Rejestracja i logowanie
Klub podróżnika zaprasza na spotkanie z Leszkiem Szczasnym pt. Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie!
Klub podróżnika zaprasza na spotkanie z Leszkiem Szczasnym pt. Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie!

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika”, które odbędzie się 16.05.2019, na sali koncertowej MCK, o godzinie 18:00. Naszym gościem będzie Leszek Szczasny, który zabierze nas w podróż całkiem  odmienną od dotychczasowych.

"Polska na szóstkę, czyli cudze chwalicie, swego nie znacie" – taki tytuł nosić będzie spotkanie z Leszkiem Szczasnym, realizującym w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego multimedialny projekt fotograficzny, którego celem jest zachęta do odkrywania mało znanych atrakcji naszego kraju. Autor łamie w tym pokazie stereotyp, że inspiracji szukać można tylko tysiące kilometrów od domu i opowiada z pasją o takich bliskich zakątkach, o których często nieopatrznie zapomnieliśmy czy niesłusznie się ich wstydzimy. W ponad 20 rozdziałach slajdowiska, zabierze nas m.in. na magiczne podlaskie bezdroża czy kunsztowne roztoczańskie nekropolie; będziemy wspinać się z nim na górnośląskie pokopalniane hałdy; tańczyć do polskiej muzyki tradycyjnej; zatrzymamy się na przystankach, o których zapomniały wszystkie autobusy; dowiemy się, dlaczego warto lubić Lublin; poszukamy uniesień duchowych w drewnianych świątyniach schowanych daleko od szosy; rozwikłamy zagadki nietypowych nazw miejscowości; odkryjemy niedoceniane Pogórze Przemyskie; popłyniemy kajakiem nie tylko po Suwalszczyźnie; będziemy bawić się na niszowych festiwalach (etnicznych, industrialnych, muzycznych) czy odwiedzimy tzw. landartową galerię sztuki nad Bugiem. Zapraszamy tych, którzy lubią wymknąć się kliszom, na fascynującą podróż po Polsce pięknej i nieznanej.


Wstęp wolny