Rejestracja i logowanie

Narkotyczne rośliny w centrum Bełchatowa. Już sama ich woń może powodować halucynacje!

Wydarzenia 17-09-2020 Autor: Emste
22

W centrum Bełchatowa pojawiła się narkotyczna roślina – mowa o bieluniu dziędzierzawa, który zwłaszcza wśród młodzieży, uchodzi za popularny narkotyk. Co ciekawe, ta niebezpieczna roślina nie widnieje w indeksie zakazanych, jak np. konopie indyjskie – często bywa ozdobą ogrodów czy balkonów.

Spacerując po centrum Bełchatowa, a konkretnie ulicą Bawełnianą, można natknąć się na nietypową roślinę, która ma właściwości narkotyczne. Bieluń dziędzierzawa, czy też Datura wykazuje silne właściwości odurzające. Niebezpieczne związki (alkaloidy tropanowe) znajdują się przede wszystkim w nasionach "cygańskiego ziela", nazywanych "haszyszem Targówka". Ich spożycie, poza wywoływaniem halucynacji, słowotoku czy pobudzenia i agresji może prowadzić do wielu powikłań, a nawet zgonu. Jednak już sam zapach tej rośliny, potrafi wprowadzić człowieka w stan odurzenia.

Wśród objawów przedawkowania wyróżnia się wysypkę na skórze, mdłości, wymioty czy drgawki. W skrajnych przypadkach, zatrucie bieluniem może prowadzić do głębokiej śpiączki, a nawet śmierci. Objawy pojawiają się najczęściej do 4 godzin od spożycia rośliny i mogą trwać do kilku dni.

Trzeba jednak przyznać, że pochodząca najprawdopodobniej z Meksyku roślina wykorzystywana jest także w medycynie. W odpowiednich dawkach zaleca się go np. przy leczeniu rwy kulszowej, reumatyzmu czy obrzęków różnego pochodzenia.

O sprawę halucynogennej rośliny w centrum Bełchatowa zapytaliśmy magistrat. Urzędnicy deklarują, że datura zostanie niezwłocznie usunięta. 

- Datura  jest rośliną trującą. W związku z tym miasto w trybie niezwłocznym usunie ją ze wskazanej lokalizacji. W przypadku zauważania niebezpiecznych roślin prosimy o kontakt z Wydziałem Inżynierii o Ochrony Środowiska Urzędu Miasta - informuje magistrat. 

komentarze (22)
Dodaj komentarz

No i fajnie, aby patrzeć na wzrost zatruć w tym rejonie emoji dobra robota emoji

Reklamujecie narkotyki dla młodzieży.. ????

Uważajcie. Nie jedzcie za dużo nasionek, bo halucynacje są naprawdę mocne i realistyczne. Jak na Javie. Osoba słaba psychicznie może się zawiesić.

Wiem ze niektorzy z Was pojda tam zeby tego sprobowac ale nie robcie tego. Wiedzcie ze tam na to sikaja menele.

Krzaki przywieźli pewnie z nową ziemia. Rosną od miesiąca, sprawa głośna od tygodnia a i tak nie ma kto usunąć. Porządek w tym mieście jest na słabym poziomie...

? jak to pojawiła się... . Ta roślina występuje w całym kraju, od zawsze... . A zdanie, że "...wśród młodzieży uchodzi za popularny narkotyk" jest chyba przepisane z opracowania naukowego, z głęboiego PRL.

To nie jest narkotyk tylko bardzo niebezpieczna trująca substancja. Bieluń (Dyndera) ma bardzo niestabilny skład chemiczny w zależności od warunków gruntowych i nasłonecznienia. Moim zdaniem artykuł tego typu nie powinien pojawić się mediach lokalnych. Do wszystkich którzy myślą żeby zjeść owoc bielunia, nie róbcie tego! Może to się skończyć trwałym uszkodzeniem nerek/wątroby innymi poważnymi nie odwracalnymi skutkami dla waszego organizmu.

Ekipa spod transformatora przy bloku 333 w drogę!

WROTYCZ JEST MOCNIEJSZY OD BIELUNIA.NA POLACH MASA TEGO ROŚNIE.

no ta, co drugi mój młodzieżowy kolega ćpa ostro bielunia XDDD

Woń samego Bełchatowa powoduje zaburzenia narkotyczne. Taka jest woń tutejszego środowiska. Żyć bez woni nie ma sposobu...

Bieluń narkotykiem na takiej samej podstawie jak testy covidowe. Jak mam życzenie to będziesz zachorowany (bo przecież nie chory), a wszystkie rośliny lecznicze są niebezpieczne toksyczne. Mięta zawiera mentol, który jest trujący w dużych dawkach, a dziurawiec dawno temu zwano "czarcim zielem" z powodu jego "wzmacniających" właściwości środków psychoaktywnych. Czyli wszystko trzeba zniszczyć, spalić, co jest w praktyce skutecznie realizowane za pieniądze podatników pod postacią "pielęgnacji zieleni"... A bieluń znam jako wspaniały lek znoszący ataki astmatyczne i wiele innych.

Bieluń to co na drugim balkonie rośnie i we wszystkich ogródkach działkowych. Jest rośliną leczniczą skutecznie stosowaną w walce z depresją itd. jednak to wiedza zakazana i trzeba wiedzieć jakie części w jakich dawkach przyjmować by się nie zatruć alkaloidyami. emoji

Baaania Baania Baaaaaaaaania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PKP!!!!! UUUUUUUUUUU Jada swiry jada!!!!!!!

Kiedyś kumpel tam szedł i zobaczył niedźwiedzia. Już wiadomo dlaczego.

Roślina powodująca halucynacje w pobliżu nieczynnej Bawełnianki. To się teraz składa do kupy dlaczego od czasu do czasu wyskakują newsy, że wkrótce otworzą tę galerię,

I po co reklamować? Dla dzisiejszej młodzieży to są popularne wszelkie analogi, o bieluniu to nikt z nich nawet nie słyszał gdyby nie ten głupi artykuł. Nie ma żadnego działania narkotycznego, tylko silne zatrucie, którego objawem są halucynacje, a zabawa kończy się zazwyczaj w szpitalu, jak zresztą w przypadku wszystkich innych psiankowatych.

Przecież masz w treści napisane, że może zabić. Jak ktoś jest głupi, to zostawi po sobie więcej przestrzeni dla rozgarniętych.

I po co ten artykuł, żeby młodzież dokształcić i namiary podać gdzie znajduje się to zielsko, banda kretynów, brawo wy.

Mądry nie zeżre.

A tępy nieuk niech zdycha...

Czyli jak ktoś zrobi artykuł o kradzieży w monopolowym, to tez promuje alkoholizm i mówi młodzieży gdzie się upić?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także