Rejestracja i logowanie

„Brunatni” unikną dodatkowych sankcji

Piłka nożna 20-08-2018 Autor: Badys
5
„Brunatni” unikną dodatkowych sankcji

PGE GKS Bełchatów, w ramach wynikającego z wyroku FIFA zobowiązania względem Daniilsa Turkovsa, spłacił całość należności wobec byłego zawodnika pierwszej drużyny - poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym klubu.

Wspomniana na wstępie sprawa była głównym powodem pierwotnej decyzji Komisji Licencyjnej Polskiego Związku Piłki Nożnej o nieprzyznaniu licencji bełchatowskiemu klubowi na występy w rozgrywkach II ligi w sezonie 2018/19.

Zgodę na grę na tym szczeblu rozgrywkowym PGE GKS otrzymał dopiero w drugiej instancji, po skutecznym odwołaniu. Nie obyło się jednak bez kar. Biało-zielono-czarni obecny sezon rozpoczęli z dwoma ujemnymi punktami.

Nad „Brunatnymi” zawisła też groźba odjęcia kolejnych ośmiu oczek, co zostało zasądzone w zawieszeniu do 31 sierpnia bieżącego roku i zostałaby aktywowane, gdyby do tego czasu wszelkie zobowiązania wobec Daniilsa Turkovsa nie zostały uregulowane.

Dziś wiemy już na pewno, że obecne władze bełchatowskiego klubu stanęły na wysokości zadania, dzięki czemu podopieczni Artura Derbina nie stracą kolejnych wywalczonych na boisku punktów.

 

Z pełną treścią komunikatu można zapoznać się poniżej:

 

„GKS „Bełchatów” S.A. informuje, iż w ramach wynikającego z wyroku FIFA zobowiązania względem Daniilsa Turkovsa, klub spłacił całość należności wobec byłego zawodnika pierwszej drużyny „Brunatnych”. Tym samym klub w wymaganym terminie spełnił warunek do anulowania sankcji regulaminowej w postaci odjęcia 8 punktów w bieżącym sezonie.

 

Przypomnijmy, że sytuacja, w wyniku której klub nie tylko w drodze sankcji stracił 2 punkty w sezonie 2018/19, ale także w trybie pilnym musiał przeznaczyć bardzo znaczącą kwotę na spłatę całości zobowiązania, dotyczy zawodnika, który barwy „Brunatnych” po raz ostatni reprezentował jesienią 2014 roku.

 

Po odejściu zimą 2015 roku łotewski zawodnik złożył do FIFA wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy klubu wraz z żądaniem zwrotu wskazanych przez niego należności. Po ponad dwóch latach wymiany dokumentów organizacja piłkarska przychyliła się do części roszczeń zawodnika i zasądziła ich spłatę w wysokości, która przekraczała możliwości Spółki w zakresie jednorazowej spłaty. Z uwagi na sytuację finansową, klub zwracał się kilkukrotnie do zawodnika z prośbą o rozłożenie spłaty wierzytelności w ratach, ale pełnomocnik zawodnika konsekwentnie nie wyrażał zgody na powyższe.

 

Jednocześnie klub, po wyroku FIFA z września 2017 roku, już w październiku rozpoczął w miarę swoich możliwości sukcesywną spłatę zobowiązań finansowych względem piłkarza wykazując tym samym wolę, by tę wierzytelność uregulować.”

komentarze (5)
Dodaj komentarz

najgorszą sankcją dla naszego klubu jest prezes i poseł, mamy nadzieję, że sankcje te szybko zostaną zmienione emoji

Chocby dla jednej z pasją do pilki sie oplaca ale co ty mozesz wiedziec , bo przeciez w sumie po co w miescie jest cokolwiek ? a po to zeby sie ludzie rozwijali odrywali od codziennych spraw mogli sie spotkac chocby na meczu w czasach gdzie kazdy biegnie i biegnie . A po co Ty w ogole istniejesz hm ?

jak na razie to na stadionie rozwija się masa...ciemna masa młodych chuliganów , którzy w grupkach są mocni , piją i ćpają , pewnie dopalacze też biorą , bo patrząc na ich ryje to wcale bym się nie zdziwił , miasto ma ilu mieszkańców a na mecze przychodzi do tysiąca , więc nie wiem po co ta wylęgarnia dziadostwa nadal ma istnieć

Bert, Ty sam wylegles z jakiejś czarnej dziury a co gorsza może du*y, i mówisz do tego że Ci wszyscy starsi Panowie i Panie w wieku 50+ z trybuny zachodniej których na kazdym meczu jest większość stadionowa to cpuni i huligani ? Zapomniałeś również że gdy GKS grał w 1 lidze to przychodziło po 7 tys kibiców a przed budową nowego stadionu kilkanaście tysięcy, i wg Ciebie wtedy 10-20 % społeczeństwa w mieście to byli cpuni i huligani ? Bo ja akurat nie sądzę, a jak jesteś zacofany i Twoja jedyną rozrywką jest grą w szachy albo pchełki to zostaw to dla siebie

Jakaś kasa została się jeszcze w tym klubiku ? Po co w mieście ta wylęgarnia chuliganów osiedlowych lumpów ? Utrzymywać ten klubik dla tysiąca ludzi to przesada

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także