Rejestracja i logowanie

XIV Męski Różaniec przeszedł ulicami Bełchatowa. Tym razem, wśród Wojowników Maryi znalazły się również panie [FOTO]

Wydarzenia 05-09-2020 Autor: Emste
81

W sobotę, 5 września odbyła się w Bełchatowie 14 edycja Męskiego Różańca. Wszystko tradycyjnie zaczęło się o godzinie 09:30 od mszy św. w parafii na os. Dolnośląskim. Po nabożeństwie, około setka osób ruszyła w stronę parafii farnej z modlitwą na ustach. Uczestnicy XIV Męskiego Różańca modlili się w intencji jedności małżeństw. Tym razem pośród tłumu rozmodlonych mężczyzn można było zauważyć również kobiety.

komentarze (81)
Dodaj komentarz

Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Rece opadaja. Tym ludziom juz kompletnie odwala. "Wojownicy!" Moze beda "nawracac" sila jak za wypraw krzyzowych!? Fanatyzm religijny dosiega nawet facetow. Choc to raczej "faceci"

Krzyżacy też byli "wojownikami Maryi " i co robili ? gwałcili, palili, zabijali ! tak rodzi się początek inkwizycji dla innowierców i inaczej myślących.

Niech no ja bym swojego starego na takim cyrku zobaczyła, oj bym na nim jak mi Bóg miły pacierze odmówiła.

dlaczego nie było informacji na temat pochodu ? brak reklamy sprawia że niemożnością jest uczestnictwo, ave

Szczerze? Jakby dziewczyny szły to ten marsz byłby bardziej męski.

Wiedźmin by się nie powstydził takich wojowników hehehe xd

jednak brakuje pochodów pierwszomajowych

Dorosłe chłopy.

Nigdy nie wiem jak się ubrać, czy iść w spodniach czy iść czarnej sukience.

Ja np. wolę na koszulce napis "wojownik Maryi" niż dać 5 zł na tacę.

Kiedyś dewocja dopadała starsze kobiety, z reguły wdowy i nie była męską przypadłością.

Po co te transparenty i koszulki.Jeden z drugim nie może robić tego z dobroci serca.Muszą pokazywać swoje militarne skłonności.Zło dobrem zwyciężaj.

Żałuję że mnie nie było ale w sobotę byłem w Toruniu na szkoleniu z uklonów w pas naszemu umilowanemu Ojcu Tadeuszowi według najnowszych zaleceń. Najmocniej pozdrawiam Wojów..Jestem z Wami

Wojownicy to nieodpowiednie słowo. Dlaczego sie tam znalazło to nie wiem. Konkfistadorzy mieli podobne hasła. A po katolicku nie postępowali.

Nie można zaniedbać pracy nad umysłami dorosłych ofiar pedofilii. Żeby się nie narobiło ...

O niektórych Towarzyszy pamiętam jeszcze z pochódów pierszomajowych. Gratulacje niewygasłego zamiłowania do przemarszów.

Chodzili czy obserwowali?

Ja chciałem jedynie zauważyć, że w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się znacznie więcej edycji. Jak znam księży w Bełchatowie to żadnemu się nie chciało

Wojownicy Maryi... co za żenada... Wstyd by mi było, gdybym siebie na tych zdjęciach zobaczył. Chrześcijanie od siedmiu boleści.

Was to już porąbało dosłownie. Budzicie człowieka który idzie do pracy na nockę i pod oknem z głośnikami te modły. Rycerze maryjni od siedmiu boleści. Do pracy się weźcie a te swoje modły to zachowajcie w kościele a nie zwykłemu człowiekowi zakłócacie spokój.

Na nocce to przecież się wyśpisz i w karty pograsz, więc ni rób problemu emoji

Na nocce się nie śpi tylko pracuję, moja praca nie pozwala mi spać na mojej zmianie. Chodnik i zakłócanie komuś spokoju pod oknem to nie jest odpowiednie miejsce na wygłaszanie swojej wiary. "Szanuj bliźniego" - jak widać szacunku brak i poszanowanie kogoś spokoju również. Wiarą z pewnością na chleb nie zarobię emoji

Dlaczego " wojownicy" czy to nawiązanie do czasów inkwizycji.? Nie było bardziej pokojowej nazwy .

80% tych" rycerzy" to byle "górniki; z emeryturami powyżej 5 tyś. KIedyś wielbili komune A teraz Maryię?

