Rejestracja i logowanie

Trzy dni obostrzeń i coraz więcej mandatów w Bełchatowie. Policja i straż miejska wspólnie patrolują ulice

Wydarzenia 13-10-2020 Autor: Emste Foto: poglądowe
39
Trzy dni obostrzeń i coraz więcej mandatów w Bełchatowie. Policja i straż miejska wspólnie patrolują ulice

Od 10 października cała Polska została żółtą strefą – oznacza to obowiązek zakrywania ust i nosa wszędzie w przestrzeni publicznej. Dodatkowo, Komendant Główny Policji wydał dyspozycję, by funkcjonariusze wystawiali więcej mandatów, samych pouczeń ma być zdecydowanie mniej. Ile osób zostało ukaranych w Bełchatowie w ostatnich dniach?

Od minionej soboty na ulicach i osiedlach Bełchatowa możemy zaobserwować większą ilość policyjnych patroli. Funkcjonariusze mają bowiem kontrolować to, czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych 10 października obostrzeń.

- Nie ma tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy oraz obostrzenia wprowadzone stanem epidemii. Liczba osób zakażonych cały czas rośnie. Powiat bełchatowski jest w czerwonej strefie i mamy coraz więcej osób pozostających w izolacji oraz kwarantannie. Wobec rosnącej fali zakażeń, nasze decyzje muszą i są bardziej zdecydowane – mówi Iwona Kaszewska, oficer prasowa KPP Bełchatów

A jak przestrzeganie obostrzeń przez bełchatowian wygląda w praktyce? Okazuje się, że interwencji w dniach 10 – 12 października było całkiem sporo, bo aż 156. W ponad połowie, bo 85 przypadkach policjanci zdecydowali się ukarać mieszkańców mandatami. Z kolei 59 osób zostało pouczonych. Jak informuje policja, 12 interwencji zakończyło się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

- Naszym celem jest ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa, możemy to zrobić tylko wtedy, gdy wszyscy, solidarnie będziemy przestrzegać obostrzeń. Chcielibyśmy, by naszych interwencji wobec osób niestosujących się do obowiązujących ograniczeń i obowiązków, a tym samym ilości mandatów było jak najmniej. Będzie to możliwe tylko wówczas, gdy wszyscy będą stosować się do ograniczeń, obostrzeń i dbać o bezpieczeństwo sanitarne – zaznacza Iwona Kaszewska.

Dla porównania, podczas wprowadzenia pierwszych obostrzeń w okresie od 3 do 8 kwietnia policjanci wystawili 31 mandatów i podobną ilość pouczeń.

Od 11 października funkcjonariusze współpracują ze Strażnikami Miejskimi, w tzw. mieszanych patrolach.

komentarze (39)
Dodaj komentarz

Jaki to obowiązek jak nie ma podstawy prawnej. To najwyżej zalecenie. Maseczki mają obowiązek nosić tylko chorzy, podejrzani o chorobę lub pracujący przy chorych. Reszta to bzdury! Nawet już sądy cofaja kary mandatowe które są BEZPRAWNIE!

Noszę tylko dlatego by nie dostać mandatu, by nie targać się po sądach, czasami nie zakładam jak widzę, że w pobliżu pały nie jadą. Innego powodu noszenia na dworze nie widzę. W parku, lesie czy na ogrodzonej działce nie muszę więc co to za różnica, gdy idę przez puste osiedle a pusty park czy plaże z ludźmi.

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na PiS

A ile trzeba determinacji żeby spłodzić takiego idiotę jak ty

Ale po co od razu obrażasz. Gość wyraził jedynie swoje poglądy polityczne. Nie napisał nic chamskiego, a ty od razu "idiota". Chcesz oceniać, zacznij najpierw od siebie.

A na kogo głosowałeś zjadaczy śnegu?

