Reklama

Reklama

Dobra wiadomość dla kierowców! Wkrótce skończą się korki na drodze między Bełchatowem i Pabianicami

Opublikowano: 28 lipca 2020 07:22
Autor: Greg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Kierowcy podróżujący z Bełchatowa w kierunku Pabianic już wkrótce przejadą bez przeszkód drogą wojewódzką 485. Przebudowa odcinka pomiędzy Dłutowem i Pabianicami ma zakończyć się do końca września, a to oznacza koniec korków w drodze do Łodzi.

Reklama

Bełchatowianie podróżujący do Łodzi już niebawem będą mogli przejechać bez przeszkód drogą wojewódzką 485 w kierunku Pabianic. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy, ze względu na remont 8 kilometrów jezdni pomiędzy Dłutowem i Pabianicami, na wielu odcinkach obowiązywał ruch wahadłowy, a to oznaczało dla kierowców długie chwile spędzone w korkach. Wszystko wskazuje, że drogowe utrudnienia już wkrótce się skończą. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi zapewnia, że prace na tym odcinku mają zakończyć się do końca września.

- Roboty wchodzą w końcową fazę. Zostało do wykonania jeszcze część warstwy ścieralnej (ok 1,5 km) w tym na nowym rondzie w Pawłówku. Do tego oznakowanie, bariery, roboty wykończeniowe – mówi Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW w Łodzi.

Jak dodaje, jest to jedno z dwóch zadań realizowanych obecnie na tej trasie w ramach systemu „zaprojektuj i wybuduj” (drugie w Pabianicach). Inwestycja jest dofinansowania z unijnych funduszy. Rozbudową objęto łącznie 8 km drogi nr 485, a koszt remontu to aż 42 mln zł. Zakres robót, obejmuje rozbudowę jezdni do 7 metrów, budowę nowych chodników, zatok, dróg serwisowych, zjazdów, przepustów, odwodnienia, oświetlenia, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowę skrzyżowań, w tym budowę nowego ronda w miejscowości Pawłówek.

- Droga wojewódzka 485 jest ważna, zwłaszcza jeśli chodzi o uzupełnienie układu komunikacyjnego głównych szlaków transportowych regionu. Stanowi dojazd do drogi S8 dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Łączy też aglomerację łódzką z Bełchatowem – mówi Marcin Nowicki.

Jak zaznacza, w tym roku powinny zakończyć się również prace na ulicach Kilińskiego i Jutrzkowickiej w Pabianicach.

- Tak więc na jesieni powinniśmy cieszyć się już rozbudowanym w sumie 10- kilometrowym odcinkiem drogi nr 485, w ramach dwóch zakończonych kontraktów – mówi Marcin Nowicki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +5 / -5

  Teofil

  Miło słyszeć, ale droga z Bełchatowa do Łodzi powinna mieć po dwa pasy w jednym kierunku a nie takie wąskie pipki robią a ruch coraz większy. Poza tym ciekawie wygląda odcinek na wysokości miejscowości Bychlew, niedokończona nawierzchnia, zatoczki autobusowe, brak chodników i ścieżki rowerowej, zalegające pachołki i ogólny r.ozpierdol. Kto do tego doprowadził? Czapa od ręki za takie wałki.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

   Tom

   Remont na odcinku Bychlew - Pabianice był robiony jakieś 10 lat temu. Chyba, że mówisz o odcinku ul. Jutrzkowickiej w Pabianicach ale ten odcinek jest jeszcze w fazie budowy i długo będzie.