Rejestracja i logowanie

Miało być apolitycznie... jednak na atrakcyjnym stanowisku w gminnej spółce zasiadł radny PiS

Wydarzenia 23-07-2020 Autor: Emste Foto: poglądowe
65
Miało być apolitycznie... jednak na atrakcyjnym stanowisku w gminnej spółce zasiadł radny PiS

Gmina Bełchatów ponad miesiąc temu ogłosiła wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na członka zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych. W konkursie nie mogły jednak brać udział osoby powiązane z ugrupowaniami politycznymi, a przynajmniej tak się mogło wydawać, czytając treść ogłoszenia. Postępowanie zostało jednak unieważnione, a na intratnym stanowisku zasiadł... radny gminy Zelów z klubu PiS.

Ogłoszone na przełomie maja i czerwca postępowanie kwalifikacyjne na członka zarządu PKTiUK gminy Bełchatów zakładało m.in., że potencjalny kandydat nie może wchodzić w skład organu partii politycznej, reprezentującego partię na zewnątrz. Dariusz Grochucki, przewodniczący rady nadzorczej PKTiUK stwierdził wówczas, że celem zapisów jest uniknięcie upolitycznienia członków rady, ponieważ ci mają  reprezentować spółkę, a nie partię polityczną. Przekonywał, że tym samym z konkursu wykluczeni powinni być radni. Więcej przeczytacie w artykule Atrakcyjne stanowisko w gminnej spółce...

Za takim rozwiązaniem opowiadał się również wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc, który w rozmowie z redakcją stwierdził, że bardzo podoba mu się zabezpieczanie interesów spółki w taki sposób.

Można odnieść wrażenie, że wizja atrakcyjnych stanowisk nie będących łupem politycznym zwycięskiego ugrupowania okazała się ciężka do zrealizowania. Pierwszy konkurs został unieważniony – jak informuje gmina, przez braki formalne. Urzędnicy nie rozwijają jednak tematu. 

- Pierwszy konkurs na członka zarządu PTiUK Gminy Bełchatów został unieważniony z powodu braków formalnych w dokumentach przedstawionych przez kandydatów, którzy do postępowania się zgłosili – informuje gmina Bełchatów.

Ogłoszony został więc drugi konkurs, do którego zgłosiło się dwóch kandydatów.

- Obaj spełniali kryteria konkursu, ale jeden z nich nie stawił się na rozmowę kwalifikacyjną. Ostatecznie w postępowaniu konkursowym wybrano na członka zarządu Mateusza Roguta. Jest on radnym miejskim PiS w Zelowie. Jak podkreśla Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. Jego mandat nie koliduje z zapisami, jakie umieszczono w warunkach, które mieli spełniać kandydaci w konkursie. Wskazano tam, iż kandydować nie mogą przedstawiciele organu partii politycznej reprezentującego partię polityczną na zewnątrz oraz jej organu uprawnionego do zaciągania zobowiązań. To eliminowało z konkursu osoby zasiadające w zarządach struktur partyjnych, nie wykluczało natomiast szeregowych radnych – informuje Urząd Gminy Bełchatów.

Jakie kompetencja ma nowy członek zarządu PKTiUK? Mateusz Rogut zasiadał w Radzie Miejskiej Zelowa od 2018 roku. W tym czasie był członkiem w trzech komisjach – rewizyjnej, zdrowia i pomocy społecznej a także finansów publicznych, rozwoju gospodarczego, rolnictwa i ochrony środowiska. Z oświadczenia majątkowego za rok 2018 wynika też, że prowadzi on jednoosobową działalność gospodarczą. 

komentarze (65)
Dodaj komentarz

Straszne, tragedia , dramat!!!!!!!! ALE ROdzina cieszy się, wszystkie ciotki ,pociotki i dziadki. Można bez doświadczenia brać ogromną kasę i udawać Pana.........

Kiedy zajmiecie sie bronclem i jego zona ktora przypadkiem dostala pracee w mck?

nie zna się na tym co robi?

Nikt się tym nie będzie zajmować bo TKM. Wygrali wybory wciskając ciemnotę suwerenowi. Teraz nie ważne co robią. Ważne, że rozdają kasę i siedzą w kościele.

Tu wszystko jest ustawione. Wybory między Darkiem a Mariolą były a oni razem rządzą. Będą nowe wybory to nowy złodziej wygra i tak aż wyniosą ostatnią złotówkę z tego miasteczka

Jego tata policjant

Najgorszego w tym wszystkim jest przyzwolenie ludzi. Wszyscy mieszkańcy gminy powinni opowiedzieć się za tym. Wybiorą kogo chcą a jak nikt nie protestuje to go zostawią.

Ale fachowiec . Straszne co się dzieje

Ten czlowiek to pisowiec dla kariery , do każdej partii by się zapisał dla zysku. Żenada.''

Władze w naszym kraju przejęły ludzkie "śmieci" , na których głosowały tyle samo warci , więc czego więcej możemy się po takich pomiotach spodziewać? Czas już podzielić nasz kraj na dwie części , żeby ci którym chce się pracować, nie musieli łożyć na nierobów. A, i koniecznie postawić wysoki mur, żeby nie zechciało im się uciekać na zachód, kiedy już wszystko przejedzą.

