Rejestracja i logowanie

Domagają się podwyżek w bełchatowskiej kopalni i spółkach. Co na to koncern PGE GiEK?

Wydarzenia 02-08-2020 Autor: Greg Foto: Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
145
Domagają się podwyżek w bełchatowskiej kopalni i spółkach. Co na to koncern PGE GiEK?

Związki zawodowe rozpoczęły spory zbiorowe w KWB Bełchatów oraz spółkach zależnych PGE. Powodem jest brak porozumienia płacowego w sprawie podwyżek dla załogi. Jak do żądań organizacji związkowych odnosi się koncern PGE GiEK?

Rozmowy płacowe w sprawie podwyżek dla załogi kopalni, jak i spółek, trwają już od wielu miesięcy, jednak nie widać przełomu, a negocjacje utknęły. W ostatnich dniach organizacje związkowe poinformowały, że nie osiągnięto porozumienia, dlatego rozpoczęto procedury sporów zbiorowych we wszystkich spółkach.

- Czas biegnie nieubłaganie, mija pierwszy miesiąc wakacyjny, a pracodawcy informują nas o braku zgody na podnoszenie wynagrodzeń, zarówno w kopalni, oraz spółkach ze względu na COVID-19. Epidemia stała się powodem wszystkich nieszczęść, które spadają na pracowników, lecz to nie oni powinni ponosić koszty z nią związane – informują związkowcy z MZZ „Odkrywka” w KWB Bełchatów.

Pracodawcy we wszystkich spółkach zależnych otrzymali pisma z żądaniem wprowadzenia podwyżek płac w terminie 7 dni. Jeśli to nie nastąpi, będą musieli zgłosić spór do Państwowej Inspekcji Pracy. Z kolei w bełchatowskiej kopalni spór zbiorowy trwa od początku lipca. Wobec braku postępu w negocjacjach, związkowcy wystąpili o mediatora.

Koncern PGE GiEK zapewnia z kolei, że będzie dążył do „wypracowania akceptowalnego społecznie rozwiązania”, które będzie uwarunkowane jednocześnie „kryteriami biznesowo-ekonomicznymi”. Spółka zaznaczyła też, że na obecnym etapie rozmów ze stroną związkową, nie będzie przekazywała szczegółów, związanych ze zgłoszonymi postulatami płacowymi.

- Należy jedynie podkreślić, że intencją PGE GiEK jest prowadzenie rokowań z partnerem społecznym w duchu koncyliacyjnym, w celu osiągnięcia porozumienia. Podkreślamy, że Zarząd PGE GiEK na bieżąco prowadzi rozmowy ze Związkami Zawodowymi w dobrej wierze, budując prawidłowe relacje, konsultując sprawy ważne dla Spółki, Pracodawców, Pracowników i Organizacji Związkowych – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Jak dodaje, kwestie mające znaczenie dla całej spółki są omawiane na „forum właściwych płaszczyzn dialogu” przy udziale zarządu PGE GiEK, natomiast kwestie mające znaczenie dla konkretnego pracodawcy są omawiane ze związkami wewnętrznie w danym zakładzie pracy np. w samej kopalni czy spółkach.

- Na każdym z tych poziomów odbywają się spotkania, na których Strona Społeczna jest wyczerpująco i obszernie informowana o działaniach Strony Pracodawców zarówno od strony działań już podjętych, jak i planów na przyszłość – mówi Sandra Apanasionek.

Koncern zapewnia jednocześnie, że w poszczególnych oddziałach, w tym również kopalni i elektrowni Bełchatów, spotkania ze związkami zawodowymi organizowane są co najmniej raz w tygodniu. Dodatkowo cyklicznie odbywają się spotkania bezpośrednie zarządu PGE GiEK ze związkami zawodowymi oraz pracownikami w poszczególnych lokalizacjach.

Spółka poinformował także, że tydzień temu, w piątek 23 lipca, zarząd zakończył rozpoczęty na początku czerwca pierwszy cykl spotkań z pracownikami i organizacjami związkowymi we wszystkich elektrowniach i kopalniach należących do spółki.

