Rejestracja i logowanie

Wjechał na ulicę 80-tonowym pojazdem. Przedsiębiorca zapłaci gigantyczny mandat

Region 28-01-2020 Autor: Emste Foto: WITD
19
Wjechał na ulicę 80-tonowym pojazdem. Przedsiębiorca zapłaci gigantyczny mandat

Ponad dwukrotnie dopuszczalną wagę przekraczał żuraw, który w Piotrkowie Trybunalskim. skontrolowała łódzka Inspekcja Transportu Drogowego. Inspektorzy wydali zakaz dalszego poruszania się pojazdem, a przedsiębiorcy, którzy realizowali przewóz muszą zapłacić aż 15 tys. zł mandatu. 

 

Zatrzymany 27 stycznia na ul. Rakowskiej w Piotrkowie Trybunalskim żuraw był za długi o 6 metrów i za szeroki prawie o półtora metra. Dodatkowo, zamiast dozwolonych 32 ton ważył aż 79. Pojazd zatrzymali do kontroli patrolujący miasto inspektorzy z łódzkiego WITD, którzy ukarali właściciela pojazdu mandatem w wysokości 15 tys. zł

- Inspektorzy odnotowali rażące przekroczenie norm. Zamiast dopuszczalnych 32 ton, pojazd ważył ponad 79 tony, zatem normy przekroczono o blisko 150%. Kierowca nie posiadał zezwolenia właściwej kategorii na przejazd tym pojazdem nienormatywnym po drodze publicznej. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy, żuraw skierowano na parking strzeżony – informuje WITD.

komentarze (19)
Dodaj komentarz

Redaktorze tego artykułu EMSTE! Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Dlaczego nie potrafisz zwyczajnie skopiować tekstu? Przecież sam go nie napisałeś. Przecież nawet tam nie byłeś. Zrozum, że ktoś kto to czyta chciałby rzetelne informacje. Dźwig był za szeroki o prawie półtora metra? To ile on miał szerokości? Rozumiem dlaczego nie masz odwagi pisać pod własnym nazwiskiem, wstyd nie pozwala. Piszesz bzdury redaktorze! Przedsiębiorca nie musi zapłacić 15 tys. zł, tylko wszczęto wobec niego postępowanie administracyjne. Co ma znaczyć tytuł: " Wjechał na ulicę...."? Może chodziło o "Wyjechał na drogi....."? Czy pan redaktor zna zastosowanie znaków interpunkcji? Wstyd.

Pewnie nie raz ,nie dwa się udawało. Ryzyko wpisane w koszta. A w alternatywach 4 Kotek jeździł po Warszawie dzwigiem i było dobrze. Stare dobre czasy :-)

To jest ddbelchatow czy piotrkow Co mnie obchodzi piotrkow Lepiej byscie napisali co sie w Naszym Miescie Dzieje pozdrawiam

Cfuj cie to obchodzi! Mnie na przykład interesuje co się dzieje w innych okolicach. A twoje żale mnie koło cfuja latają!

Bardzo dobrze, jak mu było szkoda na załatwienie pozwoleń i na pilota niech płaci. Myślę jednak że kierowca wykonywał polecenie i nie miał nic do gadania ale właściciela firmy, dźwigu niech płaci, bo to jest tak a może się uda, cwaniaki jedne. Kolega który stwierdził że on jedzie tylko 60 /h nie daje sobie sprawy chyba jak z tych 60/h taka masa hamuje, jakie ma skrajnie oczywiście przekroczone, zachodzenie w zakrętach i cała masa innych czynników. Niech się cieszy że tylko 15 tys dostał, w moim mniemaniu powinien dostać minimum 25tys w przypadku pyskówki jeszcze więcej i konkretną kontrolą do tego taka na kilka godzin.

Ja prdl... niech sie czepia wlasnego wacka ze za dlugi za szeroki za ciezki a jak taki dzwig ma sie przemieszczac moze ma frunac ?? Prosze Was przeciez to jedzie 60 km/h niech sie czepia tego co pptrzwba a nie tego co nie

Tu nie chodzi o jego prędkość tylko o masę. A ty później jako kierowca ciężarówki wyzywasz na drogi z koleinami i pewnie wszystko wina drogowców, że nie naprawiają dróg. Jak by każdy ponadgabarytowy przejazd miał wykupione zezwolenie, to z tej kasy można by naprawiać szkody jakie wyrządzi.

DDPJOTRKUW

rowerem by jechal to by niemial problemuw

Zapraszam inspekcję na teren KWB te kopalniane trupy ciągniki bez świateł lub tak brudnym ze ich nie widac i dźwigi latają z obciażnikami non stop bez zezwoleń droga Rogowiec - Chabielice szykował by się zarobek lekko ponad 100 tyś.

To nie są drogi zewnętrzne tylko drogi należące do kopalni więc wielki Ch u j ci do tego!

To są drogi wewnętrzne KWB, więc nic ci do tego, konfidencieemoji

Tak zwłaszcza ta gdzie rozwalił się traktor w kierunku s8

Od kiedy droga Rogowiec-Chabielice to droga wewnętrzna?

Od zawsze.

Gumno prawda zobacz znaki wielki znafco emoji

15000 to prawie tyle co za zagazowanie prostytutki z ulicy lipowej

Po zdjęciach słabo widać, od 6 do 8 osi ma emoji)

Ktoś z mózgiem, pozdro

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także