

Podpisz się: radny R i nie mieszaj ludziom w głowie POwcu

Jeszcze niedawno część tych związkowców roznosiła ulotki wyborcze PIS-u gdy ten już robił z Bełchatowa głupków

Dziś Pan Prezes ten od alko i roweru dopisał nowa umowę o budowie ośrodków sportu i rekreacji. Dodam ze obecne które są juz w ramach PGE w naszym regionie padają ale to Panu mądremu nie przeszkadza by podpisywać listy intencyjne o budowie nowych. Ja pier... ludzie, facet pluje nam w twarz, gdzie lokalne władze PiSu ? od czego Wy jesteście ! ? 

Nowy ośrodek, a wawrzkowiznę zamykają. Zenada

Czy była obecną pani poseł z Bełchatowa, przewodnicząca zespołu d/s Złoczewa?

Piotrkowski stworek był obecny, siedział w biurowcu i ustalał z głównym specjalistą od preparowania dowodów na kogo sfabrykować donos

A pani poseł Anna Milczanowska gdzie?

A czy była zaangażowana wiceprzewodnicząca tego zespołu Pielucha?

Nie będę głosować na Dudę dlatego że mam dość już rządów Kaczki Dziwaczki Jak ludzie muszą być otumanieni że głosują na Dudę naprawdę nie widzą w jakie bagno pchają nasz kraj rządzący Obudcie się ludzie puki jeszcze nie jest za późno to zmienić

Jeżeli chcesz żeby twoje dzieci i wnuczki uczyli zakładać prezerwatyw to głosuj na LGBTOWCA

Lepiej niech się uczą te prezerwatywy zakładać a nie napierdo... IC dzieci jak głupi klusek i łapki wyciągnąć do mopsu

Skoro masz takie poglądy to sie rozbierz i pokaż dziecia co masz w kroku

Kobieto siejesz ciemnote skad sie urwalas ??? Nie wiesz kto jest głowa państwa polskiego

Brawo związkowcy aż miło popatrzeć jak walczycie o nasze miejsca pracy. Na Warszawę będziecie mieli więcej chętnych. Pozdrawiam serdecznie.

O czym ty pier..lisz. Na Warszawe to jedzie gornik (ale ten ze śląska) z k.rwą w oczach i oponą pod pachą , gotowy ją spalić, a ci nasi...nawet jak premier Polski przyjeżdza do nas to boją się nosa wystawić. I myślisz że oni na warszawe pojadą ? Chyba na wczasy za bon na 500, tak protestują żeby rządzącym krzywdy nie wyrządzić

Szacun dla związkowców. Ziarnko do ziarnka, aż zbierze się ...

Panie olejnik!!! Ale tańcował Pan z pieluchową i janowską a teraz przeciw??? A to akurat dobry pana ruch....

O tak, ten pan to ciekawy egzemplarz. Jego działalność na facebooku jest co najmniej dziwna... Zaprasza nieznane kobiety do znajomych, lubi wszystkie ich zdjęcia, a potem chwali pis, swoją osobę i wrzuca zdjęcia z imprez... Teraz zaczął się palić grunt pod nogami...

Głosujmy na Trzaska! Skoro Duda nie dał rady ze Zloczew em to może Trzaskowski da??? Jeżeli nie to go też rozliczymy... Dajmy mu szanse się wykazać, bo skoro PAD prze 5 lat obiecywał i nic nie zrobił to może jednak nowy da radę???? Przecież to chodzi o nadza przyszłość zagłosujmy przeciw nieudaczniakowi

Ty jesteś idiota trzask otwarcie mówi o zamykaniu kopalni

Wolę takiego co otwarcie mówi że z czasem trzeba od węgla odejść, od takiego co zapewnia 2 razy do roku, jak to kocha górniczą brać, wbijając jej jednocześnie nóż w plecy.

