Rejestracja i logowanie

Wybory na placu zabaw, 100% poparcia i ekipa Polsatu na miejscu. To się działo w powiecie bełchatowskim... [FOTO]

Wydarzenia 09-09-2020 Autor: Emste Foto: facebook/gmina Szczerców
10

We wtorek, 8 września zorganizowano drugie wybory na sołtysa sołectwa Stanisławów Drugi – wszystko dlatego, że w pierwszym terminie nie znalazł się kandydat chętny na to stanowisko. Mieszkańcy głosowali na tamtejszym placu zabaw, a nowym włodarzem sołectwa jednogłośnie została wybrana Janina Kucharska. Wydarzenie było na tyle nietuzinkowe, że zainteresowały się nim ogólnopolskie media.

Wybory zwykle kojarzą się z przestronnymi lokalami wyborczymi, ozdobionymi flagami Polski, liczną komisją i urną stojącą na środku pomieszczenia. Jak się okazuje, ten utarty standard nie obowiązywał w jednej z wsi leżącej w gminie Szczerców.

Powtórne wybory sołtysa w Stanisławowie Drugim odbyły się we wtorek 8, września. Musiały zostać zorganizowane, ponieważ w pierwszym terminie nie było nikogo, kto chciałby zgłosić się na to stanowisko. (Więcej na ten temat przeczytacie w artykule Wyborcze fiasko w gminie Szczerców... )

Mieszkańcy musieli więc ponownie zebrać się na tamtejszym placu zabaw, by wybrać nowego włodarza sołectwa. Tym razem znalazł się kandydat - Janinia Kucharska, która w związku z brakiem konkurencji, zgarnęła całą pulę głosów.

- Na 163 osoby uprawnione do głosowania, przy urnie stawiło się 23 mieszkańców. Janina Kucharska uzyskała 22 głosy poparcia, w urnie znalazł się też jeden głos nieważny – informuje gmina Szczerców.

Wydarzenie było na tyle nietuzinkowe, że zainteresowało nawet przedstawicieli ogólnopolskich mediów. Nad przebiegiem wyborów w Stanisławowie Drugim czuwało bowiem oko kamery telewizji Polsat. 

komentarze (10)
Dodaj komentarz

Wzorowa wieś każdy tzw. masce ,,pewnie za wzorowa postawę odwiedź was Bill Gets a może szef WHO emoji

Kogo interesuje jakaś wieś czy ten portal będzie pisał o każdej wiosce w NEOKOLONI POLIN!

o co ci chodzi ? Jo czytom, mnie sie podobajom takie njusy.

Ten portal to nawet zrobi kopiuj wklej z Piotrkowa

Mnie interesuje

Ja głosowałem na trzaskoskiego

Wyplata byla? Jak tak , to dzwunie po wolne. Na drugij zmianie juz do kunca tygodnia mnie nie zoboczum. I heja przygodo!!!!! Do monopolwego po kilka sztuk absolwenta...

Jakie 100% poparcia na 163 głosy uprawnionych 22 były za a gdzie 140 głosów którzy nie przyszli nie wiadomo na kogo by zagłosowali ????

nieobecni nie mają racji, mieszkańcu. nikogo nie obchodzi na kogo zagłosowaliby nieobecni, czaisz?

jaja jak berety

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także