Rejestracja i logowanie

Brawa dla bełchatowskich Taekwondzistów!

Inne 16-06-2017 Autor: mj-s Foto: belchatow.pl
0
Brawa dla bełchatowskich Taekwondzistów!

11 czerwca zakończył się VIII Puchar Europy w Taekwon-do. Bełchatów ma się czym chwalić, wśród blisko czterystu zawodników reprezentujących ponad pięćdziesiąt europejskich klubów, znalazło się kilkudziesięciu z naszego miasta. Co ważniejsze przywieźli z Lublina kilka krążków!

Bełchatowską Akademię Taekwon-Do reprezentowało ponad dwudziestu zawodników. Najlepiej zaprezentowała się 12-letnia Magdalena Kulbat, która zdobyła złoto w walkach w kategorii wagowej do 48 kg i brązowy medal w układach formalnych.

- Był to pierwszy występ Magdy w tak prestiżowym turnieju i od razu taki sukces. Jestem bardzo dumny z postawy Magdy, ale również jestem dumny z reszty moich zawodników startujących w Pucharze, gdyż wykazali się ogromną odwagą stając naprzeciw wielkim sławom Taekwon-Do - mówi Wiktor Karnawalski, trener z Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do, i dodaje: - jeśli będzie się nadal tak rozwijać jak do tej pory to możemy liczyć za kilka lat na kolejnego reprezentanta kraju z Bełchatowa (źródło:belchatow.pl).

Trzeci medal dla Bełchatowskiej Akademii wywalczyła Julia Majda, trenująca na co dzień pod okiem Marty Mysur. W konkurencji układów stopni uczniowskich kadetek Julia zdobyła brązowy krążek. Medal tego samego koloru z Pucharu Europy przywiózł też Krystian Gortat reprezentujący "Knock-Out Team Bełchatów". Dla Gortata start w tej imprezie był sporą niewiadomą, na matę wracał bowiem po ponad sześciomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pachwiny i zmianą klubowych barw.

- Problem z nogą trwał bardzo długo. W okresie przygotowawczym w szczególności po treningach technicznych, gdzie mocniej używałem nóg czułem, że blokuje mi się pełen zakres nogi. Bałem się, że jadąc na puchar w pewnym momencie kontuzja będzie przeszkadzać w takim stopniu, że nie będę mógł pokazać się z jak najlepszej strony. Cieszę się, że nic się nie wydarzyło i mogłem skupić się na startach - tłumaczy brązowy medalista Pucharu Europy (źródło: belsport.pl)


Gortat walkę o medal stoczył w dwóch konkurencjach. W pierwszej z nich, układy stopni mistrzowskich 2 DAN, wywalczył brązowy medal pokonując Rosjanina i reprezentanta Izraelu. W walkach, w kategorii do 70 kg, po bardzo kontrowersyjnym wyniku i punktacji sędziów musiał uznać wyższość zawodnika ze Szwecji.

komentarze (0)
Dodaj komentarz
dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także