Rejestracja i logowanie

Otwierają drugie lodowisko

Sport 07-11-2017 Autor: mj-s Foto: powiat-belchatowski.pl, pixabay
0

W najbliższą sobotę, 11 listopada uruchomiona zostanie tafla lodowiska przy ulicy Czaplinieckiej. Od końca października trwały przygotowania obiektu na PCSie do sezonu zimowego, wylewana była woda i formowana była lodowa tafla.

- Otwarcie lodowiska planujemy na 11 listopada, od godziny 13.30 – mówi Mirosław Mielus, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Sportu. - Na zalanie tafli potrzebowaliśmy około 80 metrów sześciennych wody, dzięki czemu stworzyliśmy 7-centymetrową taflę lodu.

Tegoroczny sezon będzie nieco odmienny od pozostałych – na lodowisku PCSu po raz pierwszy od siedmiu sezonów będziemy płacić za bilety wstępu. Powiatowe lodowisko powstało w 2010 roku. Dzięki pozyskanemu ponad 4-milionowemu dofinansowaniu z unijnych środków, obiekt przez ostatnie lata udostępniany był mieszkańcom bezpłatnie. Z początkiem października tego roku okres karencji się skończył, dlatego będą pobierane opłaty za wstęp na lodowisko. Zimą bilet normalny za godzinę korzystania z lodowiska kosztować będzie 5 złotych, natomiast ulgowy 3 złote. W ofercie karnetowej cena jednostkowa tych usług jest atrakcyjniejsza. Lodowisko będzie czynne od godziny 7.30 do 21.30.

Lodowisko jest obiektem wielofunkcyjnym, na którym w okresie zimowym można pojeździć na łyżwach, zagrać w hokeja i curling. Co ciekawe ten ostatni sport w naszym mieście może być uprawiany na najwyższym poziomie – lodowisko PCSu posiada bowiem najlepszy i jeden z dwóch w kraju, sezonowy zewnętrzny tor curlingowy. Już z końcem listopada będzie można podziwiać zawodników ze szczotkami - w dniach 30.11.- 03.12. odbędzie się VIII Bełchatów OPEN, czyli największe towarzyskie zawody curlingowe w kraju. Nieco wcześniej, bo już 13 listopada rozpoczyna się pierwszy kurs nauki na łyżwach, który w ofercie zimowej PCS będzie obecny przez cały sezon.

Warto dodać, że obiekt posiada wypożyczalnię sprzętu sportowego. Wypożyczalnia, która udostępnia sprzęt, posiada 270 par łyżew, 90 kasków, 16 kamieni i 16 szczotek do curlingu, chodziki lodowe do nauki jazdy, 15 kijów hokejowych, bramki i krążki.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także