Rejestracja i logowanie

Ta droga stała się prawdziwą zmorą kierowców! ''Niezliczone garby i nierówności...'' [FOTO]

Wydarzenia 13-08-2020 Autor: Greg
47

Droga powiatowa pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem Pierwszym od dawna potrzebuje generalnego remontu. Pełna wybojów i nierówności jest prawdziwą zmorą dla kierowców. Co na to zarządca drogi?

Ogromne wyboje, popękany asfalt i garby, które sprawiają, że kierujący boi się o zawieszenie i amortyzatory w swoim samochodzie, to niestety codzienność dla podróżujących pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem. Kierowcy nie maja wątpliwość, że ten odcinek drogi powiatowej aż się prosi o natychmiastowy generalny remont. Zdewastowana jezdnia, pomimo licznych próśb mieszkańców, wciąż czeka aż rządzący spojrzą na nią bardziej łaskawym okiem. Niestety z roku na roku nawierzchnia drogi jest w coraz gorszym stanie i jak mówią sami mieszkańcy, doraźne łatanie dziur już nic tutaj nie pomoże.

- Jazda po tej drodze to jest jakiś koszmar. W poprzednich latach było kiepsko, ale w tym roku to już są takie wyboje, że szkoda gadać. Co z tego, że przyjdą i połatają dziury, jak spadnie deszcz, miną dwa miesiące i z powrotem jest to samo. Czy rządzący tego nie widzą?– denerwuje się jeden z kierowców.

Inny z czytelników wskazuje, że w regionie remontowane są rzadziej uczęszczane drogi, a na te z największym obłożeniem ruchu pojazdów niestety pieniędzy nie ma.

- Tym odcinkiem przejeżdża wiele samochodów, czasami autem to tak zarzuci na tych garbach, że aż strach. Tutaj chodzi o bezpieczeństwo – mówi kolejny z kierowców.

Co na to zarządca drogi? Okazuje się, że według bełchatowskiego starostwa w ostatnich miesiącach wspomniany odcinek… został częściowo wyremontowany.

- Droga powiatowa pomiędzy miejscowościami Nowy Świat a Kurnos Pierwszy została wyremontowana w czerwcu przez służby Powiatowego Zarządu Dróg poprzez uzupełnienie ubytków masą na gorąco – informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie.  - Jednocześnie na całej powierzchni drogi w lipcu wykonywano naprawę nawierzchni przy pomocy Remontera  (natrysk emulsji i grysów bazaltowych). Poprzez wykonanie wyżej wymienionych prac problem tej drogi został doraźnie rozwiązany – informuje PZD w Bełchatowie. 

Innego zdania są kierowcy, którzy wciąż domagają się generalnego remontu drogi. Czy odcinek pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem Pierwszym doczeka się w końcu wymiany nawierzchni?  Starostwo wyjaśnia, że o przeznaczeniu ewentualnych pieniędzy na modernizację drogi zdecydują radni powiatowi podczas jesiennej sesji, gdy będą ustalane budżet i zadania inwestycyjne na 2021 rok.

komentarze (47)
Dodaj komentarz

Cześć! Na imię mam Elwira, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do miłych spotkań i kontaktu w nudne dni. Z przyjemnością odpowiem wszystkim samotnym bo sama czuję się samotna, napisz do mnie na stronie randkowej gdzie spokojnie moglibyśmy pogadać, również na stronie znajdziesz moje odważne fotki mój profil to : http://milepanie.pl/elwirka

Zapraszam do Zdzieszulic Górnych gdzie dziura dziure pogania a naprawiane sa w sposób katastrofalny. A mianowicie zasypywane dziury jakimś żużlem w deszcz lub pogode i zaklepane łopatą. Zdzieszulice dolne maja piekna droge chidnik i kanalizacje. Nie wiem czy to wina nieudolnej sołtysowej czy układów ale takie sa fakty...

Dodam jeszcze ze do gminy juz bylo skladanych kilka wnioskow o oswietlenie w pobocznych drogach oraz odsniezanie by gmmina przejela te drogi. Bez odzewu bo brak ukladow

Od Kącika do Wygody też miała być droga naprawiana. Nawet podobno dokumentacja już powstała. Dziury takie, że strach. Inwestycja miała się rozpocząć bodajże 2 lata temu. I CISZA! A podobno to droga powiatowa!