- Łącznie w spotkaniach udział wzięło ponad 300 Pracowników i przedstawicieli organizacji związkowych. We wszystkich lokalizacjach miały one jednakową formułę umożliwiającą zadawanie bezpośrednich pytań, na które zarząd od razu udzielał wyczerpujących odpowiedzi – mówi Sandra Apanasionek.

komentarze (145)
Dodaj komentarz

Żądanie podwyżek przy tak dużych zarobkach, to beszczelnosć i brak szacunku dla ludzi, którzy nie pracują na kopalnia, czy elektrowni, a muszą zapier.. ć za 2200.

Tutaj wcale nie chodzi o podwyżki. Bardziej kumaci wiedzą, że to tylko pretekst do uzyskania innych korzyści.. Jakich? Kumaci wiedzą..

ludzie czemu wy jesteście tacy zawistni,w takich zakładach jak KWB,ELB,PGNIGE,Orlen , KGHM itp ludzie mają niezłe pieniądze jak na Polskie warunki,powinniśmy dążyć do tego żeby inni płacili podobnie,mamy równać do Ukrainy?

W trochę dawniejszych czasach byli pracownicy KWB co podczas urlopu przyjeżdżali się wykąpać. Był też taki co w walizce codziennie wynosił trochę węgla emoji Pienionszki z nieba nie spadną.

Ludzie skąd w was tyle nienawiści przecież zarówno kopalnią jak i elektrownia wykonują iplany,inflacja kroczy nieubłaganie więc zgodnie z zapisami w ZUS podwyżki się należą

Oddajcie za puste przesiedziane i przespane godziny. Podwyżki będą ale norm pracy.

Spadaj łajzo .....

He he . Wal mocniej

Pamiętam strajk w Rambie organizowany przez Olejnicka i spółkę...walka toczyła się o złotówkę brutto.Dziś traktuję to wspomnienie jako dobry żart...Kiedy pracownicy chcieli wejść po pana Wiadernego czerwony Adam zastawił drzwi i bronił prezesa...pogońcie ludzie to dziadostwo i sami walczcie o swoje..Odkrywka Was wydyma bez mydła!

A jak tam biuro kadrowe w Sulmierzycach, funkcjonuje jeszcze, czy CBA położyło na tym biznesie łapę?

Cba i Nik mile widziane . Może jakąś komisję zrobić niech będzie koniec folwarku.

Jutro znowu poniedziałek, Pani Prezes przyspieszyć te zmiany kadrowe. Pogonić nieudacznikow i darmozjadów od posłanek. Zmienić zarządy w spółkach bo doprowadzają je do ruiny. Wywalać złośliwcow od Pieluchy.

Nowy prezes nauczyciel wychowania fizycznego w energo serwis to jest zmiana na lepsze pani prezes .

Najwięcej hałasu robią ci, którzy ciągną pisowski socjal za nic, a za przyjęcie do pracy na kopalni i elektrowni sprzedałby własną matkę

No ty już sprzedalas ale mam nadzieję że trafisz jeszcze do pracy poza PGE. Poznasz pracę i będziesz mogła się uśmiechać.

Lepiej zainwestować w alkomaty i dziennie kontrolować od 100 do 500 osób. Najlepiej tak po 10 .

Pracowalem na elektrowni 5 lat przez spolke. Pracownik fizyczny PGE pracuje max 2 h na dzien bo reszte robi za niego pracownik ze spolki. Jak zaczyna grymasic to umowa nieprzedluzona i czesc. Juz nie bede sie rozpisywal o piciu wodeczki na warsztatach i rzeczach wynoszonych z zakladu. Polowa sie obwija miedzia w szatniach i chuchaja sobie czy wodeczke jeszcze czuc. Pogonic dziadostwo czym predzej.

Ciebie pogonili,no fajnie .....

Zwłowarka kopie a reszta patrzy czy dobrze na tasmociag leci . Później węgiel tasmociagiem docelowo ląduje w piecu gdzie jest spalany a gorąca woda (para) napędza turbiny i mamy prąd. To czy te ludzie nieprzesadzaja brać kasę za patrzenie .

