Rejestracja i logowanie

Posłanka Lewicy o przyszłości Bełchatowa. Zbierze się specjalny zespół parlamentarny

Wydarzenia 20-07-2020 Autor: Emste
47

W poniedziałek, 20 lipca odbyła się w Bełchatowie konferencja z udziałem posłanki Anity Sowińskiej. Parlamentarzystka mówiła o przyszłości regionu, odkrywce Złoczew oraz zielonej energii. Zapowiedziała, że we wrześniu odbędzie się posiedzenie parlamentarnego zespołu, poświęcone przyszłości Bełchatowa.

O temacie pokopalnianej przyszłości Bełchatowa mówi się coraz częściej. Odkrywka Złoczew, na którą liczą górnicy wciąż stoi pod znakiem zapytania – nie brakuje też głosu przeciwników energetyki opartej na węglu, którzy sugerują "zielone" rozwiązania. Przyszłość regionu wciąż pozostaje jednak niepewna.

Podczas swojej konferencji, która odbyła się 20 lipca na placu Narutowicza w Bełchatowie, Anita Sowińska, posłanka z ramienia Lewicy mówiła m.in. o szansie, jaką są unijne środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, który zakłada przyznanie Polsce 8 miliardów euro. Zauważyła, że wśród regionów, które przystąpiły do programu nie ma Bełchatowa. Poinformowała też o zebraniu parlamentarnego zespołu ds. Zielonego Ładu dla Polski, które odbędzie się 4 września w Bełchatowie.

- Zobowiązałam się do tego, że doprowadzę do wspólnej debaty wszystkich stron zainteresowanych przyszłością Bełchatowa, i to też czynię [...] Na posiedzenie zaprosiłam już marszałka Grzegorza Schreibera – mówiła posłanka Anita Sowińska.

Posłanka Lewicy poinformowała też, że jest już po rozmowie z prezydent Bełchatowa, Mariolą Czechowską, która również wyraziła zainteresowanie proponowanym spotkaniem.

- Pani prezydent wyraziła również chęć wynajęcia nam sali, za co jestem niezmiernie wdzięczna – mówiła Anita Sowińska.

Całość dzisiejszego wystąpienia posłanki Anity Sowińskiej znajduje się w materiale filmowym poniżej.

 

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Wie ktos jak nazywa sie dziewczyna ktora stoi z boku.Podoba mi sie

Znam ja. Przesiakla polityka lewactwa. Chory beret. Biedroniowi to by...

Co za czasy, że postkomuna bardziej się przejmuje regionem niż faktycznie włodarze miasta. Mam nadzieję, że zanim związki PGE pojadą do Warszawy, to jednak zjawią się również u Marioli.

Dildo i lubrykant dla wszystkich z środków UE

Dlaczego Chiny, USA czy Rosja nie mają limitów CO2? ''Zielony Ład''? Niemcy chcą sprzedawać nam urządzenia do OZE, bo my ich nie produkujemy. Mamy najtańszą energię, więc trzeba zrobić wszystko ,by nas jej pozbawić.

RAMB bedzie z kopalnia robił panele fotowoltaiczne a elektrownia bedzie robić wiatraki., słusznie zauważyłaś Jadźka , że kasa z "zielonego ładu"i tak trafi do Niemiec jako dostawcy wiatraków i paneli ... tak sie dyma pustych polaczków, czy zarząd PGE i PiS jest ślepy ? 

Dobrze ze w Belchatowie dziewczynki jeszcze dobrze daja cialka cale. Mmmmmmmm bardzo lubie wsadzac...

Ale co masz sporego ??? Chyba kaca ......

ta dziewoja z boku tez jest lewaczka? chentnie bym sie z niom poseksował a jak zajdzie to mamuska ja zawiezie do czech na zabieg i PO ptokach emoji wie ktos gdzie ona przyjmuje?

Poszedł łajzo ....

Chętnie bym Cię dojechał za ten tekst

Ta gazeta to śmieć jak dopuszcza takie komentarze

Lwica Lewicy i Tygrys Gowina Złoczewa jak nima tak nima

z tymi środkami z UE na transformacje energetyczną PIS się przeliczył nie bedzie żadnych 8mld euro a dużo mniej,znów unia zrobiła Polske na szaro.

