Rejestracja i logowanie

Kradzione porsche rozbite na ogrodzeniu. Kierowcę tropili policjanci, psy i śmigłowiec z kamerą termowizyjną

Region 17-12-2019 Autor: Emste Foto: KPP Radomsko
16
Kradzione porsche rozbite na ogrodzeniu. Kierowcę tropili policjanci, psy i śmigłowiec z kamerą termowizyjną

Akcja rodem z gier komputerowych rozegrała się w piątek, 13 grudnia na drogach powiatu radomszczańskiego. Rozbite porsche, uciekający przez las podejrzany, policjanci z kilku powiatów zaangażowani w pościg w asyście psów tropiących, a do tego helikopter przeczesujący teren kamerą termowizyjną. Trudno uwierzyć, że mimo takiego zaangażowania mundurowych, zbiegowi udało się uciec.

Zgłoszenie o podejrzanym porsche policjanci odebrali w piątek, 13 grudnia około godziny 15:00. Pojawiło się przypuszczenie, że poruszający się od strony Częstochowy pojazd może być kradziony – zgadzał się bowiem z opisem skradzionego za granicami Polski pojazdu. Jedynym elementem, który nie pasował do policyjnej układanki były tablice rejestracyjne.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli próbę zatrzymania podejrzanego kierowcy, ten jednak nie miał zamiaru poddać się kontroli. Policjanci rozpoczęli więc pościg po DK 91 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Po przejechaniu około 10 kilometrów, kierujący porsche zjechał w drogę gminną i kierował się w stronę miejscowości Piaszczyce. Ostatecznie nie zapanował jednak nad samochodem i zjechał na prawe pobocze, po czym uderzył w betonowy przepust i wpadł na teren posesji, niszcząc przy tym ogrodzenie.

Nie był to jednak koniec pościgu, mężczyzna podjął bowiem pieszą próbę ucieczki – jak się okazało, udaną. Wbiegł bowiem do lasu, gdzie policjanci stracili go z oczu.

W akcję pościgu zaangażowano funkcjonariuszy z Radomska, Łodzi i Piotrkowa. Mimo dokładnego przeczesania terenu lasu, wykorzystania śmigłowca z kamerą termowizyjną oraz specjalnie przeszkolonego psa policyjnego, nie udało się znaleźć zbiega. Policja informuje, że najprawdopodobniej dostał się on do DK 91, skąd został przez kogoś odebrany.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

bardziej zniszczone auta naprawiałem i sprzedawałem. Dwa tygodnie na warsztacie i będzie jak igła ponaciąga się, a nawet jak będzie trochę ściągać to powietrza w kole upuszczę i pójdzie jak po szynach.

Bardzo dobrze że uciekł. Lubię jak sie udaje innym a nie tylko sukces policji

Taaa, akcja jak z amerykańskiego kina akcji tylko nasi funkcjonariusze jak z czeskiej komedii (Jak zawsze) Ktoś powinien zrobić program z cyklu "takie rzeczy tylko w Pl"????

Przyjechali fure obejrzeć a nie biegać po lesie. Niemiec się cieszy ,że ukradli ,a tu masz... rozbite auto ,przez kogo ? ,nie wiadomo ,a dlaczego rozbite? ,przez psy ,bo goniły ????????????

Ludzie poprostu nie liczą się z pieniędzmi . Ja o takiej Porsche zawsze marzyłem , tu ktoś ją tak rozpierdolił . 

Chętnie odkupie kilka części. emoji

Jedno słowo ciśnie się na usta... AMATORZY i PATAŁACHY...

Ciekawe, czy z podobnym zaangażowaniem policja szukałaby kradzionego seicento? emoji

za mała wartość seicento, słaby wynik byłby za odzyskane mienie, a tak szczerze to dla jednego seicento to tak, jak dla drugiego ów Porsche. Fachowiec musiał kraść, taka prawda, nie na miarę naszych milicjantów.

Pewnie nie szukali by aż tak ze względu na niską szkodliwość czynu ????

Czy wasz portal już nie ma innych informacji z bełchatowa że szuka sensacji i wyświetleń na inne miasta? Zmiecie nazwę na dzień dobry województwo łódzkie

I bardzo dobrze że udało mu się uciec.

teraz bylo w tvn, koles z bentleya zrobil dzisaj cos podobnego

dlatego niemam porshe wole rower

Oj tam oj tam się wyklepie, sprzeda i pienionzki przeznaczy na polską policję

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także