Rejestracja i logowanie

Żądają likwidacji elektrowni i kopalni Bełchatów. Sąd podjął zaskakującą decyzję...

Wydarzenia 23-09-2020 Autor: Greg Foto: rafkur
96
Żądają likwidacji elektrowni i kopalni Bełchatów. Sąd podjął zaskakującą decyzję...

To pierwszy taki proces w Polsce. Fundacja ClientEarh "Prawnicy dla Ziemi" pozwała koncern PGE GiEK za szkody w środowisku. Ekolodzy domagają się zaprzestania działalności bełchatowskiej elektrowni i kopalni lub też całkowitego wyeliminowania emisji CO2. Sąd Okręgowy w Łodzi nakazał usiąść do stołu obrońcom klimatu i przedstawicielom PGE, aby rozpocząć rozmowy ugodowe i wspólnie... poszukać rozwiązań. Co na to energetyczny koncern?

Pozew przeciwko koncernowi PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, którego oddziałem jest bełchatowska elektrownia, został złożony we wrześniu 2019 roku. Fundacja ClientEart „Prawnicy dla Ziemi” domagają się w nim odejścia od spalania węgla brunatnego w 11 najstarszych blokach Elektrowni Bełchatów do 2030 roku, a w ostatnim bloku 858 MW do 2035 roku. Ekolodzy swój pozew uzasadniali tym, że podbełchatowski zakład „wielowymiarowo niszczy środowisko” nie tylko poprzez ogromną emisję dwutlenku węgla, ale również, jak argumentują, to za sprawą działalności kopalni i elektrowni, odwodniony jest cały region, który zagrożony jest pustynnieniem. Ich zdaniem, działalność zakładów doprowadza też do zanieczyszczeni gleby i powietrza.

W Sądzie Okręgowym w Łodzi doszło do pierwszej rozprawy. Jak podkreślają ekolodzy, to precedens, bo nikt wcześniej nie pozwał spółki PGE GiEK za zanieczyszczanie środowiska, żądając zaprzestania działalności kopalni i elektrowni lub też ewentualnego zainstalowania urządzeń całkowicie eliminujących emisję dwutlenku węgla. Podczas procesu każda ze stron przedstawiła swoje argumenty. Sędzia prowadząca rozprawę zaproponowała, aby strony spróbowały wypracować… kompromis i usiadły wspólnie do stołu rozmów, aby zawrzeć ugodę. Sąd dał im na to trzy miesiące.

- Z satysfakcją przyjmujemy decyzję sądu. Jesteśmy gotowi na to, żeby wspólnie z PGE GiEK rozpocząć rozmowy i wypracować rozwiązania bezpieczne dla ludzi, klimatu i środowiska. Te rozmowy muszą jednak odbywać się w duchu tego, o czym powiedział sąd: kryzys klimatyczny jest faktem i wyzwaniem dla nas wszystkich, także dla operatorów elektrowni, którzy nie mogą uciekać odpowiedzialności. A działać w kwestii klimatu musimy szybko i pilnie, co potwierdzają zarówno naukowcy, jak i obywatele – 81 proc. osób w Polsce uważa kryzys klimatyczny za bezpośrednie zagrożenie – mówi Ilona Jędrasik, kierowniczka programu Polska Energia w ClientEarth.

Co na to koncern PGE GiEK? Spółka podkreśla, że zarówno bełchatowska elektrownia, jak i pozostałe tego typu zakłady należące do PGE GiEK, działają zgodnie z przepisami prawa zarówno krajowego, jak i europejskiego, spełniając przy tym wszystkie dopuszczalne normy emisji poszczególnych substancji do atmosfery.

- Mając na uwadze dobro środowiska naturalnego, w ostatnich latach na projekty inwestycyjne związane z modernizacją Elektrowni Bełchatów oraz ochroną powietrza przeznaczyliśmy ponad 9 miliardów złotych i planujemy wydać kolejne pieniądze na ten cel – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

Energetyczny koncern zapewnia również, że będzie też przygotowany na zaostrzenie europejskich przepisów emisyjnych, które wejdą w życie w sierpniu przyszłego roku. Spółka podkreśla też, że jak wiele w ostatnich dziesięciolecia zrobiła, aby ograniczyć emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Od początku lat 90-tych aż do 2019 roku Elektrownia Bełchatów zredukowała emisję dwutlenku siarki o 93 proc., tlenków azotu o 55 proc., a pyłów o 98 proc. PGE GiEK zaznacza również, że na przestrzeni ostatniej dekady, jednostkowa emisja dwutlenku węgla powstającego ze spalania węgla brunatnego na 1 megawatogodzinę wyprodukowanej energii sukcesywnie spada.