Pani prezydent przez caly czas jak obejmuje urzad bardzo duzo zrobila!!!! Co jakis czas modli sie o przyszlosc regionu , wiec wara!!! Cos robi chociaz kobitka

Ale pani prezydent dobroduszna! Wynajęła salę! A gdzie obiecane nowe miejsca pracy???!

Włączyć komentarze pod pijanym nastolatkiem !!! Beznadzieja ta strona

Ministra transportu zatrzymali za korupcję Ale jaja

Polityka mnie nie interesuje, ale tę sympatyczną panią po lewo to bym rozlewiczył;-)

I po co człowiekowi robicie głupią nadzieje? To miasto nie ma przyszłości, zostało ogołocone do zera a teraz nagle wielkie projekty związane z przyszłością miasta. Niezły cyrk w tym zarządzie macie, żeby nie powiedzieć burdel na kółkach. To miasto będzie miastem emerytów, młodzież już się pakuje i nie ma zamiaru wracać. Chcieliście żyć na socjalach to teraz sobie żyjcie, tylko ciekawe kto na nie wam zarobi.

To tak jak by wielmożna pani zaprosiła nas na obiad ,zamówiła schabowego,piwo,sete a później kazała nam zapłacić emoji

A jak chcecie zmieniać świat ,to niech każdy płaci za siebie ,a nie fundujecie nam tzw.raj tylko kłopot w tym ,że to my musimy za to zapłacićemoji

Równość i sprawiedliwość , zrównoważony rozwój nigdy tak niema,nie ,było i nie będzie ,jedni są wyżsi ,drudzy małego wzrostu,jedni są chudsi, drudzy są grubsi ... Tylko ludzie ,,socjaliści ,żeby wszystko było jednakowe wysokich obcinali, małych naciągali,chudych nadymali,z grubych spuszczali powietrze idealne społeczeństwo już kiedyś do przerabialiśmy ,,towarzysze"?emoji

PZPR,SdRP,UW,SLD,PSL,AWS ,PC ,pO,pIS i inne do czego doprowadziliście ten kraj ?1 bilon długu ,5 bilionów długu emerytalnego,ale co tam to nie ważne ,ważne że ci coś dają,tamci zjadali wszystko sami emojia teraz żyje się jak za towarzysza Gierka zjeść,wypić,zakąsić po nas chodzby potop?

Ogarnijcie się patole! Co za chamstwo, dosyć kobieta chce coś zrobić dla regionu i miasta pomimo że nic z Nami nie ma wspólnego, to jeszcze jedziecie na nią tym Pisowskim jadem nienawiści! Co Wasi wybrańcy robią dla regionu, bo z Tego co piszą to narazie się ustawiają i Swoich znajomków i tak już od 6 lat! Troszkę ekonomi by się zdało łyknąć, żeby zrozumieć kogoś kto proponuje logiczne rozwiązanie! Ale patol zawsze będzie liczył tylko na socjal, to żeby nie wrócił socjalizm!

Naczytała się kobieta różnego rodzaju opracowań, które nie do końca są rzetelne i profesjonalne odnośnie klimatu. Klimat to w tej chwili najbardziej dochodowa branża dla unii europejskiej, dlatego opracowania są mocno nakierunkowane negatywnie na węgiel. Światem rządzi i będzie rządził pieniądz. unia za kasę z europy chce się pozbyć m.innymi węgla w Polsce czyli konkurencji. niemcy + francja = całe zło unii europejskiej. Jak nie wojną , to ekonomią. Miejsca pracy dla Nas to jedno, gwarancja energetyczna kraju to drugie. W tej chwili , priorytetem jest zagarnąć miliardy z unii, wyłączyć węgiel, a później niech się inni martwią. Tak przy okazji, co trzeba mieć w głowie, żeby głosować na wybranego prezydenta, który na barbórkach obiecał jedno, a robi coś zupełnie innego?

Co trzeba mieć w głowie, trzeba mieć nasrane.

