Rejestracja i logowanie

Piotrkowianin Mateusz Bernatek wicemistrzem świata w zapasach

Sport 23-08-2017 Autor: mj-s Foto: Polski Związek Zapaśniczy/facebook
0
Piotrkowianin Mateusz Bernatek wicemistrzem świata w zapasach

Zawodnik AKS Piotrków Trybunalski, Mateusz Bernatek srebnym medalistą zapaśniczych mistrzostw świata w stylu klasycznym. W finale kategorii 66 kg przegrał z Koreańczykiem Ryu Hansu 1:2.

Bernatek, który jest ubiegłorocznym złotym medalistą mistrzostw Europy zawodników do lat 23 szedł we Francji jak burza. Piotrkowianin starty w Paryżu otworzył od wygranej w 1/16 finału nad tureckim zawodnikiem Atakana Yuksela. W kolejnej walce zmierzył się z Czechem, Michalem Novakiem i tu również okazał się być skutecznijszy, wygrywając 9:1. W 1/4 finału zwyciężył Chorwata Danijela Janecica 2:1. W półfinale Bernatek zmierzył się z Irańczykiem Mohammadem Elyasiem, piątym zawodnikiem MŚ juniorów 2016. Polak pokazał swoją formę wygrywając to spotkanie 4:1. Z przegraną musiał pogodzić się więc tylko w finale.

- Mimo, że przegrałem walkę finałową, były to dla mnie udane zawody. Oczywiście, że była szansa pokonania Ryu – zauważył Bernatek. – Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się na początku drugiej rundy kiedy stan walki był remisowy 1:1. Trochę "siadłem". Rywal ruszył do ataku i otrzymał od sędziego punkt za moją pasywność. Zrobiło się 2:1 dla Koreańczyka, który dowiózł wynik- dodał. (źródło: sport.tvp.pl)

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także