śmieci to twoja rodzina czerwona ****o

Człowieku.. Niech dojdzie wreszcie do Ciebie że to miasto jest miastem JP2 i PiS która dba o słabych i biednych!! Każdy człowiek z tej wspaniałej partii powinien zasiadac lub zarządzać.. Niech to do Ciebie dotrze lewaku.. Każdy i każda na chrzcie powinien/na otrzymywać z automatu legitymację członkowska prawych i sprawiedliwych i natychmiast zasiadac bądź zarządzać w spółkach.. Noo

Ten radny to karierowicz razem ze swoja rodziną R. A najwieksza karierowiczka to jego babcia W.R. Nie ma żadnych przemyślen tylko władza i kasa.

Apolitycznie? Że co? A p. GRYCZKA bez konkursu, co na fc tylko oczernia innych a jako dyrektor powinnien swiecic przykladem. A nowa p. Dyrektor z kapelusza na Janowie...a teraz spółka,nic nowego dla p. WOJta... wie co robi...gre prowadzi..gratuluje..czekamy na wiecej..

Słuchajcie to jakiś cyrk, robią co chcą, każdy boi się odezwać żeby nie być nękanym przez panów i władców. Zespoły szkolno-przedszkolne posłużyły temu panu do pozbycia się ludzi poprzednika, bo oszczędności nie ma żadnych, w zespołach będzie dyrektor i wicedyrektor czyli w czterech placówkach trzeba płacić 8 dodatków funkcyjnych... Brawo tak oszczędnego rozwiązania nikt inny by nie wymyślił !

Ma takie kompetencje, że jeszcze nigdy nie zabrał na sesji głosu, nie zadał pytania, nie napisal interpelacji... czyli jest wygodny i sterowalny. To są jego kompetencje emoji

Myślałem, że Kubiaka tam wcisną.

A co? Pracę zmienia?

I jest jak zawsze.

Pomysł był dobry, ale wiecie, siła wyższa.

29 lat? Chyba żarty sobie robicie. To niemożliwe. A w Zelowie to denerwuje mnie że główna ulica i pod monopolu w centrum siedzą byki z powyciąganymi nogami i muszę ich omijać. Albo ocierać się jak takie podpite Pany kręcą się tylko monopol - park za biedronką. Czy jest ktoś kompetentny żeby tym się zająć? Przecież tam ludzie z dziećmi chodzą.

Skocz z wieżowca tłuku

Od Ukrainy mentalnosciom to my daleko noe iestesmy...

Ukrainą sobie gęby nie wycieraj. Ta mentalność jest własna, narodowa.

a czego tu się spodziewać, jak 70% głosuje na pis. Ciemnogród

Masz ,,syndrom sztokholmski'? tak jak przeciętnego obywatela Polski robili w balona za czasów opozycji to jest skandal, sprzedali przemysł obcym koncernom jesteśmy na smyczy EU (i nie pi.rdol mi o korzyściach bo czytaj pierwsze) Dużo czasu potrzeba by nasza gospodarka czerpała uczciwe zyski za biznes w Polsce.

Człowiek orkiestra - we wszystkich komisjach zasiada, na wszystkim się zna...

I nigdy się nie odezwał emoji

Ręce opadają pan polak z panem wójtem pchają spółkę na samo dno

29 lat i takie stanowisko? Jakie ten Pan ma kwalifikacje żeby zarządzać taką spółką?

jest takich więcej przecież w różnych spółkach miejskich, wiejskich, gminnych. Czasem dojeżdżają do pracy z baaaardzo daleka firmowymi wypasionymi brykami na koszt mieszkańców. I jest fajnie. A później zdziwienie, że gościu zarabia niesamowite pieniądze. A może w jego mieście go znają więc raczej nie ma szans na takie zarobki?

Licencjat w Wyższa Szkoła Lansu i Bansu, mgr w Hogwardzie z Harym Potterem

Kierownik z autosana he he

Były radny gminy Z Sz też zatrudniony w spółce gminnej

Mam nadzieję, że Radni opozycji dokładnie przemaglują tego gościa. Ciekawe od kogo spółka kupiła ten nowy traktor, czy przypadkiem nie od kolegów ww. członka zarządu? Śmierdzi mi tu przekrętem na gruby hajs emoji l

No i dobrze, niedługo nowy wójt będzie siedział na ławie oskarżonych jak poprzedni. A tak w kampanii najezdzal na nieuczciwosc Kamila...

Chłopcze jak masz dowody idź do prokuratury jak nie masz to zastanów się jeżeli nie jest to dla Ciebie za trudne że Ciebie też ktoś bezpodstawnie oskarży.

Chłopcy to u szewca gwoździe prostują i wyginają. Panie doktorze tak się zniżać i bronić się na forum, trochę cieniutko...