- Taki efekt został osiągnięty dzięki wdrożeniu innowacyjnych technologii – podkreśla rzeczniczka PGE GiEK.

Jak dodaje, cała grupa kapitałowa PGE, w tym spółka PGE GiEK, do której należy Elektrownia Bełchatów, w pełni respektuje oraz „realizuje proces transformacji energetycznej w kierunku niskoemisyjnym”.

- Na terenach Kopalni i Elektrowni Bełchatów w najbliższych latach powstaną cztery farmy fotowoltaiczne i dwie farmy wiatrowe. Dodatkowo w Elektrowni Bełchatów planujemy stworzyć tzw. instalację ITPOE, która przetwarzać będzie odpady komunalne w energię elektryczną – mówi Sandra Apanasionek.

Spore nadzieje w związku z zaplanowanymi rozmowami z PGE i sądowym rozstrzygnięciem w tej sprawie wiążą sami ekolodzy.

- Ostateczne rozstrzygnięcie tej sprawy może być przełomem w polskiej transformacji energetycznej. Dla Polek i Polaków wygaszanie bloków w Elektrowni Bełchatów może być sygnałem, że ich prawo do czystego środowiska i bezpiecznej przyszłości klimatycznej jest ważniejsze niż węgiel – mówi  Monika Sadkowska, rzeczniczka ds. kampanii w ClientEarth.

Obrońcy klimatu na każdym kroku przypominają, że Elektrownia Bełchatów jest największą elektrownią węglową w Polsce i w Europie i największą elektrownią na węgiel brunatny na świecie , a tym samym największym pojedynczym emitentem gazów cieplarnianych w Europie i największą instalacją oddziałującą na klimat w Polsce. Fundacja ClientEarth wylicza, że od początku swojej działalności elektrownia wyemitowała około miliarda ton dwutlenku węgla do atmosfery, co stanowi równowartość 3-letniej emisji CO2 całej Polski. W polemice z ekologami piłeczkę odbija PGE przypominając, że bełchatowska elektrownia jest gwarantem bezpieczeństwa energetycznego Polski. Produkcja pokrywa aż 22 proc. krajowego zapotrzebowania na energię elektryczną.

- Prąd wyprodukowany w Elektrowni Bełchatów jest w stanie zaspokoić potrzeby energetyczne 11,5 miliona gospodarstw domowych – informuje koncern PGE GiEK.

komentarze (96)
Dodaj komentarz

Czy ludzie z ClientEarth używają samochodów? Jesli tak, to mnie trują I ja sobie nie życzę.

Może zieloni porozmawiają też z pracownikami?

Wszyscy w Bełchatowie będziemy żyć kilka lat krócej przez trucicieli kopalnie i elektrownię

Do Warszawy się przeprowadź, albo do łodzi gdzie elektrociepłownie są w środku miasta.

Wyprowadź się najlepiej do niemiec

Opad z kominów zaczyna sie dopiero 20km od elektrowni

A nie można by w dwutlenku węgla pensji wypłacać górnikom?

Pewnie, że można, gdyby nie dwutlenek węgla to życia na ziemi by nie było jakby ktoś się uczył biologii to by wiedział, ale bez energii to palcem do tyłka nie traficie, taką jest prawda

PGE powinno wygasić piece, zamknąć kopalnie i wyłączyć prąd. Potem podać z imienia i nazwiska osoby, które się do tego przyczyniły, myślę, że wszyscy im podziękują za możliwość ekologicznego ogrzewania mieszkań, domów i innych tego typu rzeczy. Najbardziej z efektu braku prądu, będzie zadowolona młodzież. A tak naprawdę to zobaczmy co się dzieje u naszych zachodnich sąsiadów już się cieszą, że będą mieli komu sprzedać swój prąd produkowany defacto z węgla. Nie wiem śniadania się, czy płakać.

W elektrowni są osoby zakażone covid a tu jak zwykle cisza i nic nie wiedzą.

