Reklama

Reklama

Planują strajk ostrzegawczy w KWB Bełchatów. Górnicy na znak protestu chcą zatrzymać koparki

Opublikowano: 20 października 2020 17:21
Autor: Greg

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Czerwone światło dla Złoczewa oraz plan wydzielenia kopalni i elektrowni z PGE nie pozostały bez echa. Najnowsza strategia energetycznego koncernu budzi ogromne emocje, a sami górnicy już otwarcie przyznają, że czas rozmów dobiegł końca. Organizacje związkowe planują zorganizować strajk ostrzegawczy. Czy związkowcy są w stanie wymusić na PGE ustępstwa?

Reklama

Węgla w Bełchatowie wystarczy jeszcze na około 10 lat. To słowa prezesa PGE – Wojciecha Dąbrowskiego, który wprost przyznaje, że w przypadku bełchatowskiego kompleksu energetycznego "sytuacja jest nieco trudniejsza". Podczas prezentacji strategii grupy do 2030 roku szef koncernu nie pozostawił bełchatowskim górnikom i energetykom żadnych wątpliwości i stwierdził, że budowa odkrywki Złoczew to nierentowne przedsięwzięcie i jego realizacja byłaby ze szkodą dla spółki. Ostateczną decyzją co do dalszych losów złoża zamierza przerzucić na nową spółkę, do której kopalnie i elektrownie z PGE mają zostać wydzielone do końca 2021 roku.

- Trzeba szczerze porozmawiać na temat przyszłości Bełchatowa. Mamy pewne pomysły, ale najpierw chcemy porozmawiać o tym z pracownikami, jak widzimy przyszłość tych zakładów – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Nowa strategia PGE to rękawica rzucona związkom zawodowym w bełchatowskiej kopalni. Brak zgody dla Złoczewa i wydzielenie zakładów do nowego podmiotu to nic innego jak odmowna odpowiedź na żądania związkowców, wielokrotnie artykułowane w niezliczonych pismach do PGE i ministrów. Jakiej odpowiedzi doczeka się koncern? Bardziej zdecydowanych działań domagają się sami pracownicy bełchatowskich zakładów.

- Nowa strategia to jest nic innego jak wyrok dla kopalni i elektrowni. Związkowcy powinni przejść do konkretnych działań. Czas wysyłania pism i pozorowanych rozmów już się skończył. Jeśli to jeszcze możliwe, to możemy ugrać cokolwiek uderzając pięścią w stół. Przestańmy podawać węgiel do elektrowni, to może wtedy zaczną z nami poważnie rozmawiać – mówi jeden z pracowników kopalni.

Okazuje się, że taki scenariusz może spełnić się już niebawem. Organizacje związkowe w ciągu 1-2 tygodni planują zorganizować strajk ostrzegawczy. Wszystkie związki w kopalni weszły z pracodawcą w spór zbiorowy, który przewiduje również przeprowadzenie właśnie 2-godzinnego strajku ostrzegawczego.

- Oznaczać to będzie zaprzestanie wykonywania pracy na dwie godziny. Zatrzymany zostanie cały ruch kopalni, w tym czasie przejmiemy nadzór nad zakładem – mówi Ryszard Fryś, przewodniczący kopalnianej "Solidarności".

Komitety protestacyjno-strajkowe w kopalni otwarcie mówią o przygotowaniach do strajku. Na razie ostrzegawczego, który ma zostać uzgodniony z dyrekcją już w najbliższym tygodniu. Jednak związkowcy wprost wskazują, że coraz bliżej jest również do przeprowadzenia referendum wśród załogi w sprawie strajku generalnego w zakładzie. Jeśli działania mediatora nie przyniosą skutku, a wszystko na to wskazuje, wówczas droga do takiego rozwiązania będzie otwarta.

- To jest ostatni dzwonek dla załogi, aby wspólnie z nami walczyć o przyszłość zakładów i miejsca pracy. Nie wycofujemy się z naszych obietnic i zamierzamy walczyć o region – mówi Leszek Skowronek, przewodniczący "Sierpnia 80" w KWB Bełchatów. - Strajk ostrzegawczy ma uświadomić pracownikom jak poważna jest sytuacja, a także poszerzyć ich wiedzę. Chcemy też zobaczyć na ile załoga jest zdeterminowana do udziału w akcji strajkowej – dodaje.

Szef "Sierpnia 80" zaznacza, że planowane wydzielenie kopalni i elektrowni z PGE to koniec szans na jakikolwiek rozwój i powolna agonia regionu. Nie ukrywa też, że komitety protestacyjno-strajkowe w kopalni i elektrowni powinny połączyć siły, aby wspólnie przeprowadzić zorganizowane działania. Uważa również, że wciąż można walczyć o Złoczew.