Uderz w stół... czyli zgodnie z przypuszczeniami coś jest na rzeczy... Ja radzę aby radni przyjrzeli się na co wydawane są publiczne pieniądze emoji

Człowieku jestem daleki od bronienia kogokolwiek ale ferowanie wyroków i smarowanie w internetach bezpodstawnie uważam za wyjątkowo paskudne. Więc powtórzę masz dowód idź do prokuratury nie masz dowodu zajmij się swoją rodziną jeżeli ją masz oczywiście.

Czy wyżej jest ferowany wyrok? Naucz się czytać ze zrozumieniem. Ja podałem tylko pod dyskusje temat zakupu traktora. Nie napisałem, że cokolwiek odbyło się źle czy dobrze. Zaapelowałem aby Radni przyjrzeli się sprawi i tyle. Czytanie ze zrozumieniem to bardzo dobra zdolność i warto jej się nauczyć.

Właśnie w swoim wpisie jasno napisałeś kto od kogo według Ciebie nabył ów traktor. Ja potrafię czytać ze zrozumieniem ale Ty najwidoczniej nie potrafisz pisać ze zrozumieniem . Mimo wszystko pozdrawiam gdyż dyskusja z Panem poprawiła mi humor :-)

Szok! Niedowierzanie! Jak to się tak mogło stać!

Trzeba iść pod sąd ze świeczką w dłoniach jak ostatnio żeby Pana Sławka wypuścili niesłusznie zatrzymanego ! 

Bez względu na to jakie gorzkie żale będziecie tu urządzać stanowisko jest już obsadzone... Jesteście bezradni wobec tego ci się dzieje...

Jeszcze przed konkursem było wiadomo kto zostanie wybrany. Po co hipokryci robią konkurs?

I macie co chcieliscie. I bardzo dobrze wam wszystkim. Emeryci liczyli na kolejna emeryture? Podwyzke? Brak podatku w emeryturach? Haha to macie. Brawo wy. Tylko mi nie narzekac i nie plakac jak bedzie coraz gorzej.

Nie głosowałam na PAD

Rządziło PO to kradli tacy jak: Nowak, Chlebowski, Drzewiecki, Tusk, Sikorski itd. Tera rządzi PIS więc też dajcie im się nachapać.

Kradli? A co? Ile? Komu? Kiedy? Czy ktoś z wierchuszki PO ma postawione jakiekolwiek zarzuty odnośnie kradzieży tudzież złym zarządzaniem majątkiem publicznym? Nie pierdol cieciu o czymś o czym pojęcia nie masz

Tak kradli że pan Zbyszek przez 5 lat nikogo nie złapał. Teraz za to mamy w temacie prawdziwych fachowców, co tydzień afera. PS Ciekawe jak tam miliony za respiratory albo worki wyborcze. Pewnie na zagranicznych kontach.

Jakie ma wysztalcenie ten Pan? Takie samo ja Pan elektryk PW ? Czy jest kibicem Widzewa ? Jakie ma doswiadczenie poza handlem ? Coraz lepiej w tym Belchatowie , przepraszam Grocholicach.

Chciałbym się dowiedzieć ile osób z PISu dostało stanowiska za czasów rządów PO. Teraz oderwani od koryta podnoszą larum. Jeszcze długo nie wygracie żadnych wyborów, bo i po co? By żyło się lepiej, tylko komu...

No, tyś się w życiu ustawił, nie ma co... w spółce...

Brawo. Wszędzie układy rządzą. Jak nie prezes syn radnego to ktoś z rodziny jakiegoś innego politykiera na stanowisku państwowym. A do polityki idą głównie miernoty które chcą żyć razem z rodziną na poziomie a normalnie uczciwą pracą nie potrafią do tego dojść. Zdarzają się wyjątki którzy chcieliby zrobić coś dla wspólnego dobra. Tylko że są to przeważnie ci którzy do koryta się jeszcze nie dostali

A dlaczego w naszych miastowych spółkach mają zajmować stołki jakieś osoby z innych miast? Czyżby szykuje się rozbiór Bełchatowa? Swoją drogą dziękuję wyborcom za głosowanie na cichych złodziei, szykuje się miasto mlekiem i miodem płynące (sarkazm).

a może dlatego, że w Bełchatowie się fajnie rządzi nawet mając niewygórowane kompetencje?

A ja czekam na kolejny news. Członek PiS lub radny został członkiem rady nadzorczej w Zelowie. POLITYCZNA WYMIANA. Wstyd panie Koc

W gm. Zelow szykują sie zmiany na stanowisku prezesa spółki gminnej wiec pewnie jeden z pracowników pgmu i radny gm Bełchatów wskoczy. Ważne ze chłopaki maja kompetencje.

A może maczał w tym płacę ona Lorek? ....hi hi ga

Zbieżność nazwisk z Dariuszem Rogutem zapewnie nieprzypadkowa i na pewno miało to znaczenie decydujące...

robienie z mieszkańców baranów przez PiS ciąg dalszy.

Jesteś tego najlepszym przykładem.

Od początku było wiadomo że będzie pisowiec a wy droga redakcjo wymyśliliście sobie że będzie apolityczny kandydat.

Kogo to interesuje Pytam się czy będzie jaki duży BURDEL w centrum za darmo obsługa Tylko takie do 30 -ki pachnace zadbane bo starsze to już nie ten film

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także