Rejestracja i logowanie

Wschodnia obwodnica Bełchatowa coraz bliżej. Pierwszy etap dostępny dla kierowców już w przyszłym roku

Wydarzenia 24-07-2020 Autor: Emste Foto: belchatow.pl
30

Prace legislacyjne związane ze wschodnią obwodnicą Bełchatowa "idą pełną parą", wszystko wskazuje na to, że już w 2021 rozpocznie się budowa drogi. Inwestycja ma odciążyć ruch na najbardziej zakorkowanych ulicach w mieście. 

Natężenie ruchu w Bełchatowie potrafi dać "w kość" kierowcom, zwłaszcza jeśli poruszają się w godzinach szczytu. Zdaniem urzędników, przez miasto przejeżdża nawet 20 tys. samochodów każdego dnia – powoduje to sporo utrudnień. Przede wszystkim mowa tu o tworzących się korkach, nie można jednak zapomnieć o kwestii zanieczyszczeń powietrza czy bezpieczeństwa, przy wysokim natężeniu ruchu, zwiększa się bowiem prawdopodobieństwo wypadków czy kolizji.

Ten problem ma rozwiązać właśnie wschodnia obwodnica Bełchatowa. Droga będzie zaczynać się na wysokości węzła Dobrzelów (jest tam też zlokalizowane rondo obwodnicy północnej). Koniec obwodnicy będzie zlokalizowany przy ul. Świętojańskiej, gdzie nowo powstała obwodnica połączy się z drogą wojewódzką 484. Ponad 8 -kilometrów jednopasmowej trasy będzie prowadzić m.in przez ulice Górną, Olsztyńską, Czyżewskiego czy Goetla. Dokładną mapę znajdziecie w zdjęciach pod artykułem. 

W tej chwili magistrat czeka na wydanie tzw. pozwolenia wodno – prawnego. Następnym krokiem będzie już wydanie decyzji ZRiD.

Dyrektor oddziału geodezji i architektury UM, Elżbieta Rawicka – Radwańska poinformowała, że budowa powinna rozpocząć się w przyszłym roku. Dodała też, że obecne plany zakładają prace dwuetapowe. Pierwszy od Grocholic do ul. Czyżewskiego ma się zakończyć jeszcze w 2021, a sama droga ma być od razu oddana do użytku. Prace na drugim odcinku – od Czyżewskiego do Dobrzelowa powinny zakończyć się w 2023 roku.

komentarze (30)
Dodaj komentarz

Popieram budowe obwodnicy, mogę wesprzeć cegiełką, dajcie nr. konta

fakju obwodnice

Po co obwodnica? . Tyle czasu ten śmierdzidołek działa i korki po 15 będą tu mimo ogromnej obwodnicy. Lepiej zamknąć PGE i wtedy będzie wolny , przejezdny Bełchatów

Umrzesz z głodu

Można też ograniczyć dostęp do internetu dla osób IQ poniżej 90, wtedy nie będzie takich durnych komentarzy.

Jakie korki?? Jaki ruch?? To miasto umiera. Skupcie się proszę na ratowaniu życia tego miasta bo niedługo nie będzie miał kto jeździć po tych ulicach.

Wybuchowy Antoni musi wygodnie nie zatłoczonymi drogami jeździć z Radomska do Bełchatowa i Piotrkowa i głosić teorię brzozy i wybuchów.

Nie mogłam zrozumieć, po co miastu kolejna kosztowna inwestycja zadłużająca bezsensownie na kierunku, który nie powoduje nawet średnich obciążeń, ale jak spojrzałem na mapę przypomniałem sobie słowa "towarzyskie" pierwszego prezesa PGEGiKSA uzasadniające budowę tuczarni: "Nie będziemy z motłochem się tłoczyć...". Teraz by ominąć ulice zatłoczone przez "motłoch" potrzebują magistrali północ - południe. Będzie można niepostrzeżenie przemknąć z dala od prawdziwych problemów i szybciej (bliżej) Mysiej. W PGE taki sam bezsens i trwonienie pieniędzy na inwestycje bezsensowne, brak efektywności i przygotowanie do nowej fali prywatyzacyjnej (grabieży), gorszej od tej z lat wielkiego reformatora...

O wysokim mniemaniu Torfokopko . W zapiziałym Bełchatówku komuszych bonzów i i innych powinowatych Mendla i Chaima Tuska co zostało zrobione w latach prosperity. Linia kolejowa odejszła wielkopomnie , forsa poszła na dożynki w Piotrkowie i na inne zbytki. Jedno pociągnięcie gęsim piórem i elektro -torfo moloch w granicach Gminy Bełchatów. Ale kto o tym myślał. Pokoczować kilka lat w Bełchatowie a potem może się udać w inne bardziej ciekawsze miejsca albo intratniejsze zagraniczne kontrakty. Już się nie pamięta.