Czy Ci odszepiency nie mogą siedzieć w d9mach. Tylko łażą o nachalnie promują pedofilię zwyrodnialców w koloratkach

modlili sie o jednosc malzenstw a ty piszesz cos o akcjach lgbt pomyliles ciotko marsze

Ci wojownicy wyglądają bardzo groźnie bo niby jak mają wyglądać - wojownicy. Alternatywny odłam religijny, który zaadoptował i przyswoił część doktryn religijnych. Ale to już było. Pod Grunwaldem odnieśli porażkę wojownicy Maryi. Widać spadkobiercy Grunwaldu są wśród nas. Dawniej krzyżowiec nosił na wierzchu kolczugi chroniącej przed ciosami krzyże na klatce piersiowej. Posiadał pas oraz zdobiony miecz przy boku i tarczę w dłoni. Nosił hełm - spiczasty lub owalny. Buty jego były wysokie, do jazdy konnej noszono również ostrogi, na dłoniach zaś rękawice, które pomagały w trzymaniu miecza.

Byłem tam, świetna atmosfera. Do zobaczenia za 14 dni

przypomina mi to marsze pewnych koszul w Niemczech w latach 30tych ubiegłego wieku. Nie wiem czy wiecie jak się one skończyły?

Niektórzy, niezainfekowani wirusem mózgojadem wiedzą. Najstraszniejsze jest to, że cześć sił policyjnych, tej policji, która przysięgała stać na straży prawa, też wstąpiła do Sekty Covida. Stali się tym samym Granatowymi Koszulami - analogia z Granatowej Policji z czasów II WŚ i Brunatnych Koszul faszystowskich Niemiec. ----------- Dziś na naszych oczach rodzi się - a raczej plęgnie w gnoju - FASZYZM. A @historyk powinien wiedzieć, że faszyzm w demokracji jest nieunikniony, bo gdy demokracja bankrutuje (a bankrutuje zawsze, bo to złodziejski, kryminalny, ustrój, to wtedy przeradza się w faszyzm, co właśnie ma miejsce. A najstraszniejsze jest, że tylu ma wyznawców w III RP (Polską nie mogę nazwać, Polska umarła w 89'm). I wszyscy ci wyznawcy, demokratyczni sekciarze, skończą tak samo - na szubienicach. Prawda? @historyku?...

O najważniejszym zapomniałem. Jak rodzi się III RyPy faszyzm: https://youtu.be/kqxrlQXjD94

Szkoda, że większość z nich nie szanuje zdrowia i życia ludzkiego i ostentacyjnie w kościele nie zakłada maseczek. Wczoraj byłam na Apelu na Jasnej Górze i też była spora grupa wojowników, którzy mimo próśb o stosowanie się do wymogów sanitarnych nie robili tego, podobnie jak ci z Bełchatowa. Jeden z Paulinów stwierdził, że człowiek który nie szanuje drugiego człowieka nie szanuje też Maryi a zatem nie jest Wojownikiem Maryi tylko wojuje z Nią.

jak sie nie szanujesz i sie chcesz triuc to sie truj ja sie szanuje wiec nie nosze zabojczych szmat na twarzy i sie nie truje 1 zasada dbaj o siebie o swoje zdrowie i i sie szanuj 1 zasada ratownika medycznego zadbaj o siebie o swoje bezpieczesntwo potem ratuj innych wiec ja siebie ratuje nie noszac szmaty na twarzy ktora mnie zaija pozdro a ty nie szanuj sie dalej i sie truj

Skoro mainstream, nawet tak nikły jak lokalny portalik, non stop zapładnia owieczki strachem przed strasznym wirusem (z telaviwzora), to ja też będę dzień w dzień zapodawał odtrutkę (w przeciwieństwie od zaplanowanych - jak plandemia - szCHIPionek ratujące życie i godność ludzką: wku...ny Australijczyk z obozu koncentracyjnego stanu Wiktoria w Australii: https://www.bitchute.com/video/y3zIA9XKi6Ly/

