Rejestracja i logowanie

Udane występy bełchatowskich sportowców na Mistrzostwach Polski. Mamy srebro!

Inne 20-02-2018 Autor: Badys Foto: www.pzla.pl
2

Podczas 62. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w ostatni weekend w Arenie Toruń, z dobrej strony pokazali się bełchatowscy sportowcy. Mariusz Jurczyk zdobył srebrny medal w sztafecie mieszanej na 400 metrów, a Aleksandra Gaworska pobiła rekord życiowy i uzyskała kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Świata na tym samym dystansie.

Aleksandra Gaworska i Mariusz Jurczyk to wychowankowie Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego, którzy podczas Halowych Mistrzostw Polski reprezentowali barwy KS AZS AWF Kraków.

Złota medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Europy i Uniwersjady oraz brązowa Mistrzostw Świata z 2017 roku w sztafecie była bardzo blisko zdobycia medalu w krajowym czempionacie. Do pełni szczęścia zabrakło jej zaledwie 0,06 sekundy.

Pomimo tego toruńskie zawody może zaliczyć do udanych. Pobiła bowiem dwukrotnie swój rekord życiowy, co pozwoliło też uzyskać kwalifikację na Halowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w marcu w Birmingham.

Gaworska to czwarta polska biegaczka, która uzyskała minimum w biegu na 400 metrów, co oznacza, że najprawdopodobniej pobiegnie tylko w sztafecie. Do biegu indywidualnego dopuszczane są bowiem tylko po dwie zawodniczki z każdego kraju.

Mariusz Jurczyk w Toruniu startował tylko w sztafecie mieszanej, gdzie pobiegł na drugiej zmianie. Jego AZS AWF Kraków zajął drugą pozycję z czasem 3:28,52. Do złota, które przypadło w udziale drużynie AZS AWF Katowice, zabrakło niewiele ponad sekundę.

komentarze (2)
Dodaj komentarz

Brawo Ola

BRAWO OLA BRAWO MARIUSZ NA PEWNO BĘDZIE LEPIEJ.!.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także