Rejestracja i logowanie

Mieszkańcy zagłosują ponownie. Tym razem urny staną... na placu zabaw

Wydarzenia 02-09-2020 Autor: Emste Foto: gmina Szczerców/facebook
0
Mieszkańcy zagłosują ponownie. Tym razem urny staną... na placu zabaw

Krzysztof Kamieniak, wójt gminy Szczerców zarządził ponowne przeprowadzenie wyboru Sołtysa w Stanisławowie Drugim. Pierwsze głosowanie, które odbyło się na początku sierpnia, zakończyło się fiaskiem, bo jak poinformowała gmina... nie było chętnego na to stanowisko. Mieszkańcy będą musieli pofatygować się więc do urn ponownie, tym razem zagłosują... na placu zabaw.

Sytuację, która miała miejsce podczas sierpniowych wyborów Sołtysa w Sołectwie Stanisławów Drugi, należy nazwać nietypową. Po rezygnacji z funkcji dotychczasowej sołtys, Agnieszki Stępień, nie znalazł się chętny, który podjąłby się tego wyzwania. Dodatkowo, przy urnach pojawiło się zaledwie 20 osób, a samo głosowanie zakończyło się fiaskiem – więcej informacji w artykule Nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności...

W środę, 2 września gmina Szczerców ogłosiła kolejny termin głosowania. Ma się ono odbyć we wtorek, 8 września o godzinie 18:00. Nietypowe jest za to miejsce, w którym staną urny. Mieszkańcy swoje głosy będą oddawać na... placu zabaw. Skąd taka decyzja?

- Decyzja w dużej mierze wynika z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Takie rozwiązanie pozwoli przeprowadzić głosowanie bez zbędnego grupowania się. Trzeba dodać, że takie są realia życia na wsi - są place zabaw, na których znajduje się świetlica czy mały budynek i tam spotykają się ludzie. Dodatkowo, urna na świeżym powietrzu ułatwi zachowanie zasad reżimu sanitarnego - informują gminni urzędnicy. 

Gmina apeluje jednocześnie, by osoby, które przyjdą oddać swój głos pamiętały o przestrzeganiu obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także