Policja działała na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów, gdzie taki obowiązek został wpisany. Każde rozporządzenie jest tworzone na podstawie ustawy. W tym konkretnym przypadku na artykułach 46a i 46b ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych. Cały problem polega na tym, że w ustawie jest zapisane, że można narzucić nakaz noszenia maseczek (rozumiany jako środki profilaktyczne) tylko na osoby chore lub podejrzane o zachorowanie. Rozporządzenie Rady Ministrów jako akt prawny niższej rangi wychodzi poza zakres ustawy i nie mając podstawy prawnej rozszerza obowiązek na wszystkich obywateli.

jestem ciekaw kto dał łapkę w dół

od 3 dni mieć w rodzinie policjanta to WSTYD i HAŃBA

A może policjanci wiedzą coś, czego nie wiesz ty? Mianowicie, jesteś foliarzem

czym kuzwa?

Miałem taki przypadek że byłem w Biedronce na zakupach w Bełchatowie na Wojska polskiego i robiłem zakupy,bez maseczki i ochrona kiedy mnie dojrzała że poruszam się po biedronce, to wezwał policję na mnie. Kiedy panowie policjanci totarli do mnie w biedronce to kiedy mnie zobaczyli że mnie znają, tylko z tego względu że jestem mężem Pani policjant, to się panowie policjanci tylko do mnie uśmiechali i rzekomo mnie pouczali, że trzeba nosić maseczke i że powinniśmy chodzić w maseczce. Co prawda żadnego mandatu za to nie dostałem od panów policjantów. A zakupy sobie zrobiłem jak by nigdy nic, i udałem się do samochodu z zakupami bez żadnej maseczki na twarzy. Bo i tak nigdy niej nie będę zakładał tego otóż kagańca. A kto chce to nie sobie chodzi w tym kagańca, nawet i 24 h na dobe, ale nie ja.

nieuk emoji "niej" ty chyba chciałbyś mieć żonę, a już nie piszę że w policji emoji

policjanci jak macie odrobinę człowieczeństwa to występujcie z policji albo idzcie na L4 nie stawajcie przeciw NArodowi nie występujcie przeciw społeczeństwu https://www.youtube.com/watch?v=WyVBEolmZQc

Jak robili protest przeciwko podwyżka to umieli iść na l4

Czemu milicjanci nie zachowują dystansu społecznego? Stoi sam taki typ bez maski to niech se stoi, a oni do niego podchodza jeszcze, przeciez zblizaja sie do potencjalnego zarażonego bez maski - na kwarantanne od razu ich i całe ich rodziny!!!

Mega interwencja youtub kanał neos polecam

Ludzie! Obudźcie się! Zacznijcie myśleć samodzielnie! Nie dajcie sobą manipulować! Wstańcie z kolan i poznajcie prawdę! ===>>> https://www.youtube.com/watch?v=nb3LWEW9y7A

Oświadczenia Niemieckiego Instytut Leków i Produktów Medycznych, Instytutu Roberta Kocha oraz Federalnego Centrum Edukacji Zdrowotnej. - Według informacji Instytutu nie ma dowodów na to, że materiałowa maseczka może zmniejszyć przepływ oddechu lub śluzu. Pomimo to własnoręcznie zrobiona może wspierać świadomość dystansu społecznego oraz zapewnienia sobie oraz osobom w bliższym otoczeniu poczucia bezpieczeństwa. Tego typu maski nie spełniają odpowiednich medycznych wymagań. Nie można ich wykorzystywać jako część niezbędnego wyposażenia ochronnego dla personelu medycznego lub wyposażenia potrzebnego do wykonywania pracy. BUAHAHAHAHAHAHAAHAHAHHAHAAHAHHAAHAHAHAHAHAAAAAAAA

Co ty wiesz, w nogach śpisz!

Jeśli maseczka zmoknie np. podczas deszczu, trzeba ją natychmiast zdjąć i wymienić!!!!!!! nie kazdy wozi sie limuzyanami albo radiwozem wiele ludzi przebywa dlugi czas na dworze, ja nie mam mozliwosco nosic przy sobie całej torby maseczek!!! wiec jkak pada deszcz NIE BEDE NOSIL MASECZKI NIE BEDE NOSIL MASECZKI PODCZAS DESZCZU I APELUJE DO WSZYSTKICH O TO SAMO! MOJE ZDROWEI JEST WAZNIEJSZE !!!!!!!!!!!!!!!