No przecież kilka tygodni temu był remont, nic to nie dało? Szok normalnie, że chlapanie byle jak gorącą smołą i nadmuchiwanie grysu nie przynosi efektów. Osoba, która to zleciła i wykonawca tych „prac remontowych” powinni zostać obciążeni kosztami napraw samochodów, u mnie np. kamyk uszkodził czujnik absu. Debilizm i wyrzucanie pieniędzy w błoto, jak macie tak remontować drogi, to lepiej już nic nie róbcie

Z racji sezonu wakacyjnego i ograniczeń covidowych jeździłem w tym roku dużo po Polsce. Niestety z przykrością stwierdzam, że drogi na terenie województwa łódzkiego należą do najgorszych jakimi jechałem. Dziury, wyboje, fałdy, uskoki, spękania i „placki” łat czynią z nich teren dla quadów a nie samochodów. Dlaczego w innych częściach kraju jest lepiej, a u nas, w środku Polski jak na zadupiu? Powiatowe drogi powiatu bełchatowskiego to śmiech z kierowców. Owszem, są ładne odcinki, ale większość z nich nie wiedzieć czemu biegnie przez lasy, łąki i pola, w mało zamieszkanych obszarach. A tam, gdzie wsi i duży ruch, to istna tragedia. Droga do Kurnosa – wyboisko, droga Trakt Napoleoński – jak za czasów Napoleona, droga od Zelowa w stronę Kociszewa – porażka, droga przez Zdzieszulice Górne – kpina z kierowców i pieszych, droga przez Trząs – jak nazwa – trzęsawisko, droga przez Borową – jak dukt leśny.Długo można by wymieniać, sami wiecie jak jeździcie

Ja widzę że nikt tam nie narzeka i jeździ koło setki albo szybcie tymi dziurami.

Ze jak?!? Mieszkam tu i jezdze ta droga codziennie, a wy mi twierdzicie ze ona jest wyremontowana?!?! Taka droge "wyremontowana" to sobie zrobcie na dojazdach do waszych posesji, drodzy radni...

Macie to co wybraliście...

Zapraszam na drogę między Szczercowem a Lubcem jest tak gladziudka ze można wylecieć w powietrze... Mamy masakryczny stan dróg. Tak samo DK74 między Szczercowem a Korablewem cud miod orzeszki.

Polskie drogi eh

Zapraszam na "drogę" powiatową przez Zdzieszulice Górne. Komentarz zbędny...

Chodnik sobie wybudujcie lepiej. Chyba jedna z nielicznych wiosek w okolicy, co tego jeszcze nie ma.

Naprawcie te drogę imbecyle bo zawieszenie idzie tam urwać

Pisowski imposybilizm.

Dziękuję za wiele pozytywnych ocen mojego komentarza. Cieszy to tym bardziej, że bardzo dużo osób dostrzega pozytywne zmiany po zastosowaniu natrysku emulsji i grysów bazaltowych. Jestem przekonany, że w niedługim czasie równie komfortowo jak po drodze powiatowej pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem Pierwszym będziemy jeździć po ulicy Kwiatowej czy też Budryka.

A co to jest Kurnos? I gdzie to jest?

Propaganda dała MZK-i za darmo, więc oszczedzają np na remontach dróg. Tu dadzą tam zabiorą.

Droga nie prowadzi do kościoła ani żadnego urzędu więc i remontu nie ma. Swoją drogą to PGE i KWB mogłoby sypnąć groszem na remonty dróg dojazdowych bo przecież miejscowi nie jeżdżą tak często jak pracownicy w/w zakładów.

A ktoś widział drogę przez Ławy? Naprawili od skrzyżowania z drogą zelowską do wsi i dalej utknęło. Ta droga ma ponad 30 lat a drogowcy naprawiają ją tylko "smarknięciami" w dziurę i na tym ich rola się kończy. Ostatecznie trzęsie tak, że strach jechać!

W 2006 i 2007 biegliśmy tamże maraton bełchatowski. Nikomu nie przeszkadzały wyboje....

A droga z Nowego światu ( od znaku Bełchatów) w kierunku Grocholic ( tj. Zamoście) tam jest masakra. Wiecej niz 20 na godzine nie pojedziesz bo inaczej przejedziesz 5 razy auto do remontu.... ten kawałek aż sie prosi o remont do torów, bo od torów jest ok.

ta droga jezdza przewaznie kopalniacy i elektrowianie jadac po 15 sznur samochodow i to oni marudza bo im sie autka rozsypuja tu nie chodzi o mieszkancow kurnosa cz okolicznych wsi mieszkam przy tej trasie na kurnosie i widze co sie dzieje po 15 ,,,chca sie pozabijac tak gnaja do domu ,,,,biedaki jedne ,,,,

I tak nic nie przebije drogi na Słupi. W tym roku, jak co roku był tam remont, tzn. wysypali kamyczki, które po 3 dniach się rozleciały na boki.

