Rejestracja i logowanie

Prezydent Czechowska bawiła się z mieszkańcami na pikniku. Miasto przygotowało konkursy z nietypowymi nagrodami [FOTO]

Wydarzenia 31-08-2020 Autor: Emste Foto: facebook.com/Miasto Bełchatów
27

Miasto ruszyło z cyklem wydarzeń promujących ekologiczny styl życia. W miniony weekend odbyło się wspólne sprzątanie lasu oraz EKO targi, podczas których mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Od dziś na profilu facebook-owym miasta będą pojawiać się łamigówki ekologiczne, w których do zdobycia będzie m.in. kompostownik.

EKO piknik, który odbył się w niedzielę, 30 sierpnia oraz wspólne sprzątanie lasu, to wydarzenia, które zapoczątkowały miejski cykl jesiennych spotkań z ekologią.

- EKO nauka, promocja właściwych postaw względem środowiska naturalnego, a przy tym dobra zabawa - to główne założenia projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa – segreguj, oszczędzaj i dbaj” - informuje magistrat.

Podczas niedzielnej imprezy nie mogło zabraknąć atrakcji. Poza przygotowanymi stoiskami z ręcznie wyrabianymi ozdobami, jak lasy w szkle czy ręcznie wypalane obrazy, mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach, m.in. jogi. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć ciekawe spektakle czy nauczyć się jak sadzić owoce i warzywa.

Na pikniku nie mogło też zabraknąć samorządowców. Wraz z mieszkańcami bawili się m.in. prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska oraz wiceprezydent, Dariusz Matyśkiewicz.

Od poniedziałku, 31 sierpnia w mediach społecznościowych pojawią się gry, rebusy, krzyżówki i wiele innych łamigówek – dla uczestników przewidziano ciekawe nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do Arboretum w Rogowie, inną... kompostownik.

- Wszystkich mieszkańców, i młodszych, i starszych, zachęcamy do aktywności i podjęcia naszego EKO wyzwania – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

Jeśli chcecie wziąć udział w przygotowanej przez magistrat EKO zabawie, odwiedźcie facebook-owy profil Miasto Bełchatów, i spróbujcie swoich sił w przygotowanych łamigówkach.

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Pani Prezydent się bawi a obiecanego chodnika od bloku 334 do 332 jak dziury były tak są że nogi idzie połamać nie zrobiono, ludzie wolą omijać chodnik i iść po trawniku.

Ty Mariola wkoncu do ludzi Pani wyszła. Nadchodzi zima znowu kilku ulic nie będzie widać znikną z mapy Bełchatowa z powodu smogu... jakieś kroki czy nie ma kiedy tym się zająć bo to już ostatnia kadencja? Zadusiliscie to miasto jak nikt inny wcześniej proszę popatrzeć na wiadukt kolejowy lata 70 te taka wizytówka wsi Bełchatów.

Ćpuńszczysków wyłapujcie z ulic!!!! Bezmózgie Zoombie sraja na chodnikach i we windach śmierdziele. Ostatnio kednego widziałem i miał dziurę w czole wygnitą od mefedronu i alfy. Przez dziurę tą widać było gnijący mózg..

Ćpuny maja zdrowie i nic im sie nie dzieje bo delerzy dokladaja zecswoich zeby towar byl jak najczystrzy i jak najzdrowszy... :-D

Ten cpun złodziej to już od alfy mowę stracił

Tu impreza , tańce. .. Wszyscy ECO , a w centrum miasta niebawem znów dym z kominów. Brawo ! ....

Tak jest to miasto ma być Eco. Koniec z węglem i czas dzieciom zapewnić w przyszłości tlen a nie CO2.

Tlen zapewniają tylko i wyłącznie rośliny., które na dodatek wydzielają go w procesie fotosyntezy rozkładając DWUTLENEK WĘGLA na węgiel, który jest składową budowy ich organizmów, i właśnie ten TLEN, o który @Elektrowniak przed emeryturą tak się zamartwia. Innymi słowy, mniej dwutlenku węgla (CO2) w atmosferze to mniej roślin, a co za tym idzie mniej tlenu! @Elektrowniak mógł zapomnieć, bo do szkoły chodził dawno (jak sam pisze, jest przed emeryturą), a i nie jest wykluczone, że miał pod górkę...