Siemka wieśniaki (bo tak mówi o was ta od żubrów) Wiecie że przyszła tu zaorać to co budowaliście przez kilkadziesiąt lat. Na otarcie łez zostawi wam elektrownie opalaną śmieciami (pewnie będą zwozić z całej Europy) tak żeby było eko, bo ten węgiel to straszny syf. Tylko nie liczcie na jakieś poważne stanowiska w tej eko spalarni. Zarządzać tym trucicielem będą z innego miejsca - kto normalny by wdychał ten syf. Na koniec pytanie do dzielnych związkowców, czy ta leśna ******** już was kupiła ? Chyba tak, bo siedzicie jak burki na smyczy w kagańcu i patrzycie jak ktoś niszczy wasz region.

Sasin do dymisji - zgadnijcie kto poleci zaraz po nim ? emoji emoji emoji

Jakie porządki z pieluchowcami czy od milczanowskiej ? Nikogo zwalniać nie będą. Przyjęć nie ma ale swoich przyjmują na potęgę. Przejrzyjcie na oczy.

Elektrownia to największy truciciel w Europie dawno już powinna być zamknięta

Masz rację, powinni wyłączyć prąd, a w domach zamontować prądnice od rowerów i ****ować. Pozdrawiam

Słowo pocałować jest niedopuszczalne. Gejować na rowerze?

Czy to prawda, że główny donosiciel dostał stanowisko, za pranie gaci pewnej starszej pani.

Pani Prezes przyspieszać porządki w suponie bo tam totalna bryndza i rozliczać za nieróbstwo i niegospodarność. Sprawdzić zakupy, zamówienia, podnajmy.

O sulmierzycka menda, zwana potocznie dycha wypisuje głupoty. Jak się ten Pan dowie znowu będą łzy.

Pani Prezes przyspieszać porządki w spółkach bo tam totalna bryndza i rozliczać za nieróbstwo i niegospodarność. Sprawdzić zakupy, zamówienia, podnajmy.

Zgodnie z polityką klimatyczna od 2008 roku - pieniądze za CO2 trafiały do Funduszu Ochrony Środowiska. Mielismy czas w tym PGE aby 30% energii było wytwarzane z OZE. Pieniadze z Funduszu zgodnie ze statutem powinny być przeznaczane na budowę OZE i np. Elektrowni Atomowej. PiSowscy złodzieje pieniądze z FOSu rozkradli a teraz drą mordę że unia niedobra. Tak właśnie działa PiSowska ruska agentura realizująca program "Polska w ruinie" . Wystarczyło mieć 30% z OZE i żadnych kar PGE by nie płaciło. Tyle w temacie.

Na Śląsku szanowny pan Ziętek powiedział, że górnicy łaskawie zrezygnują że strajków jak zostaną im zaproponowane równorzędne stanowiska pracy. Czyli co? Trzynastka, czternastka, Barbórka, ekwiwalent, wiek emerytalny, przelicznik 1,8 emerytury. Tego gość jest oderwany od rzeczywistości.

Najbardziej minusuja misiewicze, bo nie będzie czego doić jak pozamykają to wszystko. Ci od Pieluchy na czele bo ich najwięcej. Na przodku Dycha z Sulmierzyc.

Zdrowie ludzi i zdrowy rozsądek nakazują zamknac kopalnie i elektrownie i to natychmiast

Niech ruskim wylaczaja przemysl weglowy no oni dymia najwiecej

Rosja ma 21% energii z elektrowni wodnych 15% z elektrowni atomowych, 5% z OZE. Na dzień dzisiejszy spełnia wymogi klimatyczne jakie pozostałe kraje na świecie muszą spełnić do roku 2040. Źródło danych Wikipedia.

też masz co czytać... ..sdiełano w maskwie

Elektrownia produkuje więcej rtęci niż cały hiszpański przemysl trzeba ją i kopalnie jak najszybciej zamknąć

Sebix...zajmij się Karyną... emoji emoji

I tak wygaszą i tak. Nikt już tego nie zatrzyma . Teraz tylko parę lat artykułów od DD pełnych nadziei. Związki robią strajki pod pustymi budynkami w wakacje. Następny sprzeciw we ferie w stolicy i postój na Orlenie w drodze powrotnej aby wrócić nachlanym.

W Niemczech też złożyli taki pozew ? W krajach takich jak Indie, USA, Chiny gdzie emisja Co2 liczona jest w milionach ton (w PL 400 tys ) też walczą o zerową emisję dwutlenku ?? Tylko Polska przeszkadza eko-wyznawcom

Po co maja Portal

Tak. Przytakiwac tym zielonym palantom I robić swoje.

na Sląsku postraszyli strajkiem i już rzad sie wystraszył.rozmowy trwają i górnicy twardo obstają przy swoim.a nasi co na to?

