Rejestracja i logowanie

Wirus w Urzędzie Miasta. Zarażony pracownik, 7 osób na kwarantannie

Wydarzenia 29-09-2020 Autor: Emste Foto: belchatow.pl
22
Wirus w Urzędzie Miasta. Zarażony pracownik, 7 osób na kwarantannie

Bełchatowski Urząd Miasta – to kolejna z miejskich placówek, w której jeden z pracowników otrzymał dodatni wynik testu na koronawirusa. Na kwarantannę wysłano w sumie 7 osób, a sam budynek został już zdezynfekowany. Urząd obsługuje petentów w wyznaczonych strefach.

Coraz więcej placówek w Bełchatowie boryka się z koronawirusem. Do tej pory pozytywne wyniki otrzymali pracownicy kilku szkół, żłobka czy Powiatowego Urzędu Pracy. Jak poinformowali dziś urzędnicy, jako kolejny na listę należy wpisać Urząd Miasta. Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednego z pracowników urzędu. Decyzją sanepidu, 7 osób zostało skierowanych na kwarantannę.

- W tych wydziałach, gdzie musi zostać zapewniona stała obsługa mieszkańców, już w połowie września wprowadzono rotacyjny system pracy. Urzędnicy zostali podzieleni na dwie grupy, połowa pracuje przez tydzień zdalnie, pozostali stacjonarnie. Dotyczy to Urzędu Stanu Cywilnego oraz Zespołu ds. Ewidencji Danych Osobowych. W związku z wprowadzonymi zmianami i zmniejszeniem o połowę stacjonarnie pracującego zespołu w tych jednostkach czas obsługi klientów może być dłuższy, dlatego prosimy mieszkańców o wyrozumiałość – informuje magistrat.

Urzędnicy przypominają też, że w budynku obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust.

komentarze (22)
Dodaj komentarz

Szwecja juz pokonala koronawirusa prosze sobie poczytac a nie sluchac brednii i pseudoprofesorow takich jak Simon tak iz niego profesor jak z bartoszewskiego my nie wyjgrzebiemy sie z tego wirusa przez 15 lat jeszcze bo ludzie poglupieli i chca nosic szmaty na twarzy, sami chca sie zamykac na kwarantanny itp totalny debilizm wygoglujcie sobie Naukowcy ogłaszają, że Szwecja pokonała już koronawirusa, osiągając próg odporności zbiorowej. Jedyny kraj europejski, który nie zamknął się na początku pandemii, odnotowuje teraz najniższą od marca liczbę infekcji.

Ojjojjo ooojjj znowu wirus . W tv mówili żebym uważał . Ooooojjjjjjoj znowu a ja taki nie przygotowany.

nieprzygotowany i głupi do tego

O tak oby tak dalej dzieci mialy nie zarażać a zarażają ale mamy teraz ekonomiste za ministra to sa skutki szkoda słów dzieci w szkole zarażone klase na kwarantanne reszta dalej w szkole przeciez to w powietrzu wisi zamiast zamknac szkoly szkoda slow to sie nigdy nie skonczy a jesien tylko temu sprzyja

Masz zupełną rację, minister zdrowia nie czuje tego co się dzieje. Bezpieczeństwo zapewniał nam Szumowski, ale trzeba go było zaszczuć, wyśmiać... Szkoły nie powinny być otwierane przez wrzesień i październik bo były powroty z wojaży wakacyjnych i teraz to procentuje. Przecież szkoły to wylęgarnia wirusów, poza tym jedni siedzą w domu bo kwarantanna inni są w szkole, totalny bałagan. Uczniowie na kwarantannie tracą bo nie są zdalnie nauczani ... Ktoś to musi ogarnąć bo się źle dla nas skończy...

Ja dlatego syna nie puściłam do szkoły,to jest chore żeby 14 klas wraz z rodzinami było na kwarantannie a 7 dalej ma chodzić do szkoły.

Kiedy powstanie obiecany w kampanii przedwyborczej Pana prezydenta Holding spółek miejskich?

O holdingu zapomnij. Przecież to była "kiełbacha wyborcza". Mam nadzieję, że bełchotowianie wyciągną odpowiednie wnioseki. Moim skromnym zdaniem Pan Dariusz nie ma już nic do zaoferowania. Pokazywanie się na uroczystościach, kiedy Bełchatów się wyludnia, po prostu nie wystarczy. Potrzebne są dynamiczne działania w celu pozyskania inwestorów, którzy stworzą nowe miejsca pracy.

Szkoły, szpitale, przedszkola, żłobki, niemal wszystkie urzędy, państwowe zakłady pracy - mogę się mylić, ale wirus chyba mocno zmutował, bo atakuje tylko państwowe placówki. Jeszcze nie słyszałem, aby zamknęli prywatną biedronkę, salon Orange czy innego Rossmanna. I nie, nie jestem osobą, która nie wierze w istnienie Covid ani foliarzem.

Coś w tym jest

Nie sądzę aby wysłanie na kwarantannę kogoś cieszyło. Kazali więc idą. Myślę że nie są zadowoleni. A ich rodziny tym bardziej.

pobyt na kwarantannie to wypłata w wysokości 80% za czas spędzony w domu - raczej nikogo to nie cieszy

Myślę że sceptycy muszą mocniej podkreślać że wirusa NI MA to na pewno będzie spadała liczba zakażeń. Wiadomo że media podkręcają sprawe, ale osoby które doszukują się spisku powinny iść do psychiatry. Albo zaczniecie myć łapy i zachowacie 2m albo rok 2021 minie również pod hasłem SROVID.

niestety lepiej udawać kamikadze i nieśmiertelnych niż stosować w domu mydło emoji brudasa nie nauczysz - po kiblu rąk nie myje, a po powrocie do domu to z zakupów ma myć?! emoji

dopadła kryska Matyska. powinno się podać przynajmniej wydział skażony, chociaż i tak wiadomo o kogo chodzi, w dzisiejszych czasach to żadna tajemnica.. jedna ze sprawiedliwościowi na tym świecie, czyś młody czyś stary , czyś bogaty czy też biedny i tak zemrzesz,a grabarz tyłek ci łopatą przyklepie.

A gdzie on się zaraził ? W urzędzie miasta ? Niemozliwe.

Na jakiej wycieczce ? Przecież to tam nie było:d nie wiecie co piszecie

Na wycieczce

Atakują klony , beda nas miliony....

Możemy szykować się na czerwoną strefę. Kwestia tygodnia - dwóch

A to nie w ten piątek mieli jechać na protesty do Warszawki?

Kazdy chciał normalnośći to ma NORMALNOŚĆ. Oby tak dalej.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także