Reklama

Reklama

Systemy Ogrodzeniowe Bełchatów - na co warto zwrócić uwagę wybierając ogrodzenie?

Opublikowano: 14 stycznia 2021 09:22
Autor: ddbelchatow

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wybór ogrodzenia tylko z pozoru wydaje się łatwy. W rzeczywistości dostępne mamy przeróżne materiały - kamień, drewno, beton czy metal, które różnią się m.in. sposobem przygotowania terenu oraz późniejszą konserwacją. Jeśli spędza to Wam sen z powiek, to zapraszamy do lektury.

Reklama

Tradycyjne ogrodzenia z cegły klinkierowej są coraz rzadziej wybierane. Często zastosowanie taniej cegły powoduje szybkie jej pękanie, wykruszanie się, a zastosowanie złej zaprawy powoduję brzydkie i ciężkie do usunięcia zacieki. Sam montaż palisady do słupków klinkierowych wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi. Dzięki temu przy wierceniu otworów unika się niepotrzebnych odprysków szkliwa.

Dużą popularnością cieszą się ogrodzenia murowane wykonywane z betonowych bloczków łupanych lub gładkich. Ogromna gama kolorystyczna oraz różnorodne wymiary dają duże możliwości przeróżnych kompozycji (od prostych podmurówek do pełnych murków). Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z potrzeby dbania o takie ogrodzenia. Bloczki betonowe są wstępnie zaimpregnowane na etapie produkcyjnym. Konieczna jest ich ponowna impregnacja zaraz po skończonym murowaniu oraz cyklicznie powtarzana co rok lub dwa lata (w zależności od otoczenia w jakim znajduje się ogrodzenie). Impregnat zabezpieczy nasze ogrodzenie przed narastającym mchem, brudem i wykwitami oraz co najważniejsze pozwoli utrzymać kolor na długie lata.

Nowością na rynku są bloczki z betonu architektonicznego. Do tej pory najczęściej jeśli ktoś decydował się na beton architektoniczny musiał najpierw wymurować murki z bloczków betonowych lub pustaków kratowych i obkładać je gotowymi płytami. Montowane za pomocą kołków rozporowych przez które tego typu ogrodzenia tracą urok i stają się niekorzystne cenowo. Aby tego uniknąć zaczęto produkować właśnie gotowe bloczki. Przy tym rozwiązaniu impregnacja niestety musi być wykonywana.

Niepowtarzalny urok mają również ogrodzenia murowane. Otynkowane lub odłożone warstwa styropianu i obrobione wyprawą w kolorze elewacji domu. Największym problemem jaki się tutaj pojawia to wilgoć. Bardzo często już po kilku latach nasiąknięty tyk odpada i renowacja całego ogrodzenia mocno obciąży domowy budżet.

Z kolei, ogrodzenia palisadowe na słupkach stalowych to obecnie najmodniejszy na rynku typ ogrodzenia.  Są bardzo łatwe w montażu, a na dodatek najczęściej bardzo nowoczesne. Przęsło palisadowe może być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu ma bardzo szerokie zastosowanie w wielu przypadkach. Poziom dekoracyjności także jest różny. Jedną z największych ich zalet jest brak potrzeby impregnacji. Co przy ogrodzeniach murowanych jest wręcz nakazane. Dzięki cynkowaniu ogniowemu oraz co najważniejsze - poprzez odpowiednio przygotowane i wykonane malowanie proszkowe, ogrodzenia palisadowe utrzymują kolor przez długie lata. Drugą ważną zaletą jest brak fundamentu w całej linii ogrodzenia. Słupki ogrodzenia palisadowego betonowane są punktowo ale z zachowaniem zasad, dotyczących strefy przemarzania gruntu, szerokości oraz długości otworu dostosowanego do konkretnego modelu ogrodzenia. Beton który jest użyty do montażu powinien być również wykonany zgodnie ze sztuką budowlaną. Jako kolejną zaletę można wyróżnić systemowe rozwiązania. Przęsła montowane są do słupków za pomocą specjalnych uchwytów . Każdy uchwyt wykonany jest z otworami podłużnymi, dzięki czemu materiał dobrze reaguje na zmiany temperatur. 

Po więcej informacji zapraszamy do naszego biura w Bełchatowie przy ulicy Przemysłowej 5. Do państwa dyspozycji przygotowaliśmy SHOWROOM, 400m2 placu wystawowego na którym można pooglądać proponowane przez nas ogrodzenia. 

 

Systemy Ogrodzeniowe Bełchatów
ul. Przemysłowa 5
tel. 508-329-989

Zapraszamy także na naszą stronę: KLIKNIJ TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.