Zielone rozwiazania to juz mamy szczegolnie na W.Polskiego trawa po kolana a krzaki ze na grzyby jak popada nie bedzie trzeba do lasu jeździć.

Sowińska od roku przekonuje że ma pomysł, tylko jeszcze do dziś tego pomysłu gawiedzi nie ujawniła. No, może poza tym że chciała by żebyśmy jeździli sobie do roboty do Łodzi pociągami emoji prawda jest taka, że zarówno tzw. "lewica" jak i rządzący udają że mają pomysł, a my udajemy że im wierzymy. Przez naszą własną bierność Bełchatów stał się kulą u nogi wszystkim, ale jak go zabraknie to będzie już za późno, zarówno dla nas jak i dla całego kraju.

Zamkna kopalnie i elektrownie to i upadna wszystkie firmy poboczne. Czyli ok 50tys ludzi straci prace. Ludzie wyjada to i inne firmy mniejsze straca robote bo komu nawet te sklepy czy markety beda sprzedawac. A postawmy tu wiatraki gdzie zatrudnimy moze z 10% tych ludzi co robilo dotychczas i wszyscy beda mega zadowoleni. Tak prosze Pani o to wam chodzi?

Tak zamknijmy kopalnie i elektrownie za rok za dwa a co tam emoji Prad sami wytworzymy. Korbki w d.. Kazdemu z zielonej mafi i jazda niech produkuja. A reszte kupmy od braci z zachodu

Greenpeace to jest najwiekszy problem. Zaraz po nim oplaty klimatyczne z UE. Czemu? A bo niemieckiw jest eko i od nich kupimy jak miesiac temu podczas burzy i awari elektrowniach po cenie 10x drozszej emoji Tak gratuluje pomyslu na przyszlosc belchatowa.

Otworzcie zloczew to wtedy sobie belchatow i okolice poradza jeszcze na cale pokolenie. Zdejmijcie oplaty klimatyczne dofinansujcie jeszcze lepsze filtry jak chcecie wtedy nie bedzie tych pro niemieckich greenpecowych gadek

Co to znaczy "otwórzcie Złoczew"? Ile byłoby wsi do likwidacji, domów, gospodarstw rolnych? To nie są chałupy kryte strzechą sprzed prawie pięćdziesięciu lat jak w gminie Kleszczów. Kto im zrekompensuje te straty i kto za to zapłaci?

Idz to powiedz wysiedlonym w kleszczowie czy chabielicach. Zaloze sie ze poraz 2 by sie wysiedlili za taka kase co dostali

Zielona Mafia któranakłada wielkie kary za produkcje energi. Gdyby nie ta mafia to by bylo oplacalbe. Idz do USA Australi Chin Indi czy kazdego innego kraju na wschodzie i im nałóżcie oplaty za emisje CO2 to was wypier... Ba zbity pysk zielona mafio

Idz do Niemiec i im wygaszaj ich pro ekologiczne weglowe elektrownie!

Nie ważne z której partii ważne ,że ma pomysł.Jak się okaże ,że ma pomysł na samo spotkanie to w dalszym ciągu bicie piany-żenada.

I natym spotkaniu stwierdzą że Bełchatów idzie na dno ponieważ niema innego przemysłu niż kwb i el.

Tej pani juz podziekujemy...

A dlaczego? Podziękuj Janowskiej i spółce.

Ja bym podziekowal obu. Jednej za gks drugiej za bicie piany a nic noe zrobi zeby zachowac miejsca pracy. No chyba ze ma pomysl dla tych 50tys ludzi na prace w firmach typu tosen humax czy biedronka

Panie Dominiku, czy nie jest obłudą z Pana strony lansowanie się na lewicowca z jednoczesnym zasiadaniem w Radzie Nadzorczej Zelowskiej spółki gminnej, gdzie trafił Pan z nominacji Burmistrza z PIS? Może Pan rano patrzeć w lustro?

A po co mi lustro?

Nie rozumiem łapek w dół, za prawdę nie można się obrażać...

Nie czytałem artykułu z racji nagłówka "posłanka lewicy"...proponuję wysłać tą panią w kosmos!

Sam się wyślij.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także