Rejestracja i logowanie

Po raz kolejny posprzątali las, tym razem nieco dalej od Bełchatowa. Każdy może dorzucić ''cegiełkę'' do szczytnej akcji [FOTO]

Wydarzenia 14-07-2020 Autor: Greg Foto: Archiwum prywatne
18

Grupa Miłośników Czystych Lasów „Leszy” z Bełchatowa po raz kolejny zebrała się, aby posprzątać śmieci. Tym razem jednak nieco dalej, bo aż w Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim. Co ciekawe, grupa zorganizowała zbiórkę na specjalną przyczepę, do której będzie można zapakować odpady podczas kolejnych akcji. Teraz każdy może dołożyć „swoją cegiełkę” w tej szczytnej akcji.

Kilkadziesiąt osób działających w ramach grupy „Leszy Bełchatów” po raz kolejny zebrało się, aby posprzątać odpady z lasu. Tym razem mieszkańcy za cel akcji wybrali jednak tereny nieco bardziej odległe, bo spotkali się w oddalonym aż blisko 50 km Bronisławowie nad Zalewem Sulejowskim. Podczas kilkugodzinnego sprzątania zebrano całą przyczepkę śmieci.

Jak informują miłośnicy czystych lasów z Bełchatowa, każdy mieszkaniec może przyłączyć się do ich działań. Pomóc można również w innych sposób – wpłacając pieniądze na trwającą właśnie zbiórkę. Członkowie grupy zbierają bowiem na zakup przyczepki, którą będą przewozić śmieci. Jak podkreślają, niedzielne akcje sprzątania lasów gromadzą coraz więcej osób, dlatego też ilość odpadów jest coraz większa. W takiej sytuacja przydałaby się… przyczepka.

- Przy takiej skali działań potrzebne są narzędzia w rodzaju przyczepy samochodowej - już nie raz udowodniła swą skuteczność! Popatrzcie na zdjęciach, ile tego śmiecia potrafimy zebrać. Niestety nie zawsze potrafimy zdobyć przyczepę na czas i dlatego zdecydowaliśmy się na skorzystanie możliwości jakie oferuje portal zrzutka pl i zaapelować do tych wszystkich, którym dobro lasu, natury i nas samych leży na sercu – informują członkowie grupy.

Osoby, które chciałyby wesprzeć zakup przyczepki dla grupy Miłośników Czystych Lasów "Leszy", zbiórkę na ten cel znajdą pod tym LINKIEM.

komentarze (18)
Dodaj komentarz

Park Traugutta w Zelowie. Tzw Kwas. Centrum piasta. A meliniarze pozostawiają "tony" śmieci, które co rano miasto sprząta za nasze pieniądze. I jest git . K. Nikomu nie przeszkadza. Nikt nie czuje się tym . obrażony. I tak to trwa od lat. Gdzie są służby powołane do pilnowania porządku? Ja robię że epidemia i wogole no ale żeby nikt nie był w stanie nad takim dziadostwem zapanować.

faktem jest ze jeśli kara za wyrzucenie śmieci do lasu byłaby rzędu 20 000 zł to byśmy mieli pięknie czyste lasy, to samo tyczy sie wyrzucania śmieci przesz okno samochodu do rowu ... brudasy pier...ne ! 

Ja mogę wam pomóc i zbierać z wami śmieci po szmaciorzach.

Za płotem ma kilka drzew trochę zarosli, chodzą tam ludzie i nie szanują porządku, bogaci z psami i smieca widziałem smutne, jak sił mi starczy to zbieram te odpady , trochę kultury szanujmy siebie i przyrodę

Najgorzej jest na wszelkich zjazdach z asfaltów do lasu. Gdzie nie stąpniesz - papierzaki. Wszystkie możliwe krzaki zasrane. Nie da się normalnie przejść. A teraz, w sezonie urlopowo-jagodowo-grzybowym to już zupełna tragedia. Ludzie co wy żrecie?

A gdzie ma ktoś się wysrać ??? Są jakieś publiczne,leśne toalety ???

A po kupnie przyczepki znajdzie się miły obywatel który powiadomi pismem odpowiednie organy i będą ścigani za przemieszczanie odpadów bez zgłoszenia w systemie BDO mimo że dobra intecjia była to przepisy polskie są w nocy pisane

i dostana 5 lat wiezienia za transport odpadów bo brak jest jego identyfikacji ...

Na Cieszanowicach bardzo dużo śmieci . A weź im zwróć uwagę i już jest zadyma. Tak niestety w tej Polsce jest. Szwecja czy Norwegia inaczej do tego podchodzą już w przedszkolu. Wędkarze to fakt że śmiecą i smutne to że nie umia po libacji posprzątać. To dotyczy całego kraju czy Baltyk czy Tatry.

A za tydzień znów nowobogacki z domków jednorodzinny podrzuci śmieci w to samo miejsce.

A to prawda, że podczas jednej z takich akcji zbierania śmieci, zbierali też podpisy pod kandydaturą Trzaskowskiego? Bo jeśli tak to mam wątpliwości co do intencji tych zbiórek.

no dobrze, al czy ktos moze odpowiedzieć kulturalnie czy tak bylo ? fajna inicjatywa ale jeśli podszyta jakaś ideologią to ...

pier.dolnij się w łeb głupia babo

Odpowiedz godna KODowca. Teraz nie mam wątpliwości, że tak właśnie było.

Zainwestować w kamerki i łapać szmaciorzy a kary od 15000 w górę. Wędkarze też nie sa święci. Puszki po kukurydzy czy torebki po zanetach tego też leży nad wodą pełno.

Popieram takie akcje, a swoją drogą jeśli złapią kogoś na gorącym uczynku to 10,000pln kary.

Las to powinni sprzątać ci ludzie, którzy zostali złapani i dostali śmieszne mandaty za zaśmiecanie. Bardziej opłaca im dostać mandat raz na kiedyś, jak płacić za wywóz śmieci przez cały rok.

tylko trzeba złapać...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także