Reklama

Reklama

Dlaczego warto rekrutować pracowników z Ukrainy?

Opublikowano: 2 grudnia 2020 22:15
Autor: materiał partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

rozmaitosci Skompletowanie sumiennej i pracowitej załogi wymaga sporo wysiłku, czasu i nakładów finansowych. Wielu przedsiębiorców woli pogodzić się ze stratą w sezonie wzmożonej produkcji lub urlopów, niż poświęcać energię na poszukiwanie pracowników tymczasowych. Świetnym rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnienie siły roboczej ze wschodu - najlepiej za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej.

Reklama

Dlaczego warto rekrutować pracowników z Ukrainy?

Sąsiedzi zza wschodniej granicy są nam bliscy zarówno językowo, jak i kulturowo. Dzięki temu szybko adaptują się w Polsce i chętnie sprowadzają do naszego kraju całe swoje rodziny. To z kolei czyni z nich lojalnych i oddanych pracowników, o których marzy każdy szef. Obywatele Ukrainy chętniej podejmują się wykonywania obowiązków w trybie nadgodzin i pracy nocnej, ponieważ ich główną motywacją jest jak najwyższy zarobek. Są dostępni przez większość czasu ze względu na brak innych zobowiązań, dzięki czemu mogą pracować również w weekendy i wakacje.

Wśród naszych sąsiadów na wschodzie łatwiej również o wszelkiego rodzaju specjalistów - inżynierów, operatorów maszyn czy programistów. Wysokie kwalifikacje w połączeniu z elastycznością i dobrą etyką pracy to główne powody, dla których polscy przedsiębiorcy chętnie rekrutują pracowników z Ukrainy. Procedura legalizacji ich zatrudnienia jest także znacznie łatwiejsza, niż w przypadku pozostałych krajów spoza strefy Schengen. Dzięki temu czas oczekiwania na pracownika jest o wiele krótszy, niż ma to miejsce standardowo.

Jak można pozyskać pracowników zza wschodniej granicy?

Aby móc zatrudnić obywatela Ukrainy na terytorium naszego kraju, potrzebne są dwa dokumenty:

  • zezwolenie na pobyt na terenie Polski (tymczasowy lub stały),

  • pozwolenie na pracę.

Uzyskanie tej dokumentacji, nawet mimo uproszczonych przepisów często jest bardzo czasochłonne. Firmy zarówno małego, jak i dużego szczebla chętnie korzystają więc z pomocy specjalistów, którzy zajmują się rekrutacją obcokrajowców na co dzień. W celu pozyskania pracownika lub całej załogi z Ukrainy najlepiej zwrócić się do agencji pracy tymczasowej, specjalizującej się w tej gałęzi zatrudnienia.

Zatrudnij pracowników z Ukrainy z AB OVO Solutions

W AB OVO Solutions stawiamy na kompleksowość i najwyższą jakość świadczonych usług. Nie tylko pozyskamy dla Ciebie pracowników, którzy będą spełniać wszystkie Twoje wymagania, ale również zaoferujemy Ci pełną opiekę nad nimi. Dla załogi z Ukrainy zorganizujemy transport, zakwaterowanie, zajmiemy się wszystkimi kontrolami oraz sprawami kadrowo-płacowymi. Dbamy o to, by każda ze stron była zadowolona, a sam proces rekrutacji przebiegł szybko, sprawnie i w 100% zgodnie z polskim prawem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.