Kocioł sieroto,jak nie masz o tym zielonego pojęcia,to nic nie pisz,nie ośmieszaj się ....

Piec to jest w hucie albo cementowni.

O elektrowniak który nigdy nie zajrzał do pieca. A się mądruje jakby pracował na remoncie. Zwykły lerzak który doi pge i państwo. Zlikwidują to będziesz się chwalił jak lekko życie leciało.

Co to jest "lerzak"?

"Zwałowarka kopie" ale Ciebie po dupsku.

Czytając ta wypowidz mogę Ci powiedzieć że nie posiadasz nawt podstawowej wiedzy aby się wypowiadać w tym temacie.

Ważne żeby Złoczew nie ruszył i z czasem powoli was od koryta oddalać.

Jeżeli już to koparka kopie a nie zwałowarka, zasięgnij trochę wiedzy i wtedy się wypowiadaj

Najpierw obniżyć pensję tym robotnikom bo gornikami nigdy nie byli i nie Beda bo pracuja na powierzchni Stopniowo zamykać kopalnię i elektrownie teraz tylko ekologia czyste powietrze fermy wiatrowe tego potrzebujemy to jest przyszłość

Może by tak alkohol spalać ....

Witam pracuję na kopalni od 4 lat mam 28 lata . Między czasie zrobiłem 4 kursy spawacz lektroda , gazowy, wózek widłowy oraz operatora suwnic i ani złotówki podwyżki za kursy zarabiam 2950 do 3050 zł. Stawki mają chłopaki co robią 20-30 lat na kopalni więc my już szans na zarobki 4000-5000 nie mamy szans . Zejdzie ludzie na ziemię.

Młodyś, i tak masz dobrze, i kopalnia Ci tyle kursów porobiła ciesz się chłopaku i barbórkę masz, i ppe program emerytalny i więc razem to masz 4 na rękę, i taki młody jesteś, nie narzekaj w spółkach to tego nie mają. Popracuj trochę, zdobądż doświadczenie ciesz się życiem bo jak będziesz jeszcze młody i będziesz miał 50 lat to emeryturkę dostaniesz z 4 i pół. Nie doceniasz co masz.

Myślę, że to nie kopalnia mu kursy porobiła tylko sam się zapisał i za swoje zapłacił. Prawda jest taka, że w PGE każdy jest traktowany od linijki, słaby pracownik czy ten ambitny jeśli jest przyjmowany to na takich samych warunkach. U prywatnego pracodawcy tego słabego by dawno zwolnili a tego dobrego nagrodzili wypłatą trzykrotnie lepszą niż w PGE.

Szkoda że ten portal stał się miejscem wypisywania żali nieudaczników życiowych. Każdy sam musi zadbać o swój los, a nie pisać że jak ja mam źle to sąsiad czy kolega ma mieć jeszcze gorzej. Niech każdy tu piszący wreszcie sobie uświadomi że czasy niewolnictwa dawno minęły i pracodawca ma się dzielić zyskami z pracownikami bo to oni wypracowali zysk.

Bolek-Kogo uważasz za nieudacznika życiowego , może masz na myśli przeciętniaka ,który ma wyuczony zawód który nie funkcjonuje . Ponieważ żadna praca nie hańbi, żeby żyć bierzesz każdą pracę ,nawet taka za miskę ryżu i jeszcze taki szczęściarz jak Ty nazwie Cię nieudacznikiem.I to Polska właśnie.

Nic nie robia i podwyzek sie domagaja!!!! Smiech!!! Za co????? Kiedys glabow po podstawowce brali do lapaty zeby czyscili maszyne pozniej robili im papiery operatora i dzis wielkie pany "gornicy"

Trzeba było pożądane studia skończyć to byś zarabiał 10k na miesiac

Ja skończyłam porządne studia (3 kierunki) i nie mam nawet 4 tys zł na rękę w PGE. Fajnie się pisze komentarze nie znając realiów.

Miło by było gdyby w spółkach coś dorzucili bo kokosów tam nie ma a koszty życia i ceny w sklepach jakoś nie idą w dół.

