Rejestracja i logowanie

Powojenna bomba pod Bełchatowem. Ładunek znalazła w lesie kobieta z dzieckiem [FOTO]

Wydarzenia 24-07-2020 Autor: Emste Foto: nadesłane
20

W ulokowanej nieopodal Bełchatowa miejscowości Imielnia (gm. Kluki) znaleziono niewybuch, najprawdopodobniej z okresu kampanii wrześniowej. Bombę znalazła kobieta, która spacerowała z wnukiem. Leżał niecałe 150 metrów od ich domu.Teren został dokładnie zabezpieczony, a ładunkiem zajęli się saperzy.

Sytuacja miała miejsce 23 lipca w godzinach wieczornych. Około 18:30, w miejscowości Imielnia, kobieta spacerował ze swoim wnukiem w pobliżu leśnych skarp. W pewnym momencie, zauważyła zardzewiały wbity pionowo metal wystający z piachu. Postanowiła więc odrzucić go na bok, tak by wnuk nie zrobił sobie krzywdy – w tym momencie zdała sobie sprawę z tego, z czym ma do czynienia. Znalezisko okazało się bowiem niewybuchem, najprawdopodobniej z okresu kampanii wrześniowej. Dodatkowo znajdował się on niecałe 150 metrów od ich domu.

Kobieta natychmiast zabrała wnuka do domu. Powiadomione zostały też odpowiednie służby. Z relacji czytelnika, który poinformował nas o całej sprawie wynika, że niewybuch został najpewniej odsłonięty po osunięciu się skarpy piachu.

Na miejsce niezwłocznie przybyli policjanci, którzy zabezpieczyli cały teren. Dopiero dziś, około godziny 10:00 na miejscu pojawili się saperzy z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy rozbroili groźny ładunek.

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi za nadesłanie zdjęć z miejsca zdarzenia.

komentarze (20)
Dodaj komentarz

Nawet jakby wybuchł kobiecie i by ją rozerwało na kawałki to itak by zmarła na powikłania związane z covid-19 a to że by ją rozerwało na kawałki to by był przypadek współisniejący.

mogliscie mi go dac to bym do ogniska wzucil podobno mocniej kopie nirz mocarz

Widzę kwietniof, że poziom nasrania we łbie bez zmian..

Niech brygada strażaków miejskich (dawny Strzelec ) wykopuje te pociski bo przecież wiedzą że tego od cholery leży w okolicach.

BUK , HORROR I OJSZCZYZNA

I cyk poszło zawiadomienie.... Pozdrawiam i do zobaczenia Panie Konfederacie ????

Do zobaczenia łachu

tylko Antoni pomoze rozwiklac zagadke kto chcial tego uzyc ale jak zgaduje to Tusku

Kilka takich kluczem 17 rozkręciłem, ale wszcześniej musiałem zapalnik WD- 40 zalać i poczekać pół godziny...

To nie żadna bomba tylko pocisk z granatnika zwanego popularnie moździerzem. Taki pocisk eksploduje po bardzo mocnym zbiciu detonatora, czyli po uderzeniu w przednia część. Dla sensacji autorze możesz pisać bzdury...

Ty saper, to lepiej nie zbliżają się do takich znalezisk...

Tak po mocnym uderzeniu w zapalnik.Tu jest skorodowany i przeleżał w ziemi ponad 70 lat.Nie trzeba mocno uderzycćaby eksplodował.

Wystarczy najprostszy wykrywacz metali aby zobaczyć na własne oczy że w pobliskich miejscowościach od miasta jest bardzo dużo pocisków z długiej wojny światowej.

Leży tego w okolicy mnóstwo.

Proszę nie straszyć grzybiarzy, bo ceny pójdą w górę, a bigos z grzybkiem dobry jest

Jak wszędzie. Wystarczy pooglądać Odyna albo Underground Passion.

Polski granat wz.35, 46mm do granatnika wz.36

Jestem tak nachlany ze widziałem rakietę od boeinga która szła na trawie buhhhaaa chleje bimber bo lubię i będę chlal buhhhaaa

Chlaj chlaj. I tak nikt po tobie nie bedzie plakac a matka poczuje ulge jak wzod ,,zniknie'' w piach

A chlej i tak reprezentujesz poziom glona, więc na niewiele się przydasz...

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także