- Póki co nie ma alternatywy dla Bełchatowa. Proponuje się nam tylko likwidację miejsc pracy i nic w zamian. Dlaczego 90 proc. świata nie płaci podatku od CO2, a Polska musi to robić, jednocześnie niszcząc górnictwo? - mówi Leszek Skowronek. - Uważam, że wciąż można walczyć o Złoczew. Jesteśmy w stanie dużo taniej zbudować nową odkrywkę niż wyliczyło to PGE. Nie negujemy innych pomysłów jak fotowoltaika czy bloki gazowe w naszej elektrowni, ale powinno to być zbilansowane z węglem – dodaje.

Co ciekawe, część związków zawodowych choć coraz głośniej mówi o strajku to potrafi porozumieć się z pracodawcą... w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Takie porozumienie podpisało pięć związków z kopalni: "Solidarność", ZZPRC, "Kadra", ZZGWB i ZZ "Konto". Wśród załogi pojawiły się głosy, że podpisane porozumienie oznacza koniec sporu zbiorowego. Zdecydowanie zaprzecza temu szef "Solidarności".

- Wysokości podwyżek nie mogę ujawnić, ale są one minimalne dla całej załogi. Nie zmienia to absolutnie sytuacji sporu zbiorowego dotyczącego walki o miejsca pracy i przyszłość kopalni. Ten spór wciąż trwa i wkrótce planujemy kolejne działania, włącznie ze strajkiem, jeśli nie będzie przełomu – mówi Ryszard Fryś.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (115)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Styczeń i luty

  Dziadki nie musicie udawać że nas bronicie. Wy macie pewną kasę i szczepionkę która pozwoli żyć max 1 rok.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -2

  Obserwator

  Może w końcu aktywiści związkowi i władze samorządowe realnie zawalczą o region. Ostatni dzwonek na wyszarpnięcie pisemnych deklaracji od rządu i zarządu PGE na pieniądze restrukturyzacyjne i inwestycyjne dla regionu. Nowa spółka nie będzie miała takich środków, a siła regionu z każdym rokiem będzie malała z uwagi na znaczenie energetyczne w Polsce. Zacznie się mydlenie oczu środkami unijnymi , które jeżeli będą to zostaną skierowane w obszar węgla kamiennego. Przykład niemiecki pokazuje, że należy liczyć głównie na środki federalne, czyli budżetu państwa. No cóż będziemy mieli tak, jakich ludzi wybraliśmy. Nie jestem zaangażowany politycznie, ale to wszystko mnie przeraża. Jako człowiek po aktywności zawodowej, ze smutkiem patrzę jak wyborcy głównie stawiają na populistów beż znaczenia na barwę polityczną, a nie na ludzi z wiedzą i wykonujących realną peracę.

 • miesiąc temu | ocena +0 / -0

  Tanio się sprzedali.....

  Już wiem na jakie pieniądze przekładają się te 2 grupy. Pozdrawiam ugodowe TIRÓWKI.

 • miesiąc temu | ocena +3 / -3

  umysłowy

  Dlaczego jesteście w gorącej wodzie kąpani. Już minister Soboń powiedział że zapowiedzi Prezesa PGE są nierealne. Wydzielenie spółek węglowych jest procesem naturalnym aby oddzielić energię z OZE od energii na węglu czy to kamiennym czy brunatnym. Na pewno elektrowni węglowe będą jeszcze długo potrzebować paliwa aby zapewnić prąd do rozwoju gospodarki bo farmy ani wiatraki nie są w stanie a do atomu jeszcze daleka droga. Więc tylko konkretne rozmowy i nacisk pozwolą utrzymać miejsca pracy.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -15

  Wwo

  Wojtus bierz rower między nogi Kryśke na ramę i wyjazd stąd

 • miesiąc temu | ocena +9 / -9

  Stop plandemi

  Cała Polska na czerwono. Ale jaja robią i zastraszają ludzi. Strajkujących będą na Narodowym czipować . Świat już nigdy nie będzie taki fajny jak był jeszcze w tamtym roku. Głód, nędza , wojny , obowiązkowe czipy id, dążą do totalnego haosu takimi rozwalajacymi gospodarkę obostrzeniami .

 • miesiąc temu | ocena +16 / -16

  Robotnik

  Dupy nie związkowcy, sprzedali kombinaty w ubiegłym roku na Barbórce! W zad Sobie zaaplikujcie, Wasze postulaty! Banda niemotów i sprzedajnych nierobów!Kto klepał Andrzejka i Antka po plecach, bo chyba nie zwykli pracownicy? Chociaż towarzystwo robotnicze, też roszczeniowe i niezasycone! Dobrze zrobiła by prywatyzacja.

