Rejestracja i logowanie

Policjanci znów wzięli edukację najmłodszych w swoje ręce. Ruszyły spotkania profilaktyczne [FOTO]

Wydarzenia 21-09-2020 Autor: Emste Foto: KPP Bełchatów
3

Funkcjonariusze z KPP Bełchatów wracają do profilaktycznych spotkań z dziećmi. Mundurowi będą uświadamiać i przypominać najmłodszym, jak zachowywać się bezpiecznie – nie tylko na drodze, ale też podczas zabawy czy kontaktu z obcymi osobami. Tegoroczne zajęcia, z uwagi na panującą epidemię będą miały nieco inną formę niż w latach ubiegłych.

Początek roku szkolnego to również okres, w którym startują profilaktyczne spotkania najmłodszych mieszkańców z funkcjonariuszami policji. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o zasadach zachowania się na drodze, a także o tym jak bezpiecznie spędzać czas – tak w domu, jak poza nim.

- Wrześniowe spotkania organizowane są w ramach akcji „ Bezpieczna droga do szkoły” oraz "ROAD SAFETY DAYS – Wizja ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Już od najmłodszych lat każdy powinien mieć wpojone zasady bezpiecznych zachować na drodze oraz w ruchu drogowym – informuje KPP Bełchatów.

Panująca wciąż na świecie pandemia nie ułatwia mundurowym zadania – udało się jednak znaleźć rozwiązanie, dzięki któremu profilaktyczne lekcje można przeprowadzić w zgodzie z reżimem sanitarnym. Spotkania organizowane są na świeżym powietrzu, jak informują policjanci – "w słoneczne dni zabieramy małych mieszkańców na ulice miasta i uczymy bezpiecznego zachowania".

Pierwsze spotkania odbyły się już w minionym tygodniu – 16,17 i 18 września.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Do roboty, a od kształcenia są szkoły.

Nie ma to jak rzetelny artykuł, dzieci nie wiadomo z jakiej szkoły klasy nic.

Skrzyżowanie przy Bronku w pobliżu komendy policji, więc obstawiałbym przedszkole po sąsiedzku.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także