Reklama

Reklama

Bełchatowianie mogą wnioskować o dopłatę do czynszu. Komu przysługują dodatkowe pieniądze?

Opublikowano: 12 stycznia 2021 14:35
Autor: Emste | Zdjęcie: belchatow.pl/poglądowe

foto belchatow.pl/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby, którym przysługuje dodatek mieszkaniowy mogą teraz ubiegać się o przyznanie dodatkowej dopłaty do czynszu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wioski można składać do końca marca.

Reklama

Dodatek mieszkaniowy z dodatkową dopłatą do czynszu przysługuje najemcom i podnajemcom lokali – co ważne, nie ma tu znaczenia czy są to mieszkania komunalne, czy np. w zasobach BTBS. Trzeba jednak spełnić odpowiednie kryteria.

- Osoby ubiegające się o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłaty do czynszu muszą wykazać, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy dochód na jednego członka rodziny spadł o minimum 25 proc. w stosunku do średniego dochodu z 2019 roku. Na przykład na podstawie PIT-u z 2019 roku i udokumentowanych dochodów za ostatnie 3 miesiące. Należy również wykazać, że wynajmował bądź podnajmował lokal przed 14 marca 2020 roku – informuje bełchatowski magistrat.

Urzędnicy zaznaczają też, że z tego wsparcia mogą skorzystać osoby, które wcześniej nie pobierały dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu. W sumie, wysokość wsparcia wynosi 75 proc. całości opłacanego czynszu.

Żeby ubiegać się o wsparcie finansowe niezbędne będzie złożenie odpowiedniego wniosku – dokumenty dostępne są w urzędzie miasta, można je również pobrać z internetu. Do wypełnionego wniosku należu też dołączyć oświadczenie o średnim miesięcznym wynagrodzeniu na członka gospodarstwa domowego oraz oświadczenie o spełnieniu ustawowych warunków określonych w ustawie z dn. 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa, a także dokumenty potwierdzające aktualną wysokość miesięcznego czynszu oraz czynszu na dzień 14 marca 2020.

- Wnioski o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przyznaje się na wniosek zainteresowanych, złożony musi być nie później niż do 31 marca 2021 roku. W tym celu należy na druku o przyznanie dodatku mieszkaniowego umieścić adnotację, że o taką dopłatę do czynszu lokator bądź najemca występuje – informuje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Szczegółowe informacje możecie uzyskać pod numerem telefonu 44 733 51 05.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  e.

  A rolnicy co mają 1ha ziemi i pracują w elektrowni albo kopalni mogli wnioskować o dofinansowanie do zakupu komputera dla dziecka :D Do tego nie płacą podatków od nieruchomości.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -1

  Obywatel

  A może by tak dołożyć do 500+...Fajna sprawa żeby np tak po 200 PLN nasza wspaniała władza dolozyla.. Nasi Włodarze są najlepsi!!

 • miesiąc temu | ocena +3 / -0

  oprty

  znowu uczciwie pracujący będą łożyć na tych co im się nie chce , albo myślą że im się należy !

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  ***** ***

  bank ukradli to jest wwiadoomosc

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Poliglota amator

  Nauka ewoluuje... Historia w ostatnich latach ewoluowała że komunę obalili bracia Kaczyńscy, choć nikt wcześniej o tym nie wiedział, "Bury" był bohaterem i patriotą, chociaż palił żywcem całe wsie. Biologia też ostatnio przechodzi metamorfozę, dowiadujemy się na przykład że pijąc mleko bierzemy udział w zbiorowym gwałcie na krowie. To chyba przychodzi też czas na ewolucję w ortografii, skoro nawet redaktorzy posługują się jakąś nową odmianą polszczyzny. Co się więc dziwić że społeczeństwo ubożeje umysłowo?

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Polonista

  "Najemcą i podnajemcą" w liczbie mnogiej?

  • miesiąc temu | ocena +2 / -1

   polonistka

   Się czepiasz państwa dziennikarzy - gwarantuję, że Twój komentarz nie został zrozumiany przez adresata/adresatów