Rząd wam daje, mało jeszcze???

To idź na państwowy garnuch i stul pysk śmieciarzu

Jak zwykle temat o biednych gornikach i elektrowniakach. Pracownicy którzy będą rządzić pracodawcą.

Węgiel się kończy a oni chcą podwyżki komunistyczne myślenie daj daj daj daj a cena prądu co roku podwyżka dla odbiorców.

Nie rozumie co ty tam jeszcze robisz jak taką masz krzywdę.

Rząd podnosi podatki, ceny i inflacja gonią do góry, to pracownicy chcą podwyżek. Czego nie rozumiesz?

To prawda. Do niedawna jako górnik zarabiałem trzy średnie pensje, teraz już tylko dwie.

Ludzie ze spółek uciekajcie jak najszybciej bo jeszcze max 10 lat i do zwolnienia będzie 80 % załogi

Zrobić filtrację zatrudnienia, nieudacznych i niepotrzebnych wywalić, np tych od Pieluchy i będzie zdecydowanie taniej.

A za co te podwyżki. Firma w dołku, ma straty, przerost administracji kosmiczny, perspektyw inwestycji nie ma a dział inwestycji ma prawie 1000 pracowników z pierwszorzędnym fachowcem od Pieluchy na czele, co ci ludzie robią, za co doją kasę. Wielkie zmiany organizacyjne w KWB są konieczne ale do tego potrzeba dyrektora z jajami a nie takiego co robi uniki.

"Na prawa do emisji CO2 sprzedawanych firmom na aukcjach polski budżet zyskał w tym roku rekordową sumę. Jest to prawie 11 miliardów złotych. Wpływy zasilą bezpośrednio kasę państwa, zmniejszając deficyt budżetowy. " Te pieniądze między innymi zarobił Bełchatow i wplacil do kasy państwa jako danine za emisję co2.

Połowa z tej kasy idzie między innymi na OZE. Więc nie marudzcie buraki bo dopłaty do waszych foto-ogniwek macie z węgla. Tak samo dopłaty do energii elektrycznej.

Moim zdaniem to oni i tak już zarabiają za dużo za to co robią a tak właściwie czego nie robią

Jestem po studiach dziennych z dodatkowym fakultetem. Wykształcenie wyższe, mam na utrzymaniu żonę i synka. Żona pracuje za najniższą, ja pracuję za troszkę wyższa. I gdzie tutaj sprawiedliwość? To że nie jestem kopalniakiem to znaczy, że gorszy? To, że nie mam znajomości?

Jaki kierunek zarządzanie polem namiotowym?

Trzeba było wybrać kierunek po którym miałbyś dobrze płatną prace emoji

Za co te podwyżki? Kasy mało? Pracujecie w kopalni odkrywkowej, nie pod ziemią. Co to za górnicy? Proszę napisać ile taki kopalniak zarabia i się zweryfikuje czy dizo, czy da się żyć, ito.

Związki tradycyjnie niech dołożą swoim jeszcze po grupie, lub dwóch.

Za pewne tak będzie. W pierwszej kolejności związkowcy jak zwykle. W końcu pracują na ten zysk hyhy

Olac ten temat. Musimy iść do przodu a nie martwić się o ludzi którzy robią tam po 20 lat i córki czy synki będą musieli pracować a nie przebywać od ... do..

Wszyscy już wiedzą że ten zakład przynosi straty bo 60% zatrudnionych tylko się turla z miesiąca na miesiąc. Do tych ludzi nie dociera że idą zmiany klimatyczne czy uzyskiwanie energii z ziemi lub nieba. Stoją w miejscu i myślą że związki im zapewnią wypłatę. Zapraszamy na życie eko. Kto silniejszy i wydajny ten zarabia.

Oj nakładli wam mądrości do głowek.. Wiadomo że węgiel przyszłości nie ma, ale energia z niego jest nadal najtańsza. Bełchatów odprowadza miliardy do kasy państwa za prawa do emisji co2 ze swoich zysków. Dawniej większość to był zysk, teraz to są "koszty"

Masz przedawnione info. Nawet bez opłat za emisję co2 energia z oze jest niemal o 30 % tańsza niż z węgla.