Ten kawałek to piekło. Jeżdżę co weekend a jak ludzie dojeżdżają do pracy np do Bełchatowa to najlepiej starym autem. :/

w PL sa nastepujace Rodzaje nawierzchni dróg i takowe wystepuja jak: MB – nawierzchnia bitumiczna BT – nawierzchnia betonowa KP – nawierzchnia z kostki prefabrykowanej KK – nawierzchnia z kostki kamiennej KL – nawierzchnia klinkierowa PB – nawierzchnia z prefabrykatów betonowych BR – nawierzchnia brukowcowa TŁ – nawierzchnia tłuczniowa ŻW – nawierzchnia żwirowa GR – nawierzchnia gruntowa naturalna (gruntu rodzimego) wiec wy siue CIESZTA ze wogole macie nawierzchnie bitumiczna czyli asfalt pastuchy jedne bo moglo byc gorzej

Wiecie tempe ****e ze w polsce jest podzial dróg na drogi autostray szybkiego ruchu krajowe, wojewodzkie, powiatowe i gminne ? wiecie ze najwiecej pieniedzy izarazem najmniej kilometrwo drog do utrzymania maja bogate gminy jak nap kleszczow albo zaradzy drog krajowych?? przyklad na terenie powiatu belchatowskiego liczba kilometrwo drog krajowych i autostrad nalezacycch do GDDKiA lodz to 46,4km przy nakladach finansowych 5 albo 10 razy wiekszych niuzm a na to piowiatow yzarzad drog w belchatowie a np Łączna długość dróg wojewódzkich w powiecie bełchatowskim to 87,5 km. a liczba kilometrow jakie mado utrzymania PZD powiat belchatow to az 354,5 km tak ponad 350 kilometrow przy kasie kilka razy mniejszej niz ma na to generalna dykrecja wojewodztwo czy gmina kleszczow iec z puastego nawet salomon nie naleje tacy jestescie madrzy to trza bylo startowac na radnych powiatu i teraz zarzadzac pajace

Kto pdpowiada w im. Starostwa ws drogi? Buhahah. Ona pojęcia nie ma o tym co pisze/mówi. Kpina

Zmora to jest też z Grocholic do Rogowca i przez Zdziechy Górne i ul. Świętojańska ul. Kwiatowa itd. itd można wyliczać bez końca

Postękalice jeszcze ...

Założę, się że gdyby doszło do generalnego remontu tej drogi, to pojawiłyby się marudy, że droga w remoncie i korki są albo objazdami trzeba jeździć.

To Monika też się na drogach zna? Toż to siok

Głosujcie dalej na Pis i Po to będziemy mieli wszędzie takie drogi.

co ty pierdolisz jakie pis czy po? taka np w powiecie belchatowskim Komisja Skarg, Wniosków i Petycji, sklad : Krzysztof Jewgiejuk (przewodniczący, Ziemia Bełchatowska ), Marek Chrzanowski (wiceprzewodniczący, Plus ) 

a po co komu ta droga ? najważniejsze żeby rowerzyści mieli gdzie jeździć i tworzyć nowe ścieżki rowerowe, to rozwinie nasz powiat, po co komu te całe auta ? piesi i rowerzyści najważniejsi emoji lewicowe kmioty...

A jechał ktoś drogą Wola Mikorska - Parzno. To jest dopiero drogą przez mękę

Zaraz obok: Parzno -Sromutka.

10 aut tam dziennie przejeżdża ? Parzno to coś kojarzę a tej drugiej wiochy już kompletnie

Syf i tyle, droga dojazdowa do kopalni i elektrowni i te moski z powiatu wola budować drogi i chodniki w polach ! 

a co mnie interesuje twoja zasrana kopalnia i elektrownia ja jako mieszkaniec powiatu belchatowskiego wole by zająć się droga powiatowa wygoda-grebociny-sromutka-krzeslow-zalesie-patoki i mam gdzies wasza nawet nie belchatowska tylko kleszczowska szczercowsko pajeczansko radomszczanska kopalnią

Tzw Trakt Napoleoński, dziury i tylko dziury , ale to chyba droga wojewódzka?

W pierwszej kolejności powinno się remontować drogo o dużym natezniu ruchu, każdy o tym wie tylko nie te moski z powiatu bełchatowskiego

Jak pan widzi proszę pana, i na drodze i w kopalni dobra zmiana.

Potwierdzam, jeżdżę tą drogą od urodzenia, ale nigdy podróż nie była tak komfortowa jak w roku obecnym. Uważam, że natrysk emulsji i grysów bazaltowych zmienił tą drogę nie do Poznania. Wierzyć się nie chce, że nikt na to nie wpadł wcześniej.

po tym natrysku i kamieniu bazaltuwym to dopiero powstaja garby jak po przejsciu stada krow co po sobie pozostawiaja placki tak kazda droga wyglada po natrysku masa , mistrzostwo swiata w lataniu drog ta metoda

Od urodzenia drogi czy twojego?....Bo czasami drogi też rodzą się w wielkich bólach głów polityków...

A ja na to jak na lato , drogi każdy se buduje ale nie Nowym Świecie bo za drogo to kosztuje.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także