  • miesiąc temu | ocena +5 / -5

   Kazmierz

   po co sypiesz piach w tryby. Kim naprawdę jesteś?

   • miesiąc temu | ocena +11 / -11

    Robotnik

    Piachu w tryby nasypały przydupasy, którzy podnosili kufle piwne w obecności Andrzejka i Piotrusia Dudy! Zapomniałeś, to masz krótką pamięć!!!

 • miesiąc temu | ocena +18 / -18

  Składkowicz

  To jest ostatni dzwonek dla Związków! mają mandat od pracowników i ochronę i właśnie obrona miejsc pracy mają się zajmować niczym innym. Jeśli nie ktoś kto jest nietykalny ma się postawić pracodawcy to kto? Pracownik? Teraz od pracownika oczekujemy działabia? 8 związków i nie są w stanie nic zdziałać? To za płacimy składki? Trzeba się obudzić i zacząć wymagać od Związków teraz jest ich czas, niech działają zatem byle skutecznie bo Bełchatów tego nie zapomni.

  • miesiąc temu | ocena +13 / -13

   EZ

   Taaa bo związki to czynni pracownicy Kopalni. Tylko strajk polegający na zatrzymaniu maszyn ma sens nic innego nie przemówi władzy jak braki w węglu

 • miesiąc temu | ocena +10 / -10

  ben

  od roku pisałem że tylko strajk

  • miesiąc temu | ocena +9 / -9

   elektryk

   To nie pisz tylko strajkuj torfie

  • miesiąc temu | ocena +12 / -12

   Rambo

   Proszę pamiętać że strajk trzeba przeprowadzić zgodnie z procedurą zapisaną w ustawie. Każdy uczestnik musi wiedzieć że nie zostanie zwolniony bo ma rodzinę. To jest zakład strategiczny i nie można tak sobie zrobić strajku bo prokurator będzie sprawdzał jego legalność. Trzeba to zrobić skutecznie a nie jak kibice którzy zablokowali drogi, utrudnili życie zwykłym obywatelom i bez efektu.

   • miesiąc temu | ocena +7 / -7

    Determinacja

    Strajk jest skuteczny albo nie. Wszystkie są nielegalne na etapie strajkowania i póżniej legalne tylko te skuteczne.

    • miesiąc temu | ocena +4 / -4

     Młody

     Przeczytaj sobie ustawę i będziesz wszystko wiedział. Tam pisze jakie warunki trzeba spełnić aby był zgodny z prawem i legalny. Skuteczność to już zależy od żądań czy są do spełnienia.

   • miesiąc temu | ocena +5 / -5

    Jon

    Dokładnie, poprzednia "kadra" związkowa wiedziała jak dbać o interes pracownika i kraju.

 • miesiąc temu | ocena +15 / -15

  Nic dodać nic ująć

  Ten z mikrofonem to działa na dwa fronty . Jeden telefon w prawej kieszeni drugi w lewej. Dobry jest ten sierpień 80 .

 • miesiąc temu | ocena +12 / -12

  Doltys

  A w bidatransie tez będą podwyżki bo prezes powiedział ze niema pieniędzy i są na minusie

  • miesiąc temu | ocena +1 / -1

   Mmbe

   I już jest ochotnik do zwolnienia.

 • miesiąc temu | ocena +23 / -23

  zegar

  Krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje - tak samo jest z wami , duzo krzyczycie nic nie robicie

 • miesiąc temu | ocena +15 / -15

  Teofil

  Związkowcy ciągle "planują" strajki i nic nie robią, weźcie przykład z rolników-na traktory i łogiń,

 • miesiąc temu | ocena +20 / -20

  św Faustyn

  Pamiętajcie jak mawia: wiceminister zdrowia. Nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać za pomocą różańca! Zapraszam pracowników KWB i ELB na męski różaniec.

 • miesiąc temu | ocena +14 / -14

  Hajer przodowy

  Jo wam powiam gorole co trza postulować. Bo nic nie wieta . My na Śląsku wywalczyli u Sasina. Ukraińska sprzątaczka w domu dla każdego hajera z grupa 15 i wyżej. Barburka, trzynastka, czternastka i piętnastka. Zapewniona robota do emerytury nawet jak nie ma wygla na grubie. Talon na polskie auto w elktryku dla każdego hajera na 20 jubileusz.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -6

   aaa

   gimbusie ortografii się naucz a nie tu bedziesz idiotyzmy wypisywał

   • miesiąc temu | ocena +10 / -10

    Dudała

    Wiesz co to sarkazm - gumofilcu bez szkoły...