Nie przejmujcie się.. jeszcze z 3 lata i ekolodzy wezmą się za samochody elektryczne i będą szukali odpowiedzi ile w nich ekologii i ile dla środowiska złego robi utylizacja zużytych akumulatorów wywożonych na pustynie bo nie ma co z nimi zrobić.. więc od PGE się odpier... może wkońcu darmozjady co dnia uczciwie nie przepracowali..

Ekolodzy! Przyjechaliscie na rozprawę rowerem czy jakimś srodkiem transportu, który nie emituje smogu? Jeśli to było jakimś elektrykiem to czerpiecie i tak prąd od PGE, bo wątpię że macie zasilanie z paneli słonecznych. Jeśli przyjechaliscie autem to też zatruwacie środowisko. Dla mnie wszyscy ekolodzy to niech zobaczą na samych siebie, a cztery litery zawracaja w sądach. Moim zdaniem jeśli znowu, któreś z tych "grinpisow" wejdą/wtargną na teren ElB czy KWB to powinno się do nich strzelać bez ostrzeżenia.

Pewnie niemieckimi dieslami ekologicznymi.

Strategiczny koncern i taka farsa hmm ciekawe. Ekolodzy są tacy , że jak szambo wylewało się do Wisły to nie było nikogo .Pachnie mi tu propagandą . Dziwi mnie fakt że rząd nie zrobi porządku z nimi tak jak w Niemczech czy Rosji .Czemu nie ma ich tam gdzie powinni być a czemu pojawiają się tam gdzie UE stara się dołożyć swoje dwa grosze i zyskać na tym . Zastanawialiście się nad tym czy tylko będziecie pisać to co wyczytacie .Polska i tak jest już na wykończeniu .Będziecie płacić wyższe ceny czy to za energię czy za żywność .Ekologia w dzisiejszych czasach polega na opłacaniu pajacy którzy będą brudzić a Janusze bedą się temu przyglądać

Zamykamy i jesteśmy radośni.

Ja to się kur....dziwie. Każdy narzeka, ze ekolodzy, ze PGE nic nie robi, ze związki mydła oczy. A ja się pytam dlaczego Wy pracownicy całego Rogowca nie weźmiecie spraw w swoje ręce, bez związków, z przywódcą z własnego otoczenia bo nie wierze ze takich osób wśród Was nie ma i pokażecie gdzie to całe Green czy Clean macie. Zatrzymać produkcje, spuścić wpierdol zielonym niech idą czynić dobro do swoich darczyńców a nas niech zostawia w spokoju. Amen

A tym wszystkim z regionu którzy są przeciwni i tak boja się o ekologię odłączyć energię... niech korzystają sobie z ogniw fotowoltanicznych dających energię w nocy i wiatraków które produkują prąd podczas przewietrzenia pogody. A jak nie będzie jeszcze pasowało to kołowrotek jak chomikom i niech napuerdala... na zmiane aby reszta rodziny mogła przy żarówce siedzieć. Masakra jakie z Was są tempe strzały

Teraz PGE musi zapłacić pod stołem ekologom to ekolodzy ustąpią.

Związki to się nadają na taczke i wywieść dziadow wszystkich.

Związki zawodowe do boju póki jeszcze jest czym postraszyć !!! Póki jest co wyłączyć !!! Póki węgiel potrzebny !!!

Trzeba kopalie i elektrownie zamknąć jak najszybciej to truciciele.Ekolodzy mają rację

Adaś, zjedz snikersa! Nie jesteś sobą!

Lepiej zjeść snikersa, niż pić żubrówkę i mieć pidlaską słomę w butach.

tak tylko dla przypomnienia Polska jest na 5 miejscu w UE pod względem emisji CO2 a pierwsi Niemcy emitują ponad dwukrotnie więcej od nas

W doopie byłes i goowno widziałeś. Niemiecka gospodarka jest najwieksza w Europie i ośmio krotnie większa od polskiej. Liczy się % , Niemcy mają tylko 36% energii z węgla. Aby nie płacić kar trzeba mieć nie więcej niż 70% energii z węgla. Niemcy mogą sobie postawić dwie elektrownie jak w Bełchatowie i nadal nie będą płacić kar. Był czas od 2008 roku żeby spełnić 30% czystej energii a le bada PiSowska na spółkę z Szyszko i Rydzykiem rozkradła pieniądze z Funduszu Ochrony Środowiska

A kto rządził od 2008 roku czyli Ty jesteś z tej bandy

Światły człowieku. Powiedz czym grzeją się Niemcy jak nie ma słońca i wiatru? Ano odpalają wszystkie węglowki jakie mają, do tego atom i gaz. To 36% to jest srednia za rok. Przez cały rok elektrownie konwencjonalne i tak muszą być w gotowości. Bo energii musi być w sieci tyle ile potrzeba, nie więcej, nie mniej. Inaczej mamy blackout. P.S. Pewnie jeździsz z lawetą do Niemiec I llzobaczyłeś trochę świata..