Widzę, że ORMOwiec @nick wydał z siebie pierd. ORMOwiec bo jak widać należy do ORMOL Ochotnicze Rezerwy Masoneczek Obywatelskich pod wezwaniem św. Covida (można mylić z Davidem). Sekciarzu, ja wiem, że jesteś zombiakiem z martwicą mózgu, ale nie nie wiem czy wiesz, że zombiaki, szczególnie z ludobójczych SEKT, będą likwidowane. Bez ostrzeżenia. Wszak zombi z martwicą mózgu spod znaku Sekty Covidowej do żywych już nie należą. - należy takiego je...ć czym popadnie, najlepiej siekierą, prosto w pustą, wyżartą telavizyjnym wirusem czachę. ------------ P.S. Katolicy już dali sobie odebrać NAJWIĘKSZE święto katolickie (chrześcijańskie) z powodu telavowzyjnego "wirusa", teraz czekać jak zamiast Bożego Narodzenia będą nosić (oprócz sekciarskich namordników, powodujących niedotlenie ich bezmózgów,) także sztandary z Lejbą Bronsztajnem (pseudonim operacyjny: "Trocki"), który jest idolem demokratów i wszelkich sekciarzy, spod znaku Covida, CO2, itp...

Módlcie się żeby w Bełchatowie było mniej dilerów bo to może wasi synowie są drodzy wojownicy

Czy jeśli czuje się meżczyzną to również mogę brać udział w tej pięknej ceremonii??????

Zażyłaś cudowną tabletkę ???

Ciekawszych wiadomości to już nie ma.

Pytanie do tych osób co piszą obraźliwie, bądź wyśmiewajaco, na wiarę katolicka i Tych mężczyzn co idą i się modlą. Czy chodzicie w wielka sobotę ze święconką? Proszę o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam

To nie można modlić się domu, w skupieniu,w ciszy,tylko trzeba to robić na ulicy ???

ewentualnie czy dostają prezenty od Mikołaja.

szczerze nie chodzę od lat bo mnie to śmieszy, generalnie tzw gusła i rytuały zaczadzeń-ców w różnych religiach przybierają różne niesamowite formy nie mające nic wspólnego z homo-sapiens

Ja szczerze odpowiadam, nie chodzimy ze święconką, dodam że nawet choinki nie ubieramy, jakbyś także myślał, że to religijny obrządek.

święconka to świecka tradycja kultywowana głównie w Polsce i z religią ma niewiele wspólnego.

NORMALNIE STRACH SIĘ BAĆ - 

Jeśli oceniasz jakąś grupę ludzi odrazu pod względem czy warto się bać, to prawdopodobnie jesteś bardzo zalęknionym człowiekiem. Zalecam konsultacje psychologiczną.

Każdy religijny szariat jest niebezpieczny. Kiedyś kościół palił na stosach czarownice.

Więc jakim cudem jeszcze żyjesz?

Dlaczego "Wojownicy Maryi" ??? Co to znaczy ??? Z kim wojują ???

Pewnie ruszą na Białoruś a może i Rosję. Chociaz nad Rosją czuwa cudowny obraz Matki Boskiej Kazańskiej i dopóki jes w posiadaniu Rosji, nic jej nie zagraża.

Ida I modla sie na rozancu za nas moze pandemia sie skonczy w koncu rozaniec wto tych trudnych czasach brawo dla panow

Super do meskiego rozanca tez kobiety dolaczyly pieknie modla sie za nas wszystkich Panowie brawo ze sa jeszcze wierzacy w tym miescie super

I pomaga to,jak zmarłemu kadzidło ....

B dobrze ze ida mezczyzni modla sie za niewierzacych I za pandemie dobrze ze sa tacy ludzie wierzacy pozazdroscic

Niech się modlą sami, za siebie,niech każdy swojego tyłka pilnuje .....

Za mnie nie muszą się modlić. Niech się modlą za wierzące dzieci, które są ofiarami księży i zakonników katolickich.

Modlą sie za siebie nie badz naiwna

A może by tak piknik, i kiełbaski przy ognisku.

i po kielichu ....

Na co tu walki. toczycie wszyscy wojny pokój?

Wojownicy...o boze.. Meski rozaniec.. Dyskryminacja kobiet... Do tego kobiety w meskim rozancu... Czuli taki pochod lgbt

To samo sobie pomyślałam

Ćpuny bełchatowskie z dziurami w czolach wygnitymi co mózgi gnijące przez nie widać i srają na chodnikach i we windach zamiast w krzaki powinni sie zebrać i iść tak na elektrownię do pieca...

