Rejestracja i logowanie

Bezinteresownie niósł pomoc, teraz sam jej potrzebuje. Ruszyła internetowa zbiórka dla strażaka z Bełchatowa

Wydarzenia 03-09-2020 Autor: Emste Foto: facebook/ OSP Bełchatów
21
Bezinteresownie niósł pomoc, teraz sam jej potrzebuje. Ruszyła internetowa zbiórka dla strażaka z Bełchatowa

Strażak ochotnik z Bełchatowa uległ poważnemu wypadkowi i sam potrzebuje pomocy. Mateusz ma mocno połamaną rękę i nogę, czekają go dwie operacje i długa oraz kosztowna rehabilitacja. Ruszyła internetowa zbiórka, która pomoże mu w powrocie do pełnej sprawności.

Mateusz to społecznik, który na co dzień działa w OSP Bełchatów, jest też ratownikiem w Centrum Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w Bełchatowie. Niestety, kilka dni temu, 31 sierpnia uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu i trafił do szpitala.

- Mateusz jest ojcem wspaniałej dwójki szkrabów. Jest kochającym mężem, sympatykiem GKS-u Bełchatów. Na co dzień sam niesie pomoc, okrutny los sprawił jednak, że uległ poważnemu wypadkowi – piszą organizatorzy zbiórki.

Teraz, bełchatowskiego strażaka ochotnika czekają dwie operacje, oraz długa i kosztowna rehabilitacja, dzięki czemu ma wrócić do pełnej sprawności. Na portalu zrzutka.pl wystartowała specjalna zbiórka, która ma pomóc Mateuszowi przetrwać ten trudny okres.

-Pomóżmy mu wrócić do sprawności aby mógł nieść pomoc innym. Aby mógł nadal pełnić funkcję w wielu organizacjach społecznych – czytamy na stronie zbiórki.

Jeśli chcecie pomóc, możecie to zrobić pod TYM linkiem.

komentarze (21)
Dodaj komentarz

Czy Policja była na miejscu? Kto lub co zawiniło?

Tak w internecie można wszystko napisać nawet że był po alkoholu, ciekawe skąd masz takie informacje, za takie wypowiedzi i oskarżanie można być pociagnietym do odpowiedzialności karnej. Pozdrawiam

Ten Pan to się przewrócił na skuterze, a poza tym był po alkoholu.

PSP czy OSP to służby na które można najbardziej liczyć. To oni są zawsze pierwsi na miejscu wypadku.

to ten, co leciał nisko nad ziemią jakieś 0,3 maha? i się rozbił?

Najprościej jest hejtowac, ale jak komuś się dzieje krzywda czy potrzebuja naszej pomocy to zaraz gdzie oni są co tak długo itp. Zbiórka nie jest obowiązkowa więc nie masz ochoty pomóc to chodzisz się nie wypowiadaj. Do Ochotników nikt nie wstępuje dla pieniędzy tylko dla niesienia pomocy innym, poświęcając swój prywatny czas, ale zdarza się tak że sami jej potrzebujemy. Wiem żer razem damy radę!!!

Druhu Mateuszu. Jesteśmy z tobą. " Nie takie rany chłopaki mieli i z tego wychodzili". Dasz radę. Oczywiście wpłacam. Hejterom dziękujemy za bezsensowne komentaże ..

Wpłacamy = Pomagamy Przeslij nawet najnizsza kwote. Mateusz potrzebuje Waszej pomocy. Byc moze ze Wy kiedys bedziecie potrzebowali jego pomocy. Pamietajcie, ze dobro zawsze wraca!

Bezinteresownie? A to nie ma kasy za godzine interwencji?

W słowniku polskim brakuje słów na określenie rzeczownikiem debili takich jak ty........

Zastanów się co piszesz materialisto. Brak mi słów na takich ludzi.

Idz i zapierdzielaj w strazy jak cie kasa w oczy kłuje Zobaczysz czy te pieniądze są tego warte....

PSP czyli państwowa straż pożarna nie ma nic wspólnego z ochotniczą strażą pożarną. PSP to lepiej opłacana grupa zawodowa i liczne przywileje. Praca na rusztowaniach jest również niebezpieczna a pieniądze nieporównywalnie niższe.

Więc o ile więcej zarabia strażak PSP od montera rusztowań? Widzę masz wiedzę na ten temat ogromną. Nie twierdzę że praca na rusztowaniach nie jest niezbieczna.

Przecież możesz zapisać się do Ochotniczej Straży Pożarnej zobaczyć jakie wielkie pieniądze się tam dostaje. Za trud włożony w akcję wiele wyrzeczeń kosztem rodziny czy też chociażby nie przespanych nocy. Nikt Ci nie broni. Najlepiej jest kogoś oczerniać snuć domysły....

No ochotnicza to rzeczywiście jest przepracowana rozumiem zawodowa ale ochotnicza to dodatek do innej pracy.

Romku jak duży jest powiat bełchatowski? Wyobraź sobie teraz że na terenie powiatu masz w okresie letnim dwa pożary lasów np. pod Zelowem i Łękawą. Dodatkowo wypadek na pod Szczercowem i jakieś gniazdo owadów w Bełchatowie. I myślisz że do każdego zdarzenia jest tylko dysponowane PSP? Pomyśl i sam sobie odpowiedź. Czy OSP to zbędna instytucja. I czy czasami też nie mają dużo roboty. Pozdrawiam

To wyobraź sobie że pracujesz dosłownie 24 godziny na dobę. Wracasz z pracy i dalej jesteś w pracy.. Psp kończy zmianę i idzie do domu. Ochotnik niestety nie. Jest zawsze. Hejtowac łatwo ale jak się coś dzieje to pierwsi są przy Was. Przyjdzie zobaczycie czy jest łatwoemoji

Dodam jeszcze... czy pasje trzeba wykonywać za pieniądze? Nie można pomagać ludziom za darmo?

31 sierpnia * emoji

Spoko, wchodze w temat

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także