Dobra nie fisiuj. Wpadnij na elektrofiltry albo na jaki kolwiek remont to będziesz wiedział co przez komin leci na świat.

//Dobra nie fisiuj. Wpadnij na elektrofiltry albo na jaki kolwiek remont to będziesz wiedział co przez komin leci na świat.// --------- Ja nie "fisiuję". I nie zwykłem dyskutować z terrorystami. Eko-terrorystami, wedle których jeśli fakty nie zgadzają się z "ich" ideologią, to tym gorzej dla faktów, np. takich jak proces roślinnej fotosyntezy wytwarzającej tlen z dwutlenku węgla. ---------- A @Greepisiarz zanim będzie propagandował lokalne społeczeństwo o "eko", to najpierw niech udowodni swoją wartość. Na przykład niech powalczy z japońskimi mordercami wielorybów i rekinów. Jak @Greenpisiarz osobistą walką spowoduje, że z łowisk wrócą japońskie jednostki poławiające walenie i rzadkie gatunki rekinów, to może nabędzie jakiejkolwiek wartości, żeby jego pieprzenia posłuchać. ------ P.S. Założę się (wirtualnie), że @Greenpisiarz jest wyznawcą sekty cocidiańskiej i przykładnie nosi masoneczkę, żeby chronić klimat przed własnymi wyziewami, głównie dwutlenku węgla, z płuc i oddycha tymże własnym CO2 wielokrotnie. Efekt uboczny w przypadku osobnika takiego jak @Greenpisiarz jest pomijalny, wszak niedotlenienie mózgu eko-terrorystom zaszkodzić nie może...

Ale żeś się rozwinął jak papier toaletowy.....

errata : "sekty cowidiańskiej"

To może wpadniesz z Greta Tunhberg do kopalnia w Kongo w Afryce ,tam dzieci wydobywają kobalt ,żeby takie mądrale w innej części świata miały czyste powietrze ,tam was niema bo zaraz międzynarodowe koncerny zrobiły by z wami porządek emoji

Kongo w Afryce . Tam się pracuje a tu po co jak nas tyle

Zamiast organizować eko-pikniki wymieńcie ławki w Olszaku ,ponieważ nie mam gdzie spać

Dlaczego żadne imprezy masowe w mieście nie są ogłaszane? Nie ma co się dziwić że każdy mówi "miasto zombie", bo jak nadarzy się okazja na świeżym powietrzu z korzystać z uroków takich imprez to każdy dowiaduje się po fakcie.

A dlaczego miałyby być ogłaszane? Imprezy masowe, jak sama nazwa wskazuje, w czasach Nowej "nieNormalności" sekty covidiańskiej, której wyznawcy noszą masoneczki, odbywa się bez udziału mas. W zgodzie orwellowską nowomową: "Wojna to pokój. Ignorancja to siła". ------- Te imprezy nie mają służyć społeczności, tylko są sposobem na wywiązanie się z rocznego budżetu. To ten sam mechanizm, który już tłumaczyłem przy okazji niedawnych "imprez" związanych z odsłanianiem martyrologicznych tablic, składaniem wieńców, itp. Trzeba wydać POZYSKANE środki finansowe, żeby móc zaciągnąć (przepraszam, POZYSKAĆ!) nowe długi w przyszłym roku. To taki "Miś" naszych demokratycznych czasów. ------------ Wy, Drodzy Czytelnicy, chyba nie czytacie ulotek reklamujących kandydatów w czasie plebiscytów na różnych takich radnych, bezradnych, i innych samo-się-rządzących. Przecież w absolutnie wszystkich takich ulotkach absolutnie KAŻDY kandydat(tka) jest specjalistą od POZYSKIWANIA ŚRODKÓW. Problem w tym że regułą jest, że tym kandydatom także absolutnie brak jakichkolwiek kwalifikacji do rozporządzania tymi środkami. Poza umiejętnością składania wieńców, odsłaniania tablic, i organizowania imprez masowych bez uczestnictwa mas, w Nowej Covidiańskiej nieNormalności - bo akurat to potrafią bez zbędnego szkolenia. Chyba mają w genach... -------- Przypowieść o masoneczkach i ich nosicielach: https://wawel.neon24.pl/post/157296,masoneczka-medyczna-typu-sajop-jak-zrobic-samemu-i-uzywac

