Rejestracja i logowanie

Czy do obsługi KPiR wystarczy program darmowy?

Rozmaitości 15-04-2020 Autor: materiał partnera
0

Rynek programów księgowych w Polsce jest duży. Można na nim znaleźć drogie, rozbudowane serwisy dedykowane dla księgowych, ale są też bezpłatne platformy. Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że podstawowa obsługa Książki Przychodów i Rozchodów nie wymaga specjalistycznych umiejętności i można to robić samemu w oparciu o dostępne na rynku platformy. Czy rzeczywiście warto oszczędzać na księgowości. Czy obsługa KPiR – program darmowy często daje taką możliwość – jest na tyle łatwa i intuicyjna, że można to robić samemu?

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów – program zrobi wszystko za nas

Oczywiście biorąc pod uwagę podstawowe rozliczenia Księga Przychodów i Rozchodów nie jest bardzo skomplikowana. Są przedsiębiorcy, którzy sami rozliczają swoją KPiR – program darmowy w zupełności im do tego wystarcza. Co więcej ich rozliczenia są poprawne i akceptowalne przez Urząd Skarbowy. Wielu z nich korzysta z nowych technologii, które oferują intuicyjne rozwiązania dostosowane do umiejętności przedsiębiorców.

2.png

Przykładem może być program do księgowości Taxomatic. Może w nim być rozliczana podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów – program dostosowany jest także do pełnej księgowości. Dzięki technologii online, którą wykorzystuje, może być obsługiwany na każdym urządzeniu z dostępem do Internetu – nie tylko na komputerze, ale też na laptopie, tablecie, a nawet na smartfonie. Jest intuicyjny i dostosowany do umiejętności przedsiębiorcy, który samodzielnie może wprowadzać wystawione faktury. Dodatkowo umożliwia także wystawianie faktur naszej firmy.

KPiR – program darmowy nie do końca darmowy

Oczywiście każdy przedsiębiorca może spróbować swoich sił w księgowości. Polskie prawo nie narzuca obowiązku posiadania księgowej albo biura rachunkowego. Ważne jest jedno – rozliczenia muszą być poprawne i prowadzone z zachowaniem obowiązujących terminów.

Dlatego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie księgowości we własnym zakresie. Wybieramy KPiR, program darmowy, wprowadzamy dokumenty, otrzymujemy podatek, który płacimy zgodnie z terminem… Co w tym trudnego? Niestety pamiętajmy, że polskie prawo dość często się zmienia. Każda zmiana może wymuszać na nas inne zachowanie, dodatkowe wyliczenia, zmianę stawek podatkowych itd. Oczywiście możemy powiedzieć: regularnie i uczciwie prowadzę KPiR, program darmowy gwarantował mi rozliczenia – błędy to nie moja wina. Niestety – to my odpowiadamy przed urzędnikami.

Poza tym pamiętajmy o jednym – zdarza się, że program darmowy oferuje aktualizacje, ale płatne.

3.png

To niestety pułapka, w którą bardzo często wpadają przedsiębiorcy. Wybierają do KPiR program darmowy, ale potem muszą płacić za dostosowanie go do obowiązującego prawa. Bez tego staje się on bezużyteczny…

Dlatego wybierając do KPiR program darmowy zawsze należy sprawdzić jak drogie są aktualizacje. To właśnie one często stanowią realny koszt takiego oprogramowania, który jest wkalkulowany w marketingową akcję: KPiR program darmowy tylko u nas!

Przykładem rozwiązania, gdzie aktualizacje są bezpłatne, a do tego automatyczne (czyli bez konieczności udziału informatyka) jest wspomniany już program do księgowości Taxomatic. Dzięki niemu przedsiębiorca może spróbować rozliczać się samemu.

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów – program to nie wszystko

Dodajmy jednak, że wymusza to na przedsiębiorcy dodatkowe obowiązki. Chodzi m.in. o pilnowanie rozliczeń, sprawdzanie poprawności wprowadzanych dokumentów, śledzenie nowych interpretacji prawnych… Niestety może się okazać, że liczba dodatkowych obowiązków stanie się uciążliwa, a w skrajnych przypadkach może być zbyt absorbująca. Pamiętajmy – podstawowym zadaniem przedsiębiorcy jest troska o firmę. Może lepiej powierzyć obsługę księgowej…

W tym przypadku też można wykorzystać atuty programu do księgowości Taxomatic. Żeby przenieść obsługę firmy do księgowej nie trzeba zawozić dokumentów, przepisywać rozliczeń itp. Wystarczy podać maila księgowej w programie. Automatycznie otrzyma ona pełen dostęp do naszej firmy.

4.png

Ze względu na trudną sytuację gospodarczą w Polsce, Taxomatic przygotował swoją tarczę antykryzysową dla obecnych i nowych klientów. Program będzie dostępny za 0 zł przez 6 miesięcy.

Jak skorzystać z promocji?

  1. Wyślij maila na tarcza@taxomatic.pl.
  2. Otrzymasz kod rabatowy.
  3. Podczas płatności za pakiet wpisz kod - przedłuży ważność Twojego konta o 6 miesięcy.
  4. To wszystko :) 
Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także