Rejestracja i logowanie

Uwaga na nowy dopalacz! Jest 60 razy mocniejszy od morfiny i może zabić...

Wydarzenia 16-07-2020 Autor: Greg
21
Uwaga na nowy dopalacz! Jest 60 razy mocniejszy od morfiny i może zabić...

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed nowym narkotykiem, który został wykryty po raz pierwszy na terenie Polski. Etazen jest 60 razy silniejszy niż morfina, a jego zażycie może zakończyć się śmiercią. Na terenie Łodzi sprzedawany był w postaci szarego proszku i oferowany jako dopalacz.

Nowy, bardzo niebezpieczny narkotyk, o nazwie Etazen został wykryty po raz pierwszy na terenie kraju. Okazuje się, że groźna substancja pojawiła się w obiegu niedaleko Bełchatowa, bo w pobliskiej Łodzi, gdzie był oferowany jako „dopalacz” w postaci szarego proszku o wysokim natężeniu. Przed narkotykiem ostrzega Główny Inspektor Sanitarny. Jak informuje, substancja jest zamiennikiem heroiny lub fentanylu. Może również przybierać postać suszu do palenia, liquidu do e-papierosa oraz sprayu do nosa

- Opioid ten jest szczególnie niebezpieczny ze względu na jego właściwości toksyczne oraz dużą siłę działania – przyjmuje się, że jest 60 razy mocniejszy niż morfina – informuje GIS.

Jakie objawy mają osoby po zażyciu opioidów? To m.in. zaburzenia świadomości, ospałość, wąskie źrenice, zwolnienie czynności serca, niskie ciśnienie, zaburzenia oddechowe. GIS ostrzega, że zażycie narkotyku może doprowadzić do całkowitego zatrzymania oddechu i śmierci.

Sanepid informuje też o niebezpieczeństwie związanym z użyciem nowych narkotyków, zwanych popularnie „dopalaczami”.

- Produkty sprzedawane jako tabletki, proszki, ziołowe lub plastyczne mieszanki, jak również liquidy do palenia czy spraye, często zmieniają skład i stężenie. Użytkownicy często nie są świadomi jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w ratowaniu zdrowia i życia przez służby medyczne – czytamy w komunikacie GIS.

 

komentarze (21)
Dodaj komentarz

Jadę chlac dalej uwielbiam chlac a wieczorem rzniecie hmmm lubię ciasne dziwy rznac Buhhhaaa

Bierzcie co chcecie , ile chcecie i kiedy chcecie. Nie ma sensu tłumaczyć komuś co ma robić.

Chodził tyle lat, aż wpadł w niski ton Początek zeznania w sprawie, którą znam Niewiele się zmieniło w otoczeniu starym Tyram dwadzieścia siedem lat pod tym zegarem Wysoki Sądzie! Ja z narkotykami Miałem tyle wspólnego, co z mercedesami Czyli nic. I nigdy nie uwierzę Aby moje dziecko miało cokolwiek z tym bliżej Od niedawna chodził, ubrany lepiej Niż jego rówieśnicy ze szkoły średniej Ale ja go nie pytałem, ja czasu nie miałem By dać żreć im wszystkim na dwie zmiany tyrałem Jego brat jest we wojsku, jak Pan Bóg przykazał Siostra starsza ma męża na medal Siostra młodsza w tym roku kończy podstawówkę Nie wierzę, że sprzedaje narkotyki uczniom! Dobry chłopak był i mało pił x4 To dobry chłopak był i mało pił x2 Dobry chłopak był i mało pił Dobry chłopak był... Pod zegarem tym w mojej fabryce starej Co rok ponad plan normy wyrabiałem Teraz trzeba się wypruć, by rodzinę utrzymać Nie mogłem po pracy jeszcze nad nimi czuwać Wysoki Sądzie! Powtarzam, nie uwierzę, że mój młodszy syn, choć narkotyków sam nie bierze Sprzedaje je w mieście ludziom bardzo młodym Przecież kiedyś wygrał w ping-ponga zawody! Nie wierzę też, że do szkoły przestał chodzić Trzy lata temu! Przecież mówił mi, że chodzi Świadectwa nie widziałem, powiedział, że zgubił Po pracy sił nie miałem, aby z nim pomówić Moja żona bezrobotna, obiady gotuje Kiedyś za Romaszewskim, na Jaskiernię głosuje dziś. Lepiej kiedyś było panie sędzio Nie wierzę, że mój syn sprzedaje to dzieciom To dobry chłopak był i mało pił Dobry chłopak był i mało pił Chodził tyle lat, aż wpadł w niski ton Początek zeznania w sprawie, którą znam Niewiele się zmieniło w otoczeniu starym Tyram dwadzieścia osiem lat pod tym zegarem Wysoki Sądzie! Ja z narkotykami Miałem tyle wspólnego, co z samochodami drogimi czyli nic. I nigdy nie uwierzę Aby moje dziecko miało cokolwiek z tym bliżej Od niedawna co prawda chodził ubrany lepiej Niż jego rówieśnicy ze szkoły średniej Ale ja go nie pytałem, ja czasu nie miałem By dać jeść im wszystkim na dwie zmiany tyrałem Jego brat jest we wojsku, jak Pan Bóg przykazał Siostra starsza ma męża na medal Siostra młodsza w tym roku kończy podstawówkę Nie wierzę, że sprzedaje narkotyki innym uczniom To dobry chłopak był i mało pił Dobry chłopak był i mało pił