A czy to również z budżetu za niekoszone trawniki i nie obcinane żywopłoty?

Niekoszone trawniki itd. to nie jest żadne marnotrawstwo i brak troski, tylko wręcz przeciwnie. To jest nowa mądrość etapu ideologii ekologicznej, która z troską środowisko nie ma nic wspólnego, ale jest bardzo postępowa, wręcz postępacka. W skrócie chodzi o to, żeby poprzez brak dbałości o zieleń miejską stworzyć naturalne dzikie tzw. biomy, dla komarów, much, myszy i szczurów, jakichś tam chwastów, jak osty. Przy okazji ZAOSZCZĘDZONE w ten sposób, POZYSKANE wcześniej, środki można przeznaczyć na odsłonięcie jakiejś tablicy pamiątkowej, pod którą można złożyć wieńce, i kształtować właściwe, bo na kolanach, patriotyczne postawy obywatelskie. Czyż to nie cudowne?

I właśnie dlatego dzieci śmieci zbieraja bo to też oszczędność. Wstyd.

Jaki tam wstyd! Dziś nawet kraść nie jest wstyd. Za czasów słusznie(?) minionych dzieci też zbierały "śmieci". Na przykład makulaturę za sprzedaż w skupie której jeździły po Polsce na wycieczki szkolne. Sprzedawały opakowania szklane (butelki po occie i wódce - bo nic innego nie było, chyba że gdzieś pod domem UBeka jakieś po śmietanie i mleku...) i kupowały sobie za to lody włoskie, oranżadę, pepsi-colę, vibovit, itp. Dziś na szczęście dzieci nie muszą zbierać makulatury i butelek. Ich rodzice, jak demokratyczni wolni ludzie, mogą wziąć kredyt w porządnym międzynarodowym banku, w dowolnej walucie. Szczególnie jeśli zabraknie na wycieczkę dla dziecka, bo trzeba było ZAPŁACIĆ postępowy demokratyczny podatek za wywiezienie posegregowanych śmieci, w tym makulatury i butelek... ------ Dziś dzieci zbierają śmieci w wolontariacie. Zbierają też jałmużnę (żebrzą) po sklepach w okolicach świąt, żeby dzieci (małe i duże) mniej zaradnych (frajerów) rodziców miały wigilijną kolację.

Krótki fragment z tekstu z linki wyżej doskonale tłumaczący bezmasowe imprezy masowe ----------- "Główny obszar zastosowania takich maseczek to życie obywatelskie (kiedyś zwane polityką). Kiedy np. któryś z ministrów. wyprowadza potężne ilości gotówki z budżetu stworzonego z naszych dziesięcin, a mamy już na rozumie masoneczkę, to dziękujemy mu, że podejmuje ten trud w dobrze pojętej, solidarnej trosce o nasze zdrowie i byt (tzw. bazę) i że dzięki niemu przeżyjemy a kraj uniknie zapaści. "

Droga Redakcjo DD Bełchatów, proszę nie kłamać i nie podawać nieprawdziwych danych ( bo inaczej w sądzie się spotkamy). Owszem Pani prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska pojawiła się na imprezie ale grubo po godz. 17 i tylko na chwilę, więc proszę mieszkańców w błąd nie wprowadzać Amen

O jak pięknie niektórzy noszą maseczki emoji zgodnie z wytycznymi.

wypad szmaciarzu

To była ironia, głąbie.

A ja bawiłem sie z Kęsym

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także