Rejestracja i logowanie

Muzeum Regionalne wystawia pracę Małgorzaty Podrackiej. Wernisaż już za nami [FOTO]

Kultura i Edukacja 24-02-2020 Autor: Emste Foto: facebook/ Miasto Bełchatów
1

Czterdzieści lat twórczej pracy – tak wystawę swoich prac w Muzeum Regionalnym komentuje artystka, Małgorzata Podracka. Kilkadziesiąt obrazów, przedstawiających różne techniki malarskie można oglądać do 19 kwietnia, w ramach wystawy malarskiej "Retrospektywa – Teraźniejszość".

Artystka, której prace wystawiono ostatnio w Muzeum Regionalnym, Małgorzata Podracka to absolwentka Państwowego Liceum Szkół Plastycznych w Łodzi, a także Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Malarstwem oraz scenografią zajmuje się już od kilkudziesięciu lat. Prace miała już okazję prezentować zarówno w Polsce, jak i zagranicą, a na swoim koncie posiada liczne wojewódzkie nagrody. Jak została artystką?

- Miałam zaledwie czternaście lat, pani profesor Gawrysiak powiedziała do mnie: „Małgośka, ty w życiu będziesz dobrą malarką”. Nie żebym przejęła się bardzo, ale słowa te stały się dla mnie ważne. Niosły mnie one przez długie lata, wytyczały mi szlak. Malarstwo stało się rodzajem potrzeby, obowiązku, konieczności. Towarzyszy mi przez całe życie – wspomina Małgorzata Podracka.

komentarze (1)
Dodaj komentarz

Jak dla mnie za dużo zielonego i chociaż jest to kolor uspokajający, to nie zauważyłem w tych pracach rzednego, poza ekologicznym, przesłania.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także