Ci cali ekolodzy myślą, że można wygasić tak wielką elektrownię w jednym momencie?

To może na tydzień wyłączyć ekologom prąd i zobaczymy jak będą funkcjonować.

Na tydzień to trochę mało bo nie zdążą się ogarnąć A myć i gotować też nie muszą. Proponuję 1 miesiąc i zobaczymy jakie ufo wyjdzie z domów.

Mają własny panel.

Nie muszą żądać, Złoczew nie ruszy, węgiel na Chabielicach się kończy to kopalnia sama się zamknie.....

A smieci które maja być przywiezione i spalone z niemiec za zgodą naszych rzadzacych nie będzie przeszkadzał ekologom???raczej nie bo to miemieckie smieci wiec pewnie inaczej śmierdzą ekologów nie przeszkadzają???ja się tylko pytam gdzie są nasi posłowie senator czemu nic nie działają bo ki czort my ich wybrali

Dokladnie tak, gdzie sa ekolodzy i czemu nie naglasniaja sprawy "śmieci" w zgierzu pozostalosciach Borysewa...

Nagłaśniają. Prezes Zawada trochę się pospieszył z podpalaniem składowiska śmieci. Mógł trochę poczekać i palić je legalnie w Bełchatowie a teraz siedzi. Widocznie milion rocznie było za mało...

No to koleżka pieluchowcow, nauczył ich śmieciowego fachu.

Hmmm chyba ty będziesz siedział za pomówienie.

Za co??? Ale mnie ubawiłeś! Zawada był szefem Pis w Bogatyni, bierny, mierny ale wierny, to dali mu fuchę w PGE. Wyszedł za kaucją 300 tysięcy złotych. Dla niego grosze. Sprawa w toku. Ma też zarzuty za imprezkę z Misiewiczem. Chłopaki dali w palnik i na rozmowie o pracę domagali się loda. Wartości Pis pełną gębą. Rodzina na swoim jest najważniejsza!

Oskarżyłem kogoś o podpalenie składowiska, napisałeś że siedzi - jedno i drugie to kłamstwo. O jej naprawdę pisałeś z domu lub prywatnej komórki emoji

Ale serio z domowego kompa pisałeś emoji emoji emoji

Oczywiście TY tam byłeś i tego loda robiłeś.

Tak to prawda impreza odbyła się w Sport Hotelu a wiele dzoewczyn dostało propozycje pracy za sex, Od Misia

Ci, którzy zwożą śmieci mówią, żeby ekolodzy zajęli się Bełchatowem. Solidarność trucicieli.

Proszę odciąć NATYCHMIASTOWO prąd fundacji ClientEarth bo po co im elektrownia i po co im prąd??? Niech siedzą przy świeczkach jak są tacy "EKO" Sk.urwy.syny pie.rdolone opłacane przez Angele chcą zniszczyć ten kraj, a wy.pierda.lać skąd rzeście przyszli!

To są jakieś kpiny podaje się ,że elektrownia wyemitowała od początku swojej działalności około miliarda ton dwutlenku węgla do atmosfery. Fundacja Client Earh "Prawnicy dla ziemi"przekracza swoje kompetencje.Nie może taki twór jak Fundacja decydować o naszej ekonomii podając wyliczenia z kosmosu ha ha ha od początku swojej działalności.Jesteśmy SUWERENNYM Państwem i musimy być traktowani na równi np. z naszymi sąsiadami co do emisji. To,że Elektrownia się kończy z braku zasobów nie znaczy ,że powinna być zamknięta już,decyzja należy do ekonomistów .Wolność Tomku w swoim domku.

Jeden Polak a reszta zagranica. Wzruszająca ta troska zagranicznych ludzi o polski węgiel i elektrownie. https://krs-pobierz.pl/fundacja-clientearth-prawnicy-dla-ziemi-i265475

Ekolodzy! W Warszawie płynie Czajka! W mieście Pana Trzaskowsk iego! I co wy na to? Tak musi być?