Bujaj sie szmaciarzu ze swoimi kłamczuchami. Mama wytarła łezki po adamowiczu. Jak wygramy to się spotkamy przeciwniku dobra i zwolenniku lgbt.

Wiesz co mi najbardziej przeszkadza w zwolennikach PiSu? Zachowujecie się jak obozowi kapo, kazdy kto myśli inaczej nawet nie jest dla was człowiekiem. W twarz byś mi dał za kolorową parasolkę a w niedzielę siedzisz w pierwszej ławce w kościele. To szczucie w TVP jeszcze skończy się wojną domową emoji

Nie ma to jak merytoryczna dyskusja ze zwolennikiem PiS, wzmocniona o jego erotyczne fantazje. Po co ja w ogóle z tumanami gadam?

Po tej " pikiecie" nie zapomnijcie tylko w niedzielę zagłosować na kacze pióro.

Zagłosują na trzaska, który juz teraz mówi, ze kopalnie trzeba zamknąć

No i który lepszy...Trzasku który mowi jawnie że trzeba zamknąć, czy Kaczyński który w 2017 r. ustami Dudy mówi że polska węglem stoi.Kaczynski który w 2020r ustami Morawieckiego mówi że zloczewem zajmują się geolodzy a na końcu i tak kaczor kopalnie zamknie, zresztą jak bym był u władzy to też bym zamknął belchatow ,bo po co kopać jak tam nic już nima.

Panie Nalepa nie wszyscy pracownicy kwb to górnicy a wegiel to nie pieczarki coś się kończy coś się zaczyna

Antoni wybuchowy dzisiaj w Bełchatowie w parku Olszewskich zwietrzy spisek przeciwko pis przez związki zawodowe. Warto iść ?

Warto!!! Mają być promocje na parówki musztardę, olej, podpaski i tampony!

Proszę nie pisać bzdur, brałem udział w pikiecie. Jestem pracownikiem spółki i idę do pracy popołudniu na 2 zmianę jak wielu moich kolegów którzy byli razem ze mną. Jeżeli przedstawiciele związków nie zadbają o przyszłe miejsca pracy i przyszłość regionu to nikt tego nie zrobi a szczególnie politycy. My walczymy nie tylko o Złoczew ale również o tani prąd dla wszystkich i niezależność energetyczną od zachodu. Kto tego nie rozumie nie jest patriotą . Więc proszę się nie wymądrzać o przeszłości bo nas młodych to nie interesuje.

Jaki tani prąd, jak takie opłaty za CO2?

Gosiu samolubny nie obrażaj ludzi którzy walczyli o wolność zebys nie był podnozkiem wschodu

Niestety ale będziesz musiał się przebranzowic. Kura przestaje się nieść więc jest zdatna do konsumpcji.

Ramb to przykład pisowskiej kichy.

Co masz do zarzucenia zarządowi w Ramb? Ludzie na poziomie z wysoką kulturą osobista jak prezes ŁAWNICZEK, który ma szacunek do człowieka nie ważne na jakim jest stanowisku. Ale oczywiście znajdą się krytycy szczególnie Ci którzy mają ucięte koryto i nie mogą kombinować na boku bo są sprawdzani. (mowa o pracownikach Ramb) bo wprowadził zasady. No a teraz możecie krytykować. Ale jak kiedyś powiedziałam że nawet w szeregach SS znajdowali się dobrzy ludzie. Moje odniesienie ma się do PiS i krytyki za rządy a do dobrym zarządzaniu w Ramb

Wegiel brunatny jest w Unii paliwem schylkowym ze względu na swoją emisyjnosc i nic to nie zmieni nawet żadne protesty Pozdrawiam

Masz rację też tam byłem i nie był to protest polityczny. Inaczej by było wczoraj gdy był premier w Bełchatowie bo część była zadowolona że rozdawał talony a inny by to uznali za prowokację. Jest siedziba PGE i to jest miejsce na pikiety nie narażając mieszkańców na utrudnienia.