    • miesiąc temu | ocena +0 / -0

     Beka

     Szkola ssie. Wole kopac rowy za 40k w norwegii na wlasnej dzialalnosci i nic sie nie męczyć niż tu pracowac po pseudo studiach za 5k jako kierownik mcdonalds haha

     • miesiąc temu | ocena +1 / -1

      Viken

      når det gjelder 40k, vil jeg gjerne komme i hvilket område du graver disse grøftene.hahaha

     • miesiąc temu | ocena +1 / -1

      Podatnik

      I zapłacisz 2 razy podatek :) w Norwegii i w Polsce....jeszcze chwilka

 • miesiąc temu | ocena +22 / -22

  Energetyk

  Oj naiwni związkowcy takiego 2 godzinnego strajku nikt nie zauważy a na pewno nie elektrownia

  • miesiąc temu | ocena +4 / -4

   ben

   2 doby powinno byc

 • miesiąc temu | ocena +19 / -19

  Sprzątaczka

  Związkowcy długo sikali na deskę klozetową aby się przekonać że przed oddaniem moczu trzeba ją podnieść. Teraz będą strajkować bo deska jest mokra i nie da się na niej usiąść aby zrobić ku....e

  • miesiąc temu | ocena +4 / -4

   Kwb

   Właśnie takie traktowanie KWB i ELB wynika z apatycznego działania związków.

 • miesiąc temu | ocena +29 / -29

  traktor

  Po ptokach już. Pora się pogodzić i walczyć o godne ostatnie lata. Przespaliście 5lat. Wybraliście sobie PIS, który ma Was teraz w du*** . Pisowskie miasteczko. Fuj!

 • miesiąc temu | ocena +25 / -25

  fizyczny

  5 lat za późno się obudzili. teraz to walczcie o jakieś godne warunki pracy na te 10-15 lat bo Złoczew to już żeście dawno pogrzebali.

 • miesiąc temu | ocena +17 / -17

  bacaa

  rząd który nie ********* się w potrzeby obywateli staje się nierządem i to jest początkiem jego końca

 • miesiąc temu | ocena +17 / -17

  Zaraz wam wojsko wytłumaczy

  Jeżdżą pod Kaufland w wakacje jak wszyscy na urlopach. Do stolicy żeby później nachlanym wrócić. Teraz znowu że zatrzymają. Ciency jesteście jak dduu paa węża.

 • miesiąc temu | ocena +23 / -23

  abc

  Teraz sie obudzili i beda strajkowac a gdzie zescie byli pol roku temu - po raczkach potraficie calowac i glupie usmieszki do wielkiego guru robic po plecach sie poklepywac a teraz jest wielki placz hehehe bardzo dobrze zaorac to wszysto w ch.... CIEMNOGROD

 • miesiąc temu | ocena +4 / -4

  Strażak sam

  Manna nie spadnie z nieba jak się niektórym wydaje .Stara gwardia chce dołożyć do pieca , każdy chwyt jest dobry żeby zniszczyć PIS ,szkoda że niektórzy opozycyjni indolenci podsycają atmosferę robią sztuczną mgłę zapominając , że ta łajba ma płynąć nie stać na mieliźnie. Boją się rozliczeń ,ale co się odwlecze to nie uciecze. Nasze "Prawo" mówi ,że oskarżony nie musi sam siebie obciążać ...więc jest jak jest.

  • miesiąc temu | ocena +8 / -8

   Sofronow

   Skąd się biorą debile.... z PiSu wyłażą co chwilę :D

 • miesiąc temu | ocena +8 / -8

  Henryk Poboźny

  Oby fala strajków ELB i KWB nie rozlała się na całą Unię Europejską bo zrobi się nieciekawie. Wstrząs może doprowadzić do jej dezintegracji.

  • miesiąc temu | ocena +8 / -8

   podly Stefan

   i bardzo dobrze bo ta cała unia zaczyna działać podobnie do układu warszawskiego,gdzie przewodnią role pełnił ZSRR,w uni Niemcy i Francja,kto mądry będzie z tej pseudo organizacji uciekał jak WB

  • miesiąc temu | ocena +9 / -9

   Bohatery z bełchatowskiej dziury

   Niewątpliwie pracowniki kopalni, jak te żołnierze wyklęte dadzom iskrę do stopu całej lewackiej europy niezjednoczonej.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -4

  Branża prywatna

  Brawo Panowie !!! Tak trzymać i nie odpuszczać!!!

 • miesiąc temu | ocena +14 / -14

  Ogień

  Tylko radykalne działania zatrzymają chore pomysły krawaciaży z warszawki ! Ps. Ci co nawalają na pracowników KWB i ELB powinni odczuć nie długo jak to jest bez tych dwóch zakładów i jak im się dobiera bida jak nie zrozumieją że bez tych zakładów będzie tu ściernisko !