Kaptur na głowę i nie widać czy masz emoji

Póki co nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa, należy się przyjmować mandatu, sprawa trafi do sądu, gdzie sędzia (według istniejących obecnie przepisów) nie powinien wszcząć nawet postępowania. Takie działania policji to przekroczenie uprawnień funkcjonariuszy, próba wymuszenia pieniędzy (można składać pozwy cywilne w takiej sytuacji na działania policji).

Twój debilizm poraża

Nie ma też obowiązku mycia rąk po sraniu ,a mimo to ludzie to robią.

Też nie wszyscy

Eksperci są zgodni: maseczki ochronne podczas deszczowej pogody są mniej skuteczne. Mikrobiolog ostrzega wręcz, że "wilgotna maska ​​niczym nie różni się od brudnej chusteczki przywiązanej do twarzy". !!!!!!!!wilgoć/ woda ogranicza przepływ powietrza, w konsekwencji zmniejsza się filtrowanie wirusów, może też utrudnić oddychanie!!! Zdaniem Karola Sikory, byłego urzędnika Światowej Organizacji Zdrowia, "wszystkie typy masek są zasadniczo wrażliwe na wilgoć". Dotyczy to nawet maseczek N-95, uważanych za jedne z najbardziej skutecznych w zapobieganiu infekcjom. Zastosowana w produkcie włóknina nie odpycha wody, co oznacza, że ​​wilgoć może ograniczyć bezpieczne i wydajne filtrowanie. Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza ostrzeżenia ekspertów. do sądu podawać takich policjantów co narażają wasze zdrowie i życie nakazujac chodzenie w tej mokrej szmacie!

12 osób ma wygrana sprawę w sądzie i ośmieszy policjantów

Jesli w sądzie KASTY to napewno, ale nie w uczciwym który postępuje zgodnie z przepisami

Władza o nas dba,żebyśmy tylko się nie przeziębili i długo żyli ,dlatego powinna wydać dekret od jutra każdy w czapce ,no i gumowce bo pada emojidziś liczy się to co od wieków ,kto ilu ma niewolników

dzienniekarze wspoluczestnicza w trym straszeniu obywatel iw tej nagonce atfuuuuu stoicie raze mz policja po złej stronie mocy! historia was rozliczy

NIE WOLNO CHODZIC W MOKRYCH MASECZKACH NIE WOLNO UZYWAC ZAWILGOCOCNYCH A CO DOPIERO MOKRYCH MASECZEK jak pada deszcz maseczka staje sie MOKRA po minucie! jak mi policjant bedzie chcial wlepic mandat za brak maseczki podczas ulewnego deszczu to jest to PROBA ZABÓJSTWA

Na mokre maseczki w czasie deszczu jest jedno proste rozwiązanie dla tak ameb jak ty. Siedź w domu.

Sami bez masek po komendzie ciekaja bo się duszą a gnoją ludzi. Nie przyjmujcie mandatów, one są niezgodne z prawem!

wytyczne MINISTERSTWA ZDROWIA:;: JAK TYLKO MASECZKA BEDZIE WILGOTNA NATYCHMIAST JA ZDEJMIJ I WYRZUC DO KOSZA ZDEZYNFEUJ RECEW I ZALOZ NOWA!!!!!!!!! jak mam to zrobic jak pada deszcz 24/h ????? zgodnie z wytycznymi a nie moge nosic maseczki na dworze By nie ZAMOKŁA

Skarżyć policjantów i strażników za bezprawne mandaty. Zobaczymy z czego bedzie miał wypłate jeden z drugą za pare miesięcy

Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.

czyli policja zamiast zajmowac sie lapaniem zlodzieji i pilnowac porządku w miescie Zajmuje sie łapaniem ludzi bez maseczek i internautami piszacymi glupkowate komentarze ? masakra

Sprzedam mandat, mało używany ;D emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także