Najsmieszniejsi sa rodzice , co mowia: -My chodzimy do kosciola a nasze dziecko nie bierze narkotykow. Napewno ten smyk somsiadow bierze , i ta wykolejenica spod 5. Ale nasz synek nie. A znam przypadek ze taki "synek" dilowal :-D

Stefan,od moje synka to ty wara,to ten nygus z drugiego bierze a nie mój Sebek

Elektorat PiSu może zakupi,bo z naszych podatków kasę bierze 500+i inne + a ciężko pracujących po prostu nie stać i we łbie się nie przewraca z dobrobytu.

Ćpać ile wlezie. Przykład idzie z warszawki ( nitras , czaskowski i inni) Na trzeźwo nikt tak się nie zachowuje i nie gada takich głupot.

Zamilcz już prowokatorze bo dajesz przykład jaki jesteś " inteligent" . Bardzo mnie cieszy twoje skomlanie tyle ci zostało.

Wypowiadaja sie mochery co zycia nie znaja. Powinni zalegalizowac narkotyki i tyle. W sklepach bylby dostepny czysty towar a nie lipa. Na pewno marichuane i kokaine oraz ekstaze i amfetamine. Reszte innych narkotykow latwiej bylo by wyeliminowac z rynku bo nie mialy by wziecia. Mlodzi nie truli by sie syfem od Sebixow tzw ostatnich rak pseudodilerow ktorzy dostaja zanieczyszczony towar i sami zanieczyszczaja go jeszcze bardziej. I gnoje chodza z pylem szklanym w zatokach bo mysleli ze sa coco-locko....

kolejna odsłona kvietniova/alkoholika

Nie znasz zycia poza swoja wsia pod Belchatowem a z domu wychodzisz tylko po chleb i do kosciola to sie nie wypowiadaj

Wracaj do metropolii Zelów , skąd pochodzi mamusia.

I po komu ta informacja??? Normalni nie zainteresują się takim towarem i go nie szukają. A ewentualni zainteresowani??? Tylko im życzyć na zdrowie.

Kwietniov będzie testerem zapewne.

Jak chcą niech biorą, tacy dorośli się czują proszę bardzo, tylko niech ich nie leczą z kasy nfz Prywatnie z własnej kieszeni niech za to płacą doba 10tysi szybko ich uleczy że wszystkiego

przy moich bólach kostnych brzmi to jak zachęta

Sami się wytrują z pożytkiem dla społeczeństwa.

Wniosek prosty.Trzeba kasować dilerów.

Czekam na komentarz jakiegoś niedorozwoja o Jarku, jego kocie albo partii rządzącej

to ja napisze, ale nie o jarosławiepolskezbaw i jego kocie, tylko o tym ,że pewnie ten nowy specyfik w EBE zażyją w pierwszej kolejności patole z OSB, Mielczarskiego i innych okolicznych wątpliwych skupisk w pobliżu Olszaka...

Dobra reklama emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także