Został Pan namierzony przez Policję po adresie IP, pozdrawiam

"Halo, dzień dobry panie policjancie, proszę mi tu namierzyć tego delikwenta". Mamy 2020 rok, a ludzie nadal wierzą, że to jest legitna groźba? XDDDDDDDDDDDD PS. właśnie pana namierzyliśmy

Do wiadomości DD Bełchatów Jeden męski różaniec a zdjęć aż 45i to jest za każdym razem 4zdamia na temat Różańca a zdjęć za każdym razem wszystkich uczestników.... Ci robiący zdjęcia ciekawe czy są osobami wierzący a na marginesie gdzie jest zachowane Rodo ... Byłem świadkiem korona testu driver byłe zdziwiony że niby takie wydarzenie normalne może nawet osobiste i intymne a tam 4osoby robiące zdjęcia i kamera . Pytam się po co tyle zdjęć... Komu to potrzebne gdzie prywatność...

A co, wstydzisz się własnego upośledzenia?

o a to coś nowego. wojownicy chyba poszli po rozum do głowy, więcej dobra zdziałaliby gdy owe przedsięwzięcie miało nazwę Miejski Różaniec niż Męski Różaniec. Od dawna zamierzam ( jako człek wierzący) włączyć się w tę akcje, ale właśnie przeszkadza mi owa nazwa - męski różaniec, a ja chce wspólnie ulicami tego miasta iść i modlić się ze swoja partnerką. Mam nadzieję, że doczekam takich dni, że męski różaniec w Bełchatowie zmieni nazwę na miejski różaniec i będą mogli w nim uczestniczyć nie tylko sami mężczyzn, ale również mieszkańcy tego miasta miasta nie będący w kościelnym związku, czyli tacy jak ja wraz ze żeńską partnerką. pozdrawiam.

Kobiety też mogą założyć sobie żeński różaniec tylko pytanie ile chętnych będzie...

Sądząc po zdjęciach jakie były z Bełchatowskiej pielgrzymki na Jasną Górę, to zdecydowanie więcej niż tych pseudo mężczyzn! Ilu było wojowników na pieszej pielgrzymce, kto mi odpowie? Zostali w domach przy garach!

No i niech sobie idą. Całe szczęście, że nie Panowie w kabaretkach z biustonoszami na głowach, bo akurat jechałem z dziećmi i ciężko by mi było wytłumaczyć, że to normalne.

Jeden Pan chciał chyba zabłysnąć , wiec nagrał z auta i opublikowal. Wiecie co jest niedorzeczne ? Wyśmiewać uczestników w komentarzach zaczęły osoby , które na co dzień obnoszą się hasłami,, Stop mówie nienawiści " Hipokryzja level hard ...

Nie wiem czy zauważyłeś ale nikt tych marszy nie atakuje,nie opluwa,nie przeszkadza im w odróżnieniu od 'innych" marszy I to jest ta zasadnicza różnica ,której ani ty ani tobie podobni nie rozumiecie

Nie wiem , czy zauważyłeś, ale podczas tej ,, walki o wolnosc" podczas marszów LGBT+ symbole ważne dla katolików zostały np przedstawione w kobiecej waginie.. Napad z nożem na czlonka fundacji antyaborcyjnej to też norma prawda ?

Drugi kościelny ślub Kurskiego bardziej splugawił i obraził uczucia normalnych katolików niż wszystkie idiotyczne zachowania LGBT

Nie opluwa ? Gościu to nagrał i udostępnił, a pod nagraniem ,,debile , banda idiotow , kolejka do psychiatryka " Itp. Piekny pokaz tolerancji zagorzalej lewicy.

Nie jestem zagorzała lewicą i byłem kiedyś katolikiem Ale tyle jadu,kłamstwa i nienawiści ile usłyszałem w kościele i w imię Boga otrzeźwiło mnie I nie chodzi mi wcale o żadne LGBT ale o kłamstwa i nienawiść do wszystkiego i wszystkich co nie popierają i krytykują polskich hierarchów kościelnych i związaną z nimi bandę polityków Bo polski kościół to już nie jest katolicki tylko wynaturzony narodowy

Ciężko uwierzyc w to, co piszesz. Podejrzewam ze wgl nie byłeś tak naprawdę nie nigdy w kościele , bo snujesz tu jakieś straszne insynuacje. Chodzę do kościoła i nigdy nie slyszalem, żeby kapłan namawiał kogoś do zła, czy nienawiści do kogokolwiek.

Mogę ci tylko pogratulować,że tylko miłość,szacunek do drugiego człowieka ,chęć pomocy potrzebującym i ofiarom przestępstw ,skromność i ubóstwo i dobroć w każdej postaci oraz neutralność polityczną spotykasz w kościele

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także