Reklama

Reklama

Ida Lis triumfuje w Pucharze Polski i ustanawia nowe rekordy

Opublikowano: 19 marca 2018 09:32
Autor: Badys

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

sport W miniony weekend Skierniewice gościły IV Puchar Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. W kategorii juniorek bezkonkurencyjna okazała się bełchatowianka Ida Lis, która przy okazji ustanowiła też nowe rekordy Polski do lat 18, 20 i 23. W zawodach zadebiutowała też jej młodsza siostra, Aniela.

Reklama

Utytułowana zawodniczka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego rozpoczęła zawody od poprawienia juniorskiego rekordu kraju w przysiadzie, podnosząc najpierw 145,5 a następnie 152,5 kilograma. W wyciskaniu młoda bełchatowianka zaliczyła wszystkie trzy podejścia. Podczas ostatniego na sztandze było 82,5 kg. W konkurencji kończącej trójbój siłowy, jaką jest martwy ciąg, Ida pobiła swoje kolejne rekordy życiowe. Od 165 poprzez 172,5 aż do 178 kg!

Tym samym zawodniczka BKL podczas skierniewickich zawodów ustanowiła w sumie aż dziesięć najlepszych wyników życiowych i kraju. Najcenniejszym jest z pewnością rezultat łączny na poziomie 413 kg, który tak jak pozostałe jest od weekendu nowy rekordem Polski w rywalizacji do lat 18, 20 i 23! Ostatecznie Ida Lis okazała najlepszą juniorką IV Pucharu Polski, zajęła drugą pozycję wśród seniorek w kategorii do 72 kg i trzecią wśród wszystkich startujących sportsmenek.

W Skierniewicach zadebiutowała też młodsza siostra Idy, 16-letnia Aniela Lis, która zajęła czwarte miejsce w kategorii do 57 kg. Obie dziewczyny są zawodniczkami Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego i trenują pod okiem Olgi i Michała Tyborów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 lata temu | ocena +3 / -3

    Gruby

    Powodzenia i sukcesów i trzymam kciuki.