Rejestracja i logowanie

Ukradł ponad 2 tysiące litrów paliwa. Wymyślił prosty i skuteczny sposób, ale...

Region 30-10-2019 Autor: agula Foto: KMP Piotrków Trybunalski
2
Ukradł ponad 2 tysiące litrów paliwa. Wymyślił prosty i skuteczny sposób, ale...

W miniony poniedziałek Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który przez ostatni miesiąc kradł olej napędowy ze stacji paliw na terenie województwa łódzkiego. Łącznie jego łupem padło ponad 2 tysiące litrów paliwa warte około 10 tysięcy złotych. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

28 października piotrkowscy funkcjonariusze udali się do jednego z mieszkań na ul. Wyzwolenia w Piotrkowie Trybunalskim, ponieważ z ich ustaleń wynikało, że może tam przebywać mężczyzna odpowiedzialny za kradzieże oleju napędowego. 26-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego zatrzymano, a mundurowi zaczęli analizować zebrany materiał dowodowy. 


Ze wstępnych ustaleń wynika, że podejrzany działał zawsze w ten sam sposób. Za każdym razem podjeżdżał do dystrybutora, tankował paliwo do pojemnego zbiornika ukrytego w dostawczym renault i nie płacąc uciekał z terenu stacji. 

- Posługiwał się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi a naklejkę z rzeczywistym numerem pojazdu znajdującą się na przedniej szybie zakrywał kartką papieru - czytamy na oficjalnej stronie KMP w Piotrkowie Trybunalskim.


Podobnie było 17 października, kiedy to ukradł 900 litrów paliwa na jednej ze stacji paliw na terenie powiatu piotrkowskiego. Pracownik koncernu w ostatniej chwili zerwał kartkę, która zakrywała naklejkę z numerami rejestracyjnymi. Okazało się, że była to faktura, dzięki której kryminalni mogli szybko dotrzeć do złodzieja. Sprawca zapewne chcąc odsunąć od siebie podejrzenia podpisał umowę najmu swojego renault z przypadkową osobą. Mimo wszystko, dzięki nagraniom z monitoringu policjantom udało się schwytać 26-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

PRZY TYCH CENACH PALIWA TO DOPIERO POCZĄTEK emoji ZACHCIAŁO SIĘ PIS-U TO MACIE !!

Polak potrafi znaleźć sposób na łatwy zarobek.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także