Rejestracja i logowanie

Policjanci z Bełchatowa za darmo zabezpieczą twój rower przed złodziejami. Gdzie i kiedy się zgłosić?

Wydarzenia 15-09-2020 Autor: Emste Foto: belchatow.pl
3
Policjanci z Bełchatowa za darmo zabezpieczą twój rower przed złodziejami. Gdzie i kiedy się zgłosić?

Zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu – w ramach akcji w dniach od 16 do 22 września w Bełchatowie odbędzie się znakowanie rowerów, powstanie miasteczko ruchu drogowego, a w szkołach i przedszkolach odbędą się prelekcje. W tym roku zrezygnowano z dużych imprez z obawy przed panującą wciąż epidemią koronawirusa.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, to inicjatywa, która funkcjonuje już od 2002 roku – celem jest promowanie ekologicznej formy mobilności. W tym roku, hasłem przewodnim akcji będzie "Mobilność czysta, współdzielona i inteligentna".

Chodzi o zachęcenie do podjęcia działań, które mogą przynieść natychmiastowe skutki i przyczynić się do wyeliminowania zatorów komunikacyjnych, a przez to do rozwiązania problemu zanieczyszczenia oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery – czytamy na stronie urzędu miasta.

Do akcji, już po raz trzeci, włącza się również Bełchatów. Jednakże, tegoroczne eventy związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu będą mocno okrojone w stosunku do lat poprzednich. Wszystko przez epidemię koronawirusa i związany z nią reżim sanitarny. Duże imprezy zastąpi akcja informacyjno – promocyjna.

- Zaplanowane zostały m.in. zajęcia profilaktyczne w szkołach i przedszkolach dla dzieci i młodzieży, które poświęcone będą bezpiecznemu poruszaniu się po drodze, po chodnikach i ścieżkach rowerowych. Natomiast we wtorek, 22 września, czyli podczas Dnia bez Samochodu, mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznakować swoje rowery – informuje magistrat.

Każdy, kto chciałby oznakować swój rower może udać się 22 września pod urząd miasta – tam, podobnie jak w latach poprzednich policjanci z KPP Bełchatów będą znakować jednoślady.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Czy te znakowanie to jest w konkretnych godzinach? Czy jak po 16stej przyjadę to też mi oznakują?

Skoro niby Policja, to dla czego na zdjęciu Straż Miejska?

Paulina G tam nie patrzy który znakowany. Byle szybko sprzedac i się ućpać z kolejnym menelem

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także