Sobota 26 .07 .godz 22. Piekny letni wieczor cieplutko tylko wyjsc na balkon Os Sloneczne ale nie mozna gdyz potfrzebna jest maska gazowa bo jedzie szambem az nos skreca .Lepiej wydac pieniadze nadroge bo szambo pochlonie wszystko i tak bedzie smierdzialo.TAki nasz los ze musimy wachac ten smrod prawie codziennie

Komu to potrzebne, jak zamknal eektrownie i kopalnie to..... luszie trzeba szukac inwestorow , rowijac male zaklady , to miasto zaraz umrze a wy cztaj wladza z obojetnej mi opcji budujecie parki jakies groty solne czy obwodnice, skonczy sie kasa i co , obwodnica do Zdzieszulic i zeby gGrocholiczanie sie wygodnie prze,ieszczalu

a niech zamykaja w cholere i tojuz tacala kopalnie nie moge sie doczekac, moze przynajmniej ceny spadna i beda normalne jak w okolicy jak piotrkowie czy tomaszowie a nie jak w warszawie czy krakowie **** kopalnie i leketrownie mi to do niczego niepotrzebne

O, klasyczny przykład braku świadomości

Jak zamkną Kopalnie i Elektrownie to miasto samo się odkorkuje. Tyle dróg dla paru tys. emerytów których zostanie to aż nadto.

Postawcie rondo i kolejną biedronkę. Po **uj wam obwodnica.

jaka tam obwodnica - toż to zwykła ulica będzie. Ze skrzyżowaniami co kawałek

Pani Rawicka to już nam tą drogę obiecuje od 5 lat, i co? i dalej obietnice. Kasy z UE nie dostaniecie na żadną obwodnicę, a co jakiś czas przypominacie się na DD Bełchatów, że niby coś robicie, a urzędasy siedzą i czekają na emeryturkę. Tylko, niedługo nie będzie pieniędzy, żebyście ją dostali bo tak umiejętnie rządzicie.

Droga ma być gotowa do końca 2023 roku, z kolei PGE chce uruchomić spalarnie od 2024 roku. To już wiadomo którędy tysiące ton śmieci będzie jeździć.

Spalanie śmieci w kotłach Elektrowni Bełchatów nie jest możliwe bez ich pełnej przebudowy kotłów (ponad stu metrowych) wraz z urządzeniami przygotowania i transportu paliwa. Wykonywano już próby spalania innych paliw. Pokazało to iluzoryczność pomysłu bez dużych pieniędzy na przebudowę. Jak dotychczas centrala PGE wraz z rządzącymi pokazują mistrzostwo zadłużania i drenażu finansowego środków wypracowanych w elektrowni...

Proponuje zamiast tej drogi zbudować jakiś zakład pracy dla ludzi przy obecnej obwodnicy.. na pewno wtedy się zwróci ta fabryka u ludzie będą mieli zatrudnienie, zaś droga nam nie potrzebna bo bez pracy nikt po niej nie bedzie jeżdził.

Po co komu zakład pracy, od kilku miesięcy szukam ludzi do ocieplania, murowania, spawania i nikt k..va nie ma wolnych terminów na najbliższe dwie dekady

O nowy zakład pracy to zapytaj Mściciela z Grocholic i Oszustkę Wyborczą co zarządzają miastem jak ich znajdziesz w pracy i ciebie jeszcze przyjmą. Ten duet cwaniaków nic nie robi i tylko niszczy miasto.Żadnych inwestycji, koszenie traw sam widzisz. Brak jakichkolwiek kompetencji do kierowania Bełchatowem. Miasto powoli umiera bo prezydentowa i wicek mają wszystko w **** i liczy się tylko ich prywata.

Jak będzie droga i dobry dojazd to i jakieś firmy powstaną. Dzisiaj bardzo ważna jest infrastruktura.

Jakoś jedna obwodnica już jest od kilku lat i gdzie te firmy wokół niej?

Ty chyba z Pcimia Dolnego jesteś skoro tylko kopalnię i elektrownię koło Bełchatowa znasz.

Jakbym łykał wszystko co obiecują, to bym wierzył w tę fabrykę tektury przy obwodnicy.

A co tu jest więcej, co płaci sensowne pieniądze?

Gówno a nie odkorkuje !!!!

ło to się będzie działo emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także