 • miesiąc temu | ocena +3 / -3

  Jak dzieci

  Mama mówi chodź do kąpieli a Bambo mówi nie bo się wybieli. To samo tu rządzący mówią nie a szaraki tak. Straszenie od dłuższego czasu . Kto chce już zakończyć kadencję to śmiało stawać w rządku.

 • miesiąc temu | ocena +21 / -21

  Baba Jaga

  O jakim porozumieniu wy piszecie .Pięć związków dogadała się na podwyżkę o dwie podgrupy dla załogi .Wzieliście ochłapy i ogłaszacie sukces. Dostaliście tylko tyle na ile wam pozwolono. W prezęcie dziesięć lat istnienia kopalni i elektrowni.I związki to ładnie klepneły.

 • miesiąc temu | ocena +20 / -20

  Koniec

  Strajkować to se chłopaki możecie w domu u swojej starej że tej czy innej szafki nie powiesisz. A w PGE to jak nie ty to kto inny będzie robił

 • miesiąc temu | ocena +25 / -25

  Prorokkk

  Znam firmę, gdzie ludzie poszli strajkować, trochę pokrzywdzeni, ci co głośniej to ich zwolnili... Więc jak wam źle idź cię do prywaciarza zobaczycie czy wam bedzie lepiej...

  • miesiąc temu | ocena +3 / -3

   Historyk

   Niech zwalniają, jak są głupi, strajk sierpniowy w Gdańsku też się zaczął od zwalniania przywódców związkowych. Ludzie jak nie mają nic do stracenia idą na całość, a historia lubi zataczać koło.

  • miesiąc temu | ocena +16 / -16

   ZZ

   Ssij białostocką pałkę klakierze z pabianic

   • miesiąc temu | ocena +1 / -1

    Orban

    Do tej pory żoliborska ci smakowała

 • miesiąc temu | ocena +8 / -8

  ala

  teraz to stolec możecie zatrzymać wkładając palec do d........y

 • miesiąc temu | ocena +31 / -31

  Glaca

  Nie wiem co się głupiej ogląda, związkowców czy męskie różańce?

 • miesiąc temu | ocena +31 / -31

  Pstrajk

  Strajk wstrząśnie zarządem PGE jak głód biedakiem. Cóż wam powiedzieć, przegraliście wszystko co dało się przegrać. Po to można wodą popić.

 • miesiąc temu | ocena +20 / -20

  ebe

  Planują i planują....Ile będą planować????? do roboty panowie!!!!!!!

 • miesiąc temu | ocena +6 / -6

  Gks

  A postaw sie w sytuacji szefa organizacji zwiazkowej? Myslisz- jeden z drugim, ze tak latwo odciąć rękę ktora karmi? Łatwo wylac dziecko z kapielą! Trzeba probowac się dogadac. Obie strony mają rację. Dlatego zamiast narzekac, pisac o sprzedawczykach itd, zastanow sie jeden z drugim, co ty bys zrobil bedac na miejscu prezesa z Wawy lub szefa ZZ z Belchatowa.

  • miesiąc temu | ocena +6 / -6

   Kwb

   Z cała pewnością nie podpisałbym takiego porozumienia z likwidatorami

 • miesiąc temu | ocena +12 / -12

  Ddd

  Onojojoj co te chłopoki się nastraszą tymi strajkami

 • miesiąc temu | ocena +24 / -24

  podly Stefan

  PIS ma oferte dla Bełchatowa,postawią farme wiatrową i pare farm fotowoltaicznych,powstanie spalarnia śmieci,zatrudnienie znajdzie 100 osób

 • miesiąc temu | ocena +17 / -17

  as

  na dwie godziny??? ...proponuję, aż do skutku.. ...mamy nasze zasoby energetyczne, więc jak się skończą, możemy szukać wśród cudzych... ...robią z Polaków frajerów.. ...

 • miesiąc temu | ocena +12 / -12

  Kot

  ZE PAK S.A Mówi Wam to coś? Prezes miesza

  • miesiąc temu | ocena +3 / -3

   Ada

   Ten od Prusatu?

 • miesiąc temu | ocena +8 / -8

  Dp

  Wreszcie się wezmą do roboty jak sprzęt stanie łopat jest pod dostatkiem może wyrobią 500%normy będę trzymał kciuku za was

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

   I co mu bydziesz trzymoł?

   A co to za gość, ten kciuku?

 • miesiąc temu | ocena +24 / -24

  #PiotrkowskiKolaborant

  Gdzie jest ten co Bełchatów swoją gębą wytapetował ?? Co teraz robi ?? Powiem wam, dogadał się z likwidatorami i od dłuższego czasu upycha swoich przybocznych na stołkach po zwolnionych pracownikach. Sprzedał was za stołki. Pewnie niezły % z tego będzie. Przecież trzeba jeszcze raz cały okręg wytapetować fałszywą garbatą gębą. Oni odejdą a ten fałszywy lis i jego sprzedawczyki zostaną. Ciekawe jak spojrzycie w twarze zwalnianych z pracy kolegów i koleżanek.