Orban czy możesz to rozwinąć? Zwłaszcza, że zapomniałeś o najważniejszym: OZE pracuje tylko kiedy wieje lub świeci.

swoja drogą dziwna jest poltyka płacowa w PGE,zarobki są podobne we wszystkich oddziałach a porównując wydobycie węgla czy produkcje energii na jednego zatrudnionego to w Bełchatowie jest kilkukrotnie wyższa niż w Bogatynii

Co ma wspólnego Stał Mielec z PGE? Prezes jest posłem Pisiorem a PGE pompuje kasę w ten klub a GKS Bełchatów na dno!!! Gdzie najwięcej kasy wyciąga PGE? W Bełchatowie a kasa do Mielca!!!

W górach to jest czyste powietrze i piękna zieleń Tam mają tylko ekologię fermy wiatrowe A tutaj tylko zanieczyszczenia Stop dla Złoczew Teraz tylko fermy wiatrowe Same oszczędności

Zlikwidować kopalnię i elektrownie Prywatna firmą wybuduje fermy wiatrowe i będzie świeże czyste powietrze darmowy prąd i niepotrzebna żadnych fizoli Fermy wiatrowe to jest przyszłość tego potrzebujemy

W 2019 PGE przyniosło 4 miliardy straty!!! A oni o podwyżkach ???? Chyba będziecie walczyć żeby nie było grupowych zwolnień i cięcia plac

Trzeba zwolnić połowe załogi jak w elbeście i już jest poprawa wyników finansowych .

No widać jak dobra zmiana rządzi w spółkach, wszystkie na giełdzie dołują i notują straty. Ja- ro - sław , dzię- ku- jemy!

Więcej milionów na odprawy dla kolejnych prezesów.

Zacznijmy od tego, że najistotniejszych spraw to tutaj się nie opisuje, ale w Kopalni wołają podwyżek, to numer 1 - dzieje się ważne. To taka lokalna groteska, rodzaj schizofrenii społecznej, która skutkuje fikcyjnym wyobrażeniem własnej sytuacji, położenia, znaczenia. Mamy stan wojenny w kraju bez jego ogłoszenia. Rządzący przyznali sobie prawo do decydowania o życiu i śmierci każdego z was, a dla was najważniejsza jest “podwyżka” kiedy lada dzień pieniądze z twojej wypłaty stracą jakąkolwiek wartość - będą bez znaczenia. To stanie się po przyszłorocznym Davos. Kopiący w Bełchatowie tak bardzo uwierzyli w swoja misje i znaczenie, że sparaliżowali jakakolwiek zorganizowana współpracę społeczną dla przyszłości poniżając znaczenie energetyków. Dziś w zakładach rządzący udowodnili wam, że pomimo covid-19 wszystko działa i wasza nieobecność "zdalna" nie szkodzi, czyli dalsza redukcja o 30% jest uzasadniona. Jeśli zaś chodzi o zarobki. Prawda dokumentów US Bełchatów ukazuje, że w Elektrowni dochody pracowników z wynagrodzeń za prace sa średnio o 20% niższe. Zatem twierdzący inaczej sa zwyczajnie oszustami, tak jak prezes pierwszy PGE GiKSA. I dlatego znaczy to brak współpracy - upadek i likwidację Bełchatowa w 5 lat.

no się we łbach popie...ło podwyżki gdzie całe firmy stoją.nie no naprawdę trzeba być debilem.

Jakie firmy stoją? Wyjdź z szafy, kwarantanna już dawno się skończyła.

Ale kopalnia i elektrownia nie stoją jak inne firmy, czopie.

Podkreślamy, że Zarząd PGE GiEK na bieżąco prowadzi rozmowy ze Związkami Zawodowymi w dobrej wierze, budując prawidłowe relacje, konsultując sprawy ważne dla Spółki, Pracodawców, Pracowników i Organizacji Związkowych – mówi Pani Sandra. A co pani powie o zwalnianych pracownikach czy są zwalniani w dobrej wierze?