Zagłosuję przeciwko Dudzie, bo mój dziadek był prostym spawaczem, a człowiek to nie jest tucznik, któremu z jednej strony dosypujesz do michy, a z drugiej razisz od tyłu elektronicznym pastuchem, strasząc gejami, Żydami i eutanazją. I nie wyobrażam sobie, że można tak traktować prostego człowieka. Po prostu nie można i już.

Krótko żyjesz mało wiesz rodzice na ciebie loża to zycia nie rozumiesz i myślisz , ze jak zaglosujesz na po to jesteś mądry mylisz sie

Mądrzejszy jest niż niejeden stary. Po latach całej władzy w rękach Kaczyńskiego już widać co będzie dalej - Polska w ruinie

Gdzie byliście z tymi protestami jak premier niedawno przyjechał do Bełchatowa?

Czeki na kartonach odbierali, a dzis sie zmiarkli że fałszywe

A po śmieszne pikiecie Krynica i bal do białego rana .tak to wygląda

Młodzieżówki KONFEDERACJA_ i _Lewica z Opola zachęcają wspólnie do poparcia @trzaskowski2020 Widać, że prezydent Duda ma jednak dar łączenia różnych środowisk.

Te ludzie żyją cały czas w PRL i chcą żyć tak dalej. Ale wszyscy już wiedzą co tam się dzieje a pani Wioli proponuję wziąść firmę zewnętrzną i zrobić audyt PGE i ich zaprzyjaźnionych spółek. Oj połowa leci na bruk a reszta u prokuratora.

Prześwietlić spółki, zacząć od rambu.

Chłopie pańszczyźniany! Z jednej strony chcecie zamykać takie zakłady, a z drugiej oczekujecie pisowskiego socjalu, bo wam się należy! Trzeba się na coś zdecydować. Wam się wydaje , że rząd, prezes, prezydent daje wam ze swoich???

Zazdrość d... ściska

Poprawna forma to wziąć, a nie wziąść.

A zając jak zwykle się spóźnił a później poszli na wódkę.

Ten z pzw.?

Mój sąsiad, pracownik PGE ma gdzieś strajkowanie. Na moje pytanie co będzie z moimi i jego dziećmi odpowiedział niech wyjeżdżają. Głosuje na PiS bo tak kościół mu każe. Zero refleksji, myślenia o przyszłości młodych. Dla nich liczy się teraz i dużo kasy. Liczy na duże odprawy.

Ha ha ha "Bo tak kościół mu każe".Co za przewrotność ,wszyscy wiedzą ,wróbelki ćwierkają ,że nierentowny Złoczew ,ale dla niektórych liczy się tylko swoja racja ,nawet gdyby była oszustwem.Zero refleksji i myślenia o rozwoju i przyszłości naszych dzieci.

Inwestycje nie są po to aby zapewnić miejsca pracy gdyby tak było wystarczy kopać doły lub inne nikomu niepotrzebne przedsięwzięcia .Inwestycje są po to aby zapewniać rozwój gospodarczy i przynosić inwestującym zysk

Śmiech mnie kładzie na ziemię jak widzę tych nierobów broniacych swoich stanowisk .Ale beda jajca jak trzeba będzie prawdziwie pracować za najniższą krajową.

Wstydź się człowieczku mały za taki wpis ,a kto wydobywa te 40 mln ton węgla rocznie z którego elektrownia produkuje ponad 20% energii dla kraju

Co z ciebie za górnik jak ci ptak kituje na kask hahahaha i ja też na was kituje lesery

Jak denerwuje Cię sąsiad co wraca z roboty z kopalni, to idź do MOPSu i sprawdź czy z okazji wyborów czegoś nowego nie rzucili. Od razu humor sobie poprawisz.