 • miesiąc temu | ocena +28 / -28

  Witia bez roweru ale z kotem

  Z Żoliborza rowerzysta i energia zaraz czysta

 • miesiąc temu | ocena +4 / -4

  Zajgeblomfeld

  Stop sekularyzacji życia publicznego w Bełchatowie i okolicy.

 • miesiąc temu | ocena +20 / -20

  Bert

  Zamiast strajkować to czas uświadomić sobie, że świat poszedł do przodu. I jak chcą coś ugrać dla siebie to trzeba pomyśleć o tym co może być realną alternatywą. I dopiero to żądanie przedstawić zarządowi PGE, a nie upieranie się przy Złoczewie.

 • miesiąc temu | ocena +22 / -22

  Pan z Warszawy

  Bełchatowioki wieśniaki buroki torfiorze. Dostaniecie od Niemców śmieci do palenia super eko podpasiska starych żon esesmanów śmierdzące i się cieszcie bo tak to wszystkie kominy by legły. Tak to wam jeden zostawią chociaż

  • miesiąc temu | ocena +12 / -12

   górnik

   Chyba zakompleksiony słoik z Warszawy, z pochodzący z Bełchatowa.

 • miesiąc temu | ocena +17 / -17

  Poeta

  Cała Polska śpiewa z nami wypier… Z pisiorami.

  • miesiąc temu | ocena +2 / -2

   Aldona - dziewczyna doktora

   POmyleńcy i KOlaboranci, to samo zrobią z Bełchatowem... ..

 • miesiąc temu | ocena +5 / -5

  gurnik

  To sprawdzimy czy sie ludzie sprzedadzą za 400 zł podwyżki czy jednak powalczą o przyszłość regionu i rodzin. Faje są miękkie lub twarde.

 • miesiąc temu | ocena +8 / -8

  Robol

  He he oczywiście podwyżka dla "Kadry" potrzebna im pasibrzuchom i nierobom na wycieczkę do Malagi

 • miesiąc temu | ocena +18 / -18

  grupa ryzyka

  Ooooooo, zatrzymają koparki! W końcu się wezmą za jakąś robotę!

 • miesiąc temu | ocena +37 / -37

  Ale z wAS frajery kopolnioki

  Jankuwsko was wydupczyla i pojechola na waszych grzbietach jak do Warszawki jak Jaki do Brukseli. Patataj patataj papa frajery!!! Na pozegnanie znak krzyza w imie Ojca Jego syna i Ostrego Cienia Mgly. Wiesniaki pisowskie co tu zostana katole zawzieci sami siebie pozagryzaja z zawisci a w niedziele pojda do kosciola zazucic na banoe oplatek i odbije im sie miesem tych co zjedli w poprzednim tygodniu w imie ryszyka i prezesa czyli niebios. Czujac sie najswietszymi w miescie beda gotowi na nastepny tydzien. Ale najpierw pod kosciolem opierdziela doupska jeszcze zyjacym somsiadom. Ktorego zagryzc zywcem w tygodniu. W imie Ojca Syna i Ostrego Cienia Mgly

 • miesiąc temu | ocena +21 / -21

  Czas się do roboty zabrac

  A czego się tak boją Ci górnicy, przecież pracy w regionie nie brakuje w logistyce itd.

 • miesiąc temu | ocena +19 / -19

  Wer

  Dadzą wam wszystkim po grupie do wypłaty i będziecie cicho siedzieć motłochu pisowski. Chcecie strajkować ?? Przecież to wy sobie ich wybraliście pajace

 • miesiąc temu | ocena +47 / -47

  Tak pytam

  Mam pytanie dotyczące „związkowców” którzy dogadali się z likwidatorami. Czy ktoś może mi napisać ile to są te dwie grupy w górę. Bo zastanawiam się czy to poziom eksluzywnej kurtyzany czy może zwykłej tirowki. Ktoś ??? coś ???

  • miesiąc temu | ocena +6 / -6

   Tak odpowiadam

   Twojej starej jak wąsa zgoli i się umyje.

   • miesiąc temu | ocena +14 / -14

    Tak pytam

    He he nie mam starej. Ale z twojego opisu wynika ze jednak poziom tirówki i to brzydkiej jest na rzeczy. Tanio się sprzedaleś, jak tam nowy telewizor na raty już kupiłeś ? Tylko żebyś zdążył spłacić zanim was wywalą. Sprzedawczyk.