A gdzie ta reszta związków. Wszyscy już na Hawajach? Sami na wczasy pojechali i ludzi wydymali panie lepa

W całej Polsce tną ludziom pensje i premie aby było na podwyżki i extra mielonke dla naszych górników

I bardzo dobrze. Niech walczą o podwyzki A zamiast strajku pojdziemy na L4. Wtedy zobaczycie jak będzie wam brakowało tego brudnego węgla. Były pieniądze na Stal Mielec to znajdą się i na podwyżki.

Niesraj takich jak ty fachowców w 5 min zastąpią pierwszym lepszy z ulicy.wiem jak tam się pracuje bo sam w spółce jestem

No tak. Najlepiej niech całe zyski firmy idą na podwyżki dla tych którzy i tak świetnie zarabiają. I tak wg logiki 'nam się należy' mają dostać i już. Na wolnym rynku nikt by nie miał pretensji że spółka się reklamuje poprRz sponsoring żeby pozyskać klientów i wygenerować przychody. Ale zz PGE z mentalnością nieprzystającą do realiów będą jęczeć że im mało

Świetnie zarabiają? Jestem pracownikiem z ponad 35 letnim stażem i gdyby nie barbórka i 13,tak to zarabiałbym tyle samo co brat w Indesycie.

A brat jest dyrektorem?

Paniusiu a gdzie są te pieniądze za dojazdy jak smigalismy swoimi autami do pracy. Podała Pani informacje że PGE zwraca koszty dojazdu do pracy w elektrowni i spółkach. Nikt już pani nie wierzy w te brednie.

Żadnego zwrotu za dojazdy nie ma i nie było w kopalni!!! A też czytałem w DDB że zwroty są! DDB wprowadza ludzi w błąd, publikując nieprawdziwe informacje!!

Tylko kasa kasa kasa.Do prywaciarza zapraszam on kopa Ci da to drugi raz za dojazd się niezapytasz

Współczuję Ci takiej pracy kolego, ale widocznie jesteś miernym pracownikiem skoro nie potrafisz sobie wynegocjować odpowiednich warunków płacy emoji

PGE zaczeli likwidować. Zapraszam do współpracy ; prywaciarzu;

Tobie może mamusia lub tatuś załatwił bo raczej fachowcem nie Jesteś.

Trzeba nauczyć się w końcu czytać ze zrozumieniem. Podawane było.ze kluczową kadra a nie wszyscy. Widocznie nie jesteś kluczową kadrą skoro nie dostałeś. Ale typowy mental kopaniaka... zarabia miliony i jeszcze mało. Pewnie całe życie dojeżdżasz do pracy swoim autem i nikt Ci za to nie płacił. Ale co tam. Trzeba doić ile można

Zwykły robol na kopalni ma 150 tysięcy rocznie w picie. I jeszcze podwyżek chcą??? Buahahahaha!!!!!

149900, nie wygaduj bzdur.

nie będzie żadnych podwyżek. rząd bedzie ostro doił spółki skarbu państwa,

Unia doi. Za emisję CO2. Kilka miliardów haraczu płacimy

Pieniądze trafiają na Findusz Ochrony Środowisko z tego Morawiecki "daje" swoje plusy. Np 5000 na fotovoltaike.

Zlikwidowac kopalnie , zamknac elektrownie!!!! Przeciez msmy prawie 2 galerie , rynek z handlem i leura meryline. Poradzimy sobie bez smierdzacego wegla!!! Juz nasze chlopy placza jak im cos nie wyjdzie (21 i mniej lat) po co wojsko po co wegiel. Niech zlapia sie za rece , i niech w kuprach se zaczna grzebac i lizac i sie calowac a unia da nam pieniadze na wiecej tego. Po co wojna po co bomby??? Sami zdechniemy w imie nowczesnosci , bo w doupe gouwno jest!!!@

Gdy były pieniądze w firmie za energię to wszyscy brali jak z bankomatu na jakieś areny PGE czy Narodowe o innych bezzwrotnych pożyczkach nie wspomnę. Natomiast gdy teraz jest problem grypy to wszyscy mają to w tyle.