To niemożliwe bo oni już mają emerytury. Grzybki, rybki .... i znowu na nich bedziemy musieli tyrać

Czy Zarząd nie slucha związków? Jak tak to bardzo źle. To jest o co starajkować?

No tak przecież Prezes Olej od zatruniania jest najlepszy. Lubi consensus z poslankami.

Przez 5 lat PIS walczył w Unii o sprawy PIS-u a nie Polski a marionetkowe związki siedziały cicho ,jak w PRL-u jeździli głównie na wycieczki i urządzali biesiady

Głosowanie na PiS i Dudę to głosowanie przeciwko pieniądzom z UE, przeciwko rozwojowi Polski. Głos na PiS to głos za zacofaniem gospodarczym Polski i ubożeniem polskich rodzin.

ty jesteś taki naiwny czy z kodu?

Pilne: w projekcie budżetu UE powiązanie środków unijnych z praworządnością. I bardzo dobrze. Będzie bida jak na Białorusi.

To teraz oddać po cichu na długopisa głos w niedziele i będzie biednie ale wesoło .

A w PIS-ie kładą się ze śmiechu gdy widzą tych związkowców udających ,że walczą o sprawy Bełchatowa Solidarność to już nawet nie udaje Bo to już jawna przybudówka PIS jak kiedyś OPZZ był przybudówką PZPR I pomyśleć,że niektórzy z was siedzieli w więzieniach za demokrację

Pójdę na wybory i oddam ważny głos. Prezydentura Dudy przez najbliższe 5 lat,to dalszy ciąg dyktatury PiS. Mam obawy, że PiS będzie mieszać przy systemie wyborczym, wiemy jakie są zakulisowe plany-@ArturDziambor , @Partia_KORWiN @KONFEDERACJA_ , w #RZECZoPOLITYCE @rzeczpospolita.

Wybór Dudy to systematyczne wyniszczanie Konfederacji.

Adwokat Jacek Wilk ocenił, że wyborcy Konfederacji zagłosują w II turze wyborów prezydenckich 12 lipca przeciwko Andrzejowi Dudzie. – Przeważa zdanie, że byłoby błędem oddanie monopolu, całości władzy PiS, bo zacznie robić dalsze postępy – w tym przejmie sądy, co może być bardzo niebezpieczne dla wszystkich – wskazał adwokat.

Szkoda ,że p. Wilk nie był taki przewidujący jak grabili PO i PSL przez 8 lat ,teraz zgrywa proroka,może dlatego żeby wsadzić kij w mrowisko.Głosuję na Prezydenta Dudę,bo tylko teraz widać światełko w tunelu i mamy szansę poczuć się bezpiecznie.Brawo PIS.

a teraz obiad w kopalni smaków?

a co to>?

To nie trabki tylko WuWuzellki...

Był na to czas w środę pod Gigantami Mocy. Do tego informacja do mediów: TVN, POLSAT. I miało by to sens.

Trzeba bylo isc w takim razie a nie pierodlic glupoty przed monitorem

Rany boskie! Solidarmość się obudziła i wyszła z pisowskiej doopy. Żeby się tylko Piotr Duda nie dowiedział. Brakowało mi tylko Janowskiej i Pieluchy pod ręce z Olejem. Całkiem niedawno afiszowali swoją zażyłość. Co poszło nie tak?

Pokaż mi choć jedno takie zdjęcie. Bo oopowiadać każdy może.

Przejrzyj profil Oleja. Ma foty z podpisami: głosuję na Janowską, głosuję na Pieluchę plus inne kwiatki.

Adaś to kumpel Pieluchy i naczelnego grabarza kadrowego.

każdy z was dostanie 1 litr musztardy a PGE czek na 100mld , żont wam to obiecuje a jemu możecie wierzyć on was nigdy nie zawiódł chyba że Antek w czasie mgły coś obiecywał

I znowu nic,pohałasowali,pogadali.

Humax się z was śmieje i po papach was leje.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także