  • miesiąc temu | ocena +8 / -8

   Xyz

   Nie grupy tylko podgrupy a to duża różnica

   • miesiąc temu | ocena +6 / -6

    wichry wojny

    Grupy przyznali sobie a podgruby robolom

  • miesiąc temu | ocena +12 / -12

   Wiem co jem

   Wśród roboli, najmniej zarabiający dostaną ok. 80 zł a najlepiej ok. 150. Oczywiście brutto. Ci "specjaliści" na najwyższych grupach 400 zł. Oczywiście brutto.

   • miesiąc temu | ocena +13 / -13

    Tak pytam

    Czyli jednak cennik tirówek.

    • miesiąc temu | ocena +7 / -7

     Rychu

     Mowa jest o przyszłości całego regionu i walka o los tysięcy pracowników a nie o wynagrodzeniach pajacu.

     • miesiąc temu | ocena +0 / -0

      Tylko PiS

      Co ty pier...lisz. A ty za darmo pracujesz???? Janusz!

   • miesiąc temu | ocena +7 / -7

    specjalista

    Czyli sprawiedliwie.. jak zwykle..

 • miesiąc temu | ocena +72 / -72

  EBE

  JEŚLI WSZYSCY NIE RUSZYMY DUPY, TO TA BANDA NIE ZOSTAWI TUTAJ KAMIENIA NA KAMIENIU. Przestańcie na siebie szczekać i sobie wypominać przeszłość tylko działajcie razem. Oni właśnie na to liczą ze będziemy się kłócić a oni zrobią swoje !!!

 • miesiąc temu | ocena +34 / -34

  Krysia & pijaczek

  Wojtuś wieśniaki mi się buntują ! Co robimy ? Daj im jakieś ochłapy na odwal się w międzyczasie i tak to roz pier do limy :*

 • miesiąc temu | ocena +13 / -13

  Kryska z gazowni

  Planują planują planują ...... he he he

 • miesiąc temu | ocena +15 / -15

  i kamieni kupa

  taaaa.... strajk teraz.... trzeba było strajkować jak jeszcze były jakaś szansa na cokolwiek. A teraz to sobie wsadżcie te wasze smieszne protesty w kieszeń

 • miesiąc temu | ocena +28 / -28

  Cała Prawda

  Ja jako podatnik nie zgadzam się na jakiekolwiek topienie kasy w nierentownym wydobyciu węgla. Co za czasy... Jak się komuś nie podoba aktualna praca to może się zwolnić i szukać wspanialszego zajęcia. Większość pracowników w Elektrowni to z wielkim trudem zawodówki pokończyła a międzyczasie jeszcze co niektórzy nie zdawali z klasy do klasy. Znam osobiście takich specjalistów w tej firmie. Tysiące by chcieli nadal brać za lekką pracę i dlatego tupią nóżkami. My podatnicy nie będziemy dokładać do interesu. Za naukę się brać i czas zmienić pracodawcę

  • miesiąc temu | ocena +5 / -5

   Biała elka

   A ja jako podatnik mam w dupie 500 plus i parę jeszcze programów na które place a nic z tego nie mam

  • miesiąc temu | ocena +28 / -28

   antybandaczworga

   Nierentowne? A dlaczego? Jeszcze pare lat temu bełchatowska kopalnia i elektrownia generowały miliardowe zyski do budżetu państwa. Jednak UE wymyśliła absurdalne limity CO2, a Polska jak ostatni frajer godzi się na ich płacenie. Oczywiście pretekstem jest ekologia, ale powiedzmy sobie szczerze czy zastawienie całego kraju plastikowymi wiatrakami i szklaną fotowoltaiką naprawdę jest takie eko? Nasz rząd oczywiście mógłby taj jak USA wypowiedzieć pakiet klimatyczny i pokazań UE środkowy palec ale woli sprzedać resztki polskiego przemysłu bo to rząd antypolski podobnie jak i jego poprzednicy.

   • miesiąc temu | ocena +2 / -2

    x

    Nadal generują. Tylko ta danina to teraz prawa do emisji CO2 i wpływa do kasy państwa. Połowa idzie na rozwój OZE, reszta na różne cele.

   • miesiąc temu | ocena +12 / -12

    Torf

    Niemcy jak chcą się czegoś pozbyć to wpychają Polakowi tak samo jak wypierdziane samochody

  • miesiąc temu | ocena +28 / -28

   B.G

   Mylsz się kolego ? Kopalnia utrzymywała inne zakłady inne kopalnie i nie wspomnę o innych którzy łapę wyciągali, ale zazdrość chociaż nie wiem o co, pociąga do pisania bzdur

  • miesiąc temu | ocena +13 / -13

   Marek

   Popieram, zawsze można zmienić pracę na taką która będzie odpowiadać.