Ludzie pracują po 15 lat w tych spółkach i niby narzekają ale jest parę hektarów uprawy , kura i panele na dachu . Trochę się wypije w pracy i do domu coś weźmie elektrody, tarcze, ubrania robocze . 3 h lekkiej pracy reszta to ściema .

Sądzisz po sobie???!!!!

Nie oszukuj ludzi!

Covid19 a w ELMENIE vice prezesa zatrudnili więc są pieniążki w PGE

Oj płaczą i płaczą że tak mało zarabiają . Nikt nikogo na siłę nie Trzyma się zwolnić . I po problemie. Iść pracować do prywaciarza. W tedy zobaczcie jakie dodatki dostaniecie burki

I jak zwykle dali temat by Janusze i Grażyny pianę sączyły haha.Kazdy ma prawo do podwyżek bez względu na firmę . Widzę tutaj parę bzdur ,ale nie chce mi się tego nawet komentować .To wygląda tak daj kość a psy będą ujadać .Jak w tym Bełchatowie ma być dobrze jeżeli więcej buraków jak ludzi myślących .Nienawiść ich jeżeli tylko ktoś ma lepiej .Kur... skąd żeście tą słomę do Bełchatowa przynieśli

Słoma już się przerobiła w zwykły gnój

Nik tej słomy nie przyniósł ona tu zawsze była, tylko teraz jakby bardziej dorodna bo ma dobry grunt.

Niestety przynieśli kupę słomy. Całe bloki na Binkowie to nowa słoma głównie z powiatów ościennych.

Polki i Polacy każdemu się należy podwyzka o 90 % ,związkowcom o 120 % tylko jest jeden problem ,kto od was kupi takie drogie towary ? Nie jesteście sami na świecie ,świat produkuje telefony,komputery,samochody ,samoloty i sprzedaje to ,my co ? Śrubki ,miotły i kije do szczotek na tym chcecie zarabiać i tego dobrze żyć?

A kiedy w Bewie podwyżki :-) ? Sprzedali platformie zakład i ludzie za grosze dybią w akordzie z debilami

To walczcie o nie, kto ma to za was zrobić??

Jak to jest że pracownicy ochrony którzy stoją na pierwszej linii ognia , nic z tego nie mają. A powinien być jakiś dodatek COVID-owy.

Dobrze to opisałeś ludzie ochrony stoją i to cała ich robota ????????????

Nie mam nic do pracowników ochrony, ale to napewno nie jest pierwsza linia ognia bo oni nie pracują w większych grupach. Najważniejsze zagrożenie było i jest w brygadach, gdzie jeden może zarazić kilkudziesięciu i odwrotnie. Tam nie można zmienić sposobu wykonywania pracy na zdalne.

A co ma Covid do podwyżek??? Nierozumie?? Tak samo można się zasłaniać grypą...

Widać że wiele rzeczy nie rozumiesz. Z powodu wirusa setki osób ze spółek było na zwolnieniu lekarskim. Nie wnikam słusznie czy się bali. Kto miał wypracować zysk? Takie są prawa rynku, jest zysk jest podwyżka.

Stać na plusy i rozdawanie kasy za nic nie robienie to dla ludzi, którzy na to ciężko pracują musi się znalezć.

Skoro PGE popmuje w mielec to znaczy ze kasa jest. Dac ją ludziom ktorzy wypracowywyja te pieniadze.

A jakby była kasa na GKS to już jęk byłby mniejszy

A gieksa to jeszcze na plusie? Certyfikaty emisyjne za dwutlenek wegla nie zżarły zysków?

uwielbiam artykuły o pge a o podwyzkach w pge to miut na moje oczy Tylko szkoda ze ta cenzura

A miut teraz jaki zbierasz i w jakiej cenie ten miut sprzedajesz?

miut z uszuf 15 zł za 1 litr Ktos chentny

Co to jest „miut”?

miut to co w uszach

W ulu niebył.

