Rejestracja i logowanie

Uwaga kierowcy! Wywrócona ciężarówka zablokowała drogę. Utrudnienia potrwają do godziny 17:00 [FOTO]

Wydarzenia 27-08-2020 Autor: Emste Foto: KPP Radomsko
4

We wczesnych godzinach porannych, w czwartek 27 sierpnia doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego. Kierujący ciągnikiem siodłowym, w pewnym momencie zasnął, a pojazd zjechał z jezdni, po czym wywrócił się na bok blokując drogę. Utrudnienia w tym miejscu potrwają jeszcze kilka godzin.

Do zdarzenia doszło chwilę po godzinie 05:00 na DK 1, około 1,5 km przed rondem w Kamieńsku . Jak informują policjanci z KPP Radomsko, kierujący TIR-em w pewnym momencie zasnął, a pojazd zjechał z drogi i wywrócił się na bok.

Przewrócony pojazd zablokował całkowicie przejazd w kierunku południowym. Dodatkowo wyciekła z niego duża ilość paliwa, co utrudnia akcję usuwania ciężarówki z drogi. Na miejscu pojawił się podnośnik, okazał się jednak niewystarczający. W chwili obecnej pracujące na miejscu zdarzenia służby czekają na sprowadzenie ciężkiego sprzętu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że pojazd powinien zostać usunięty z drogi do godziny 17:00.

- Wobec faktu, że objazd skierowano na sąsiednią DK 91, tam również tworzą się duże zatory. Apelujemy zatem do kierowców, aby – w miarę możliwości – szukali alternatywnych tras przejazdu z południa, już od Częstochowy (np. do drogi ekspresowej S8 i analogicznie w przeciwnym kierunku). Pozwoli to uniknąć stresu i ograniczyć stratę czasu – informuje GDDKiA.

Kierujący samochodem ciężarowym 31 -latek był trzeźwy, został ukarany mandatem.

komentarze (4)
Dodaj komentarz

No to teraz jełop będzie mógł spać całe dnie bo szef go wywali na zbity ryj.Auto nie jest ubezpieczone od."przyśnięcia"

Zrozumiałym gdyby przysnoł 50 latek Ale 30latek? To ile godzin ten koleś jechał? Poza tym 12 godzin trwa usuwanie ciężarówki? To co za jełopy tam pracują?

Ukarany mandatem za to ,ze mógł zabić.Kur...Nigdy nie zrozumiem takich pseudokierowcó.Sam jeżdżę zawodowo od 35 lat i można przewidzieć kiedy trzeba stanąć bo będzie muliło spanie.A jazda na siłę,to przestępstwo przeciw życiu innych!!Głupota i egoizm!

Mądrego to aż miło posłuchać.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także