  • miesiąc temu | ocena +33 / -33

   Jaca

   Patrząc akurat na KWB Bełchatów to tutaj nie ma mowy o dotowaniu węgla. Także popatrz na to z innej strony. Już nie chodzi o to, że kopalnia i elektrownia padnie i kilka tysięcy ludzibstraci pracę, ale chodzi o miasto bo chyba wiadomo skąd są podatki w mieście. Następnym tematem to jest bezpieczeństwo energetyczne kraju. No i na koniec jak węgiel jest beee to jak będą spalane śmieci i biomasa to wtedy pełną piersią można oddychać. Pomyśl o regionie a nie o kilku niedorozwojach, których znasz a oni właśnie pracują w elektrowni. Zresztą to też jest raczej powód do radości, że jakoś sobie radzą i nie trzeba na nich robić a przy okazji płacą podatki.

   • miesiąc temu | ocena +8 / -8

    Arczi

    Masz rację prawie we wszystkim. Pieniądze nie idą do Bełchatowa tylko do kleszczowa i to kleszczow i jego gmina straci najwięcej. Reszta jak najbardziej zgodna z prawdą. Plany spalarni śmieci to jeżeli dobrze pamiętam około 40 ciężarówek dziennie że śmieciami z całej Europy. A ktoś pamięta może jeszcze o tej wielkiej inwestycji która miała powstać na wylocie na zelow.? Coś że do końca tego roku powstanie fabryka opakowań tektorowych czy jak. I co? Jak zwykle.

    • miesiąc temu | ocena +8 / -8

     Jaca

     Jeśli chodzi o ciężarówki to zdążyłem zauważyć, że jeździ ich bardzo dużo w naszym mieście. Zwykłe tiry z napisem odpady. Wyszedłem z psem około 18.00 i w 10 minut widziałem trzy.

   • miesiąc temu | ocena +2 / -2

    Cała Prawda

    Jesteś naprawdę mądrym człowiekiem. W sumie masz rację. Twoje argumenty są logiczne. Pozdrawiam

 • miesiąc temu | ocena +9 / -9

  Andrzej

  Czy nie warto przyjrzeć się innym Spółkom przy kopalnianym i przy elektrownianym ? Na wyniki finansowe, sposób zarządzania, straty, podejmowane decyzje, kontrakty, czy aby to nie są działania zmierzające do zrealizowania długofalowych założeń ???

  • miesiąc temu | ocena +6 / -6

   Konstanty

   Rzeczywiście jak się popatrzy na wyniki, organizację czy kompetencje zarządów czy rad nadzorczych to ma się nieodparte wrażenie że chodzi o to aby je udupic. Niestety.

  • miesiąc temu | ocena +3 / -3

   Zz

   Prywatyzacje ???

 • miesiąc temu | ocena +15 / -15

  kwb

  E zwiazkowcy coś myślą ale nie działają. nasuwa sie piosenka .... Panowie w stolicy radzili.... już dzis droga na.kopalnie powinna być zablokowana albo wyjazdy z czarnego budynku

 • miesiąc temu | ocena +9 / -9

  pge

  Czas pisać takie komentarze wykwalifikowanego górnika z papierami zatrudnie do kopania ogródka

 • miesiąc temu | ocena +27 / -27

  x

  O, ładne zdjęcie jak typowy torfiorz nosi maseczkę. Potem się dziwicie, że Bełchatów w czerwonej strefie.

 • miesiąc temu | ocena +10 / -10

  Wątły

  Nie słyszałem, żeby związkowcy cokolwiek zbudowali, a jeszcze żeby taniej ... Dlatego z PiSem sobie tak podpasowali.

 • miesiąc temu | ocena +11 / -11

  Przecz komunie pisu i związków

  Widzę że ci z, solidarności to jeszcze gorzej naha w głowie niż olejnikowi. Firma przynosi straty a ci podwyżki chcą. Cała Polska śpiewa z nami wypier... Z pisiorami. Cała Polska śpiewa z nami wypier... Z związkowcami .

 • miesiąc temu | ocena +12 / -12

  Mariusz

  A po co ten Złoczew, to katastrofa środowiskowa dla województwa łódzkiego. Gigantyczny lej lepresyjny. Związki razem z Kaczorowskim budowali 14 blok, po co. Było by jeszcze z 10 lat spokoju, tak jak maTurów.

 • miesiąc temu | ocena +19 / -19

  korpo

  jutro składam wniosek o skreślenie ze związku.Te 9 lat przeżyję bez nich

  • miesiąc temu | ocena +13 / -13

   Jarek

   Tak, czekista Skowronek was uratuje. Gdzie on był do tej pory, siedział w tej swojej dziupli na pierwszym piętrze i dobrze kasował. Śmiechu warte. Tylko idiota teraz pójdzie na strajk.