Brawo związki. Skoro rząd stać na bony i inne bonusy z naszych podatków i składek na ZUS, czego nie neguję to i pracownicy powinni też coś z dostać. To nie jest jałmużna, to jest zasłużona zapłata za pracę.

Rząd nie ma pieniędzy. Ten socjal i to w czasie tak głębokiego kryzysu i rekordowego zadłużenia państwa, będziemy spłacać pokoleniami.

Polskie przepisy stanowią że to związki zawodowe z pracodawcą ustalają podwyżki na dany rok. Sam pracownik może tylko po znajomości załatwić sobie podwyżkę, więc gdy firma nie ma strat z powodu wirusa wzrost wynagrodzeń powinien być chociaż o stopień inflacji aby wartość płac nie spadała do średniej krajowej.

W spółkach to może przydałyby się podwyżki, ale w kopalni? Toż to chyba jakieś nieporozumienie. Nie wiem, jakich stanowisk miałyby dotyczyć, ale wiem, jak wysokie mają w tej chwili uposażenia niektórzy pracownicy, a w pracy niestety nie przemęczają się. Czy zależy nam na takiej społecznej niesprawiedliwości??

To juz ci mowie ze w ostatnich latach to w spolkach corocznie byly podwyzki nie w kopalni. A czesto pracownicy kopalni sa na stawkach nizszych niz w spolkach. Raze zaczerpnac wiedzy. Chyba ze wiedze masz z lawki parkowej.

Ty mąż, nie pisz głupot bo jeszcze tacy jak ty uwierzą. Do myślenia to się używa rozumu nie klawiatury.

Nawet nie wiesz jak mało wiesz.

W spółkach to się pracuje za 30% tego co masz w kopalni czy elektrowni i zasuwa się za pięciu takich kopalnioków i elektrowniaków

Tak i w spółkach bez 13 tki barbórki, zniżek za prąd, koloni, jubileuszów itd itd.

Przymusu nie ma, idźcie do prywaciarza, tam będziecie leżeć i otrzymacie wszystkie dodatki

To trzeba mieć tupet i być beszczelnym żeby jeszcze od PGE podwyżek rzadac za odbijanie przepustek.

Spółkach ponad 3 na rękę a Oni narzekają za 8h pracy

Zapomniałeś o premiach

Nie za 8h lecz za 4h bo tyle się pracuje,reszta czasu to śniadanie dotarcie i powrót na szatnie.

Ja i inni ludzie przyjdziemy do pracy za 70% wynagrodzenia tych co narzekają na pracę PGE. A marudy pozwalniac.

Gościu pracuje w PGE 10 lat i myślisz że tu jest tak kolorowo jeżeli chodzi o wynagrodzenie. Jedyny plus to Barbórka jako dodatkowa wypłatal. Ja mam 3600 na rękę ktoś powie że dużo ale mam tylko jeden wolny weekend w miesiącu i wszystkie święta w robocie. Kumple pracują na magazynach w ysku w Radomsku i kasa ta sama,a weekendy i święta z rodziną. Na kopalni dobrze mają tylko nieroby z biur a jest ich naprawdę sporo

3600 na rękę , nie dodajesz kolego kasy za system który masz a jest to dodatkowe 1000zl.

Owszem za system płacą ale to nie są jakieś zawrotne sumy. Goście którzy pracują wiele lat i mają kosmiczne grupy to nie przepuszczą żadnej świątecznej dniówki bo im się to porostu kalkuluje, natomiast pracownicy z kilkuletnim stażem którzy nie włażą w **** kierownikowi i mają niskie grupy to kokosów nie mają nawet w systemie, uwierz mi wieloletni doświadczeni pracownicy w spółkach mają więcej na miesiąc

Żebyś wiedział że skoro,na 4900 pracowników Kopalni fizycznych jest tylko 2000,A umysłowych nierobów 2900.Zabarykadowali się w "Pentagonach,","Galasówkach",bIałym Domu" i wielu innych i udają że coś robią.

Dlaczego piszesz nieprawdę? Odpowiednie służby powinne się tym zająć i ukarać za szkalowanie dobrego imienia firmy.

chyba będą nici z podwyżek

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także