Mar mar . Pozdro dla spawacza który robi na terenie PGE za nierobów z elB

Czajkę podpisał i rozpoczął budowę Kaczyński Lech. Więc diuczcsue tłuku. Bo cie z Antkiem w jednej celi zamkną. I na brzuchu nie...

Golą polaków równo. Najgorzej, że wykształciuchy takie nieświadome...i na nich przyjdzie czas

Soty mam w d...e jakies krytyczne uwagi i zastraszania.Nie po to w na pocztątku 90 r strajkowalismy zrobiliśmy miejsc pracy aby teraz jakieś nieroby ekologiczne zamykamy co budowały pokolenia zero dogadywania się z bandą oszołomów na garnuszku sztabów Ameryka , ruskie mają to gdzieś a Polski rząd dla kasy wszystko zlikwiduje.

Ci pseudoekolodzy niech najlepiej pochwalą się jakimi autami jeżdżą i jakich nowinek technologicznych używają bo skoro są tacy och ach ech ekologiczni to nie powinien żaden z nich używać smartfonów, światła, lodówek i etc.

O już zaczęli pisać ci co im matka elektrownia i kopalnia życie uratowała. Nic innego nie potrafią i będą się trzymać jak mamusiowej kiecy. Niech wracaj do swoich wiosek

To misiewicze z PiS doprowadziły zakłady do kryzysu, no, no, brawo posłanki.

A ty co ? Dalej liżesz dupę żubrów.

W Bełchatowie powinno być wolno do woli dymić z najstarszych diesli i palić śmieciami w piecach. I tak nie czuć.

A ja żądam likwidacji ekologów zaprzestania ich działalności elektrowni lub też całkowitego wyeliminowania emisji z ich debilnuych szkodliwych dla Polski i Polaków postulatów! 81% proszep ani chyba u was na sqocie robiliście te sondaże ja myale ze popiera was max 15% ludzi a w belchatowie to max 5% a nie 81% zadam likwidacji waszej zbrodniczej organizacji

Niech najpierw u ruskich polikwiduja to my tez zlikwidujemy. Niech jada do Rosji...

Weźcie do negocjacji ze strony PGE tak z 20 chłopa z kopalni i elektrowni, po przynajmniej 100 kg każdy, co biorą na klatę 120 kg i ze 40 na biceps i niech negocjują. Bo jak na razie to "ekolodzy" wspólnie z prawym i sprawiedliwym rządem i całym PGE realizują po cichu niemiecką politykę energetyczną.

Drobne włókniarki z Łodzi dały sobie radę jak im pozamykali zakłady, a nasze twarde chłopy pochlipują, że koniec świata. Twardzieli tu nie ma.

Niech sie wezma pierw za likwidacje elektrowni w chinach a pozniej bedzie mozna porozmawiac o klimacie i elektrowni Belchatow

Nie czytasz gazet? Chiny podały swój termin osiągnięcia neutralności, wyprzedzili i zostawili nas z tyłu z tym całym złomowiskiem.

Nie, nie czytam gazet. Jestem za ekologia i wole nie napedzac biznesu papierniczego, stop wycinki drzew, niech zyja korniki! Korniki ponad ludzmi!

Tylko na razie będą zwiększać emisję CO2 do 2030 roku.

Fundacja ClientEarh "Prawnicy dla Ziemi" to serki homogenizowane z tęczową flagą

pisz po prostu PEDAŁY które nigdy nie przepracowały uczciwie ani jednego dnia w życiu

strony "usiadły wspólnie do stołu rozmów" przy zgaszonym świetle, w nieogrzewanym pomieszczeniu, zero telefonów i zero laptopów, no może jeden drewniany ołówek i skrawek papieru nie pić wody z plastikowych butelek, wiadro z czarną kawą zbożową po takiej naradzie dać znać

Kasa, kasa, kasa.. Na rozsądek tutaj nie ma miejsca. Poza zapaleńcami którzy odwalają brudną robotę to są cyniczni biznesmeni. Skończy się na tym że elektrownia przekaże jakąś sumkę na jakąś fundację.. pieniądze nie śmierdzą.. nawet te ze spalonego węgla.

Jesteśmy gotowi, służymy numerami kont emoji .

co z umową na linii Akademia GKS - PGE ? Może redakcja interweniuje w tej kluczowej sprawie?

Wygasła !

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także