Rejestracja i logowanie

Wójt obawia się kwarantanny, dlatego… powołał zastępcę. ''Nie możemy dopuścić do paraliżu urzędu''

Wydarzenia 12-10-2020 Autor: Greg
20
Wójt obawia się kwarantanny, dlatego… powołał zastępcę. ''Nie możemy dopuścić do paraliżu urzędu''

Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów, zdecydował się powołać zastępcę. Swoją decyzję tłumaczy postępującą epidemią koronawirusa i obawą przed paraliżem pracy urzędu. Zastępcą wójta został Damian Marczewski.

Wójt gminy Bełchatów podkreśla, że decyzja o powołaniu zastępcy została wymuszona… przez obecną sytuację epidemiologiczną. Jak zaznacza, nie chce dopuścić do sytuacji, w której ze względu na kwarantannę doszłoby do paraliżu pracy w samym urzędzie.

- Mamy coraz więcej przypadków zachorowań na COVID 19, a co za tym idzie rośnie ryzyko objęcia kwarantanną kierownictwa Urzędu Gminy Bełchatów – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. - W obecnych realiach moja kwarantanna albo izolacja związana z zachorowaniem na COVID oznaczałyby de facto paraliż pracy urzędu. Nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, a powołanie Zastępcy Wójta pozwoli jej zapobiec - dodaje. 

Na swojego zastępcę mianował Damiana Marczewskiego, który dotychczas zajmował stanowisko inspektora ds. zamówień publicznych w Referacie Inwestycji i Zamówień Publicznych.

- Jestem przekonany, że kompetencje i umiejętności pana Damiana Marczewskiego są gwarancją należytego wypełniania obowiązków, związanych z jego nowym stanowiskiem – powiedział Konrad Koc.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

To jest śmieszna pandemia przez małe p. Nie chcę obrażać ludzi, którzy boją się tego wirusa ale wypadałoby sumiennie przeanalizować fakty, dowiedzieć się jeśli coś zagraża naszemu życiu. Wczoraj był mecz Polska Włochy i tysiąc ludzi na stadionie. W odstępach. Podczas opuszczania stadionu odstępy nie były już tak oczywiste. PANDEMIĘ STRACHU napędzają media, żyjące z newsów. Są stacje informacyjne 24h/dobę, portale internetowe - które ciężko harują by zapchać czas antenowy, a tu proszę takie zrządzenie losu - Covid, kura znosząca złote jajka. Dzisiaj króluje news o śmierci 31 letniego silnego nauczyciela z Zawiercia. Panika i dowód na zjadliwość wirusa Chłop bez chorób współistniejących mówią- tylko kur...a miał nadwagę. A nadwaga to co ? Nie choroba? Z czym się je nadwaga? Dzień w dzień rekordy zarażeń, ludzie padają jak muchy, więc nasi bohaterscy politycy wprowadzają nakaz noszenia maseczek. Od razu spada zachorowalność o tysiąc - Wow!!!Skuteczność rządu poraża. Co tam bezwładność, co tam ,że wirus namnaża się przez kilka dni i rekordy powinny być bite jeszcze przez kilka dni z opóźnieniem. Trzeba brać ludzi za mordę , wlepiać mandaty, upokarzać, rozwalać biznesy. Dla dobra ludzkości umoczyć ludzkość w gnojówce. Najgorsze jest to , ze ludzie przyjmują wszystko bezrefleksyjnie. Byleby zupa była robota,obiad na stole, wieczorem piwko i tv. Poniekąd sami domagają się restrykcji. Niezła manipulacja. Ludzie boją się, więc żądają działań. Politycy spełniają prośbę suwerena, dociskają śrubę, szczują jednych na drugich, dają proste rozwiązania. To przez wesela i imprezy. Należy iść i pomodlić się w kościółku o nieodpowiedzialnych ludzi bez maseczek. Naród widząc działania polityków głupieje, upewnia się , że pandemia jest prawdziwa bo przecież politycy to poważni ludzie.Domagają się szerszych działań, ograniczenia swobód i potępiają "snobistycznych" wolnościowców. Zamyka się wszystko prócz sklepów,kościołów, firm państwowych. Korzystając z chaosu przeciska się przedziwne ustawy i rozporządzenia. Czasami przyzna się premię i podwyżkę dla odpowiednich ludzi. Tyle jest zachorowań bezobjawowych, ludzi niczemu winnych w kwarantannie lub pod nadzorem sanepidu. Tyle osób umarło. A ile umarło osób na grypę, raka płuc (papierosy), marskość wątroby (alkohol). Nikt nie umiera? Gdy babcia mająca żółtaczkę zarazi się Covid umiera w wieku 86lat to przyczyną jest żółtaczka czy Covid z współistniejącą chorobą. Co idzie do statystyk? Coś co dobrze się sprzeda, coś co pozwoli się wyżyć niewyżytym. Strażak , który podpala stodołę by później ją gasić to piroman.

Na grypę i komplikacje pogrypowe w sezonie 2019 /2020 zmarło około 160 osób. W tym roku, od kwietnia żadna. A co do pandemii to proboszcz na Dolnośląskim służy informacjami.

A w 2019 roku na zapalenie płuc zmarło około 12 tys. Polaków... ta pandemia to zwykłe zapalenie płuc, nic innego.

Zastępca powołany w zeszły piątek, żeby urząd działał w razie kwarantanny wójta. A dziś wójt już siedzi w odosobnieniu. No normalnie jasnowidz jakiś z niego.

Mieszkanka Wielopole

Podpisze referendum nawet nogą, będę jeździł i rozmawiał z mieszkańcami żeby nie dawali się dalej kłamać!!! KOCU już podzielujemy , trzymam kciuki jak najmocniej się da . miało być lepiej? Hahahaha tamci brali w kieszeń i Ci biorą, i co ? Powrotu do zdrowia życzę ale nie do pracy . My mówimy STOP KLAMST WOJTA KOCA

Przecież jednym z postulatów referendum jest powołanie zastępcy wójta.

Kolega Kłamczuchy więc czego się spodziewać

Czy to w ramach działalności "taniego urzędu"? Miało być taniej dla podatnika niż za Ładziaka, czyżby minął się Pan z prawdą składając takie deklaracje?

tylko jednego zastępcę ? Ja bym od razu 5 zatrudniła, co wtedy gdy zastępca tez bedzie na kwarantannie ? 

Stop sekularyzacji życia publicznego w okolicy Bełchatowa.

I juz wojt na kwarantannie ale jeszcze udalo sie zatrudnić .musial cos przeczuwac a urzad gminy i tak w okrojonych godzibach i skladzie ale dwoch fachowcow trzeba utrzymac

Doktorat z nauk politycznych a nie wie, że wirus swobodnie przechodzi przez maske

Regulamin Organizacyjny Urzędu Gminy Bełchatów w paragrafie 7 traktującym o obowiązkach sekretarza mówi: ) kierowanie pracą urzędu w przypadku nieobecności wójta w ramach udzielonego upoważnienia;

Słuszna uwaga!!!

Niech sobie kupi maskę z filtrami, taniej będzie niż zatrudnianie zastępców.

I marynarkę, bo ciągle w tym jednym niebieskim kubraczku...

Cięcia w elektrowni i kopalni a radny ŁC taka podwyżka? Proszę o artykuł jaka pensje miał w poprzednim oświadczeniu nasz asystent posła Lorka. PiS to hipokryci. Od lat pracuje na kopalni i nie mam takiej pensji. Załoga wie swoje....

Zlikwidować w końcu tą Elektrownię i Kopalnię. Niech wszyscy wracają do siebie na wieś i tam kozaczą. Starzy belchatowianie już nie mogą się doczekać

Takich jak ty powinno sie utylizowac zeby powstrzymac